Skocz do zawartości




[W124] Goku E200 1995


181 odpowiedzi w tym temacie

#161 Offline   Piotrek123


  • Postów: 173
  • Na forum od: 15 sty 2016
  • Miejscowość: .
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2016 - 20:55

No jest tych gadżetów tam trochę ;P kup sobie pendrive mini zamiast tego co masz będzie wystawać 5mm z radia tylko.Mam i polecam :mrgreen:



#162 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 31 marca 2016 - 05:35

Wyświetl postUżytkownik Goku dnia 29 marca 2016 - 18:44 napisał

Poza ramkami, już od dłuższego czasu, jeżdżę z takimi żarówkami dwuwłóknowymi w kierunkowskazach (policja się jeszcze nie przyczepiła, więc chyba jest ok): Dołączona grafika
Niestety nie bardzo :(
Migacze po włączeniu powinny migać. Wynika to z rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Jest tam napisane:

1) powinny migać z równomierną częstotliwością 90 ± 30 cykli na minutę,

Jeżeli się świecą światłem ciągłym, to nie migają po włączeniu. I na nic dwóm diagnostom było tłumaczenie, że świeci słabiej a potem miga mocniej, więc też miga. Nie pomogło też tłumaczenie, że to obrysówka, wszak obrysówka powinna być zamontowana:

nie bliżej niż 200 mm od światła pozycyjnego przedniego lub tylnego.

Nie jestem prawnikiem, ale kluczem jest słowo POWINNY. To wg mnie co innego niż MUSZĄ, a co za tym idzie traktuję to jako rekomendację swego rodzaju ;) Wiem, naciągane. Też jeżdżę ze świecącymi USDM i nie chcę ich zmieniać :)

Jest tutaj jeden haczyk, nawet jeśli policji się wywiniesz, to w razie kolizji może być chryja, wszak pojazd nie spełnia warunków itp., itd. I nici z ubezpieczenia. To samo dotyczy wszelkich żarówek LED jako stopy czy migacze, wszak nawet jeśli żarówka posiada homologację, to lampa nie jest homologowana pod taką żarówkę. Nie dotknęło mnie to, ale jest dość obfita lektura w inecie na ten temat.

Tak czy owak, samochód fajny, miło widzieć dużo serca wkładanego w coś, co wielu by zajeździło na śmierć.

Użytkownik maciejd edytował ten post 31 marca 2016 - 05:36


#163 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 31 marca 2016 - 22:49

majsterus, dla Ciebie mam jeszcze jeden szok, ale to muszę auto umyć, a pogoda jeszcze nie bardzo :D

Piotrek123, mam pełno pen drive, wiem o czym mówisz, ale jakoś jest mi to zbędne :P

maciejd, przegląd auto przeszło bez najmniejszego 'ale', a policja zatrzymywała mnie wiele razy i też nic nie powiedzieli. Żarówki są oryginalnie dwuwłóknowe. Zdaję sobie sprawę, że nie do końca może to być zgodne w 100% z kodeksem. W nowszych autach są patenty na wyłączenie świateł dziennych przy kierunkowskazach, więc i pewnie tutaj dałoby radę coś takiego zastosować.

Panowie wojtek81 i pawel14b3, serio? Nie sądziłem, że tutaj też się przeniesiecie ze swoimi szermierkami ;) Proszę Was o zachowanie spokoju w tym temacie. Jest to galeria samochodu.

#164 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 01 kwietnia 2016 - 16:07

majsterus, photo special for you. Leżały mi w domu, więc postanowiłem je założyć. Mam oryginalne dekielki MB z gwiazdą, ale te szczerze powiedziawszy na moje oko pasują do tych felg. Postanowiłem pojeździć z nimi chociaż sezon.
Dołączona grafika

A tutaj jeszcze jedna fota po pierwszym wiosennym myciu:
Dołączona grafika

Z zewnątrz nic się w aucie nie zmieniło, co najwyżej trochę rudego przybyło. Jak to mówią "rudego z imprezy nigdy nie wygonisz :D".

Użytkownik Goku edytował ten post 01 kwietnia 2016 - 16:08


#165 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 27 lipca 2016 - 13:31

No to czas na wakacje :D Winiety już zakupione:
Dołączona grafika
Kosmetyka zrobiona, wymienione świece i odma (oryginał w ASO niecałe 40zł), w aucie wyglądował również oryginalny Hirschmann, czekam jeszcze tylko na wzmacniacz, ale bez niego zbiera stacje radiowe duuużo lepiej niż Chińskie anteny, polecam każdemu:
Dołączona grafika
No i musiałem także zajrzeć do wzmacniacza, przestał grać w pewnym momencie... Okazało się, że niepotrzebnie zaglądałem do samego wzmacniacza. Problem był w bezpieczniku przy akumulatorze, ponieważ gniazdo na bezpiecznik nie dociskało go idealnie... Bezpiecznik po prostu ukruszył się przez drgania.Taśma izolacyjna jak zwykle się przydała, pogrubiła kable i bez problemu skręciłem bezpiecznik w obudowie na sztywno. Gdyby kogoś interesował temat audio, mój wzmacniacz jest tak ładnie schowany:
Dołączona grafika
Z racji tego iż wyjeżdżam do Chorwacji gdzie panują upały, zadziałałem również w temacie wiskozy która już od jakiegoś czasu dawała o sobie znać, tylko nie podchodziłem poważnie do tego tematu - teraz już trzeba, jutro wymiana :P

Zobaczymy jak auto spisze się na tej trasie, tam mnie jeszcze nie było, a do końca sierpnia czeka go jeszcze trasa Polska - Holandia :D

Użytkownik Goku edytował ten post 27 lipca 2016 - 13:36


#166 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 lipca 2016 - 14:29

Ale zlamiłeś z tą winietą na Słowenię.
Przejazd przez Słowenię to całe 65 km.
Robisz to niechcący w godzinę za darmo, a za zaoszczędzoną kasę jesz rybę w Cro.

Edyta:
Tak między Bogiem a prawdą to opłaca się jedynie kupić winietę na Austrię, bo faktycznie możesz przelecieć ją szybciej ( :E ).
Czechy lokalnymi drogami nie stanowią w ogóle problemu, Słowenię miniesz i nie zauważysz kiedy, a w Cro autostrady polecam, bo warto i w sumie nie wyobrażam sobie nie skorzystać.
Chyba, że postanowiłeś zrobić trasę na jeden raz, to pewnie będziesz walczył o każdą minutę, ale dla mnie osobiście takie coś to desperacja. Nocleg po drodze pozwala jechać bez stresu czasowego, a i po drodze warto zatrzymać się tu i tam.

Użytkownik wojtek81 edytował ten post 27 lipca 2016 - 14:35


#167 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 27 lipca 2016 - 16:36

Wyświetl postUżytkownik wojtek81 dnia 27 lipca 2016 - 14:29 napisał

Ale zlamiłeś z tą winietą na Słowenię.
Przejazd przez Słowenię to całe 65 km.
Wiem, czytałem o tym wcześniej, ale tak jak zauważyłeś chcę zrobić tą trasę na raz ;) z Łodzi do miejsca docelowego mam niecałe 1400km, a budżetu nieograniczonego nie mam, więc zabieram ze sobą ludzi na blablacar (dlatego nocleg nie wchodzi w grę). Robiłem już trasy po 1300km więc nie powinno być problemu. Bardziej martwię się o tankowanie LPG - sprawdzałem mapę ze stacjami i muszę to dobrze zaplanować :D

Reasumując, walczyć o każdą minutę nie będę, aczkolwiek na postojach zbyt wiele czasu nie spędzę.

#168 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 lipca 2016 - 16:44

Nie musisz się przesadnie martwić o LPG po drodze.

Ja wiem, że można zrobić i 2000 km na raz, ale osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.
Po drodze zawsze jest kilka miejsc, w których warto zatrzymać się na dłużej niż kwadrans. Dla mnie optymalna trasa to jest +/- 700 km rozłożone na "dniówkę", bo jest spokojny czas na rzucenie okiem, poznanie miejsca, zjedzenie, ale i ważny sen. Nocleg na trasie to jest 100 PLN jeśli masz ochotę na naprawdę dobre warunki.
Ale - co kto lubi.

Gdzie jedziesz do Cro?
Jakaś jedna miejscówka czy tour?
Mogę Ci podpowiedzieć co-nieco, jeśli chcesz.

#169 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 27 lipca 2016 - 21:27

Wyświetl postUżytkownik wojtek81 dnia 27 lipca 2016 - 16:44 napisał

Ja wiem, że można zrobić i 2000 km na raz, ale osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.
Po drodze zawsze jest kilka miejsc, w których warto zatrzymać się na dłużej niż kwadrans. Dla mnie optymalna trasa to jest +/- 700 km rozłożone na "dniówkę", bo jest spokojny czas na rzucenie okiem, poznanie miejsca, zjedzenie, ale i ważny sen. Nocleg na trasie to jest 100 PLN jeśli masz ochotę na naprawdę dobre warunki.

W zeszłym roku zrobiłem trasę Łódź-Rotterdam-Paryż-Barcelona-Grenoble-Rotterdam-Łódź. Zgadzam się z Tobą, że oddcinki +/- 700km są bardzo dobre żeby nie wykończyć się za kierownicą i mieć przyjemność z wakacji ;)

Wyświetl postUżytkownik wojtek81 dnia 27 lipca 2016 - 16:44 napisał

Gdzie jedziesz do Cro?
Jakaś jedna miejscówka czy tour?
Mogę Ci podpowiedzieć co-nieco, jeśli chcesz.
Baśka Voda na 10 dni ;)
Chętnie posłucham podpowiedzi! Może być na PW żeby tutaj nie zawalić tematu o samochodzie.

#170 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 28 lipca 2016 - 08:49

Jestem za Pakostane, Drago, od NT mam tutaj 1360km jadąc S3 przez Zieloną Górę.
Wyjechałem w niedzielę o 18, nocleg za Kłodzkiem ok 23. Rano start ok 7.30. Winieta w Czechach kupiona za 12,26euro a w Polsce chcieli 70zł.
Druga wineta kupiona w Austrii i na tym koniec. Słowenia przepruta krajówkami. Buduje się nowy odcinek wyjazdowy starej krajówki ze Słowenii
Granicę przekroczyłem ok 21 wieczorem w poniedziałek i znów spanko :D Tak więc jak jechałem 1,5 dnia, ale kamperem gdzie średnia V=90km/h :D
I od godziny 13 już byłem na kempingu. Wcześniej ze 4 odpuszczone :D

Kupno winiety na Słowenię jest bez sensu. 226 zjazd z autostrady w Austrii dalej Mureck, Lenart, Ptuj, Podlehnik i jesteśmy w upragnionej Chorwacji, zero chmurki i słońce pali :D Ale uwaga pierwszy odcinek autostrady w HR kosztuje 9,6 EUR.....
Płacić najlepiej kunami, Płacisz w euro, to płacisz tylko banknotami, nie przyjmują bilonu, resztę cwaniaki wydają w kunach.

Użytkownik majsterus edytował ten post 28 lipca 2016 - 08:54









Podobne tematy Zwiń