Skocz do zawartości




- - - - -

AutoMapa 4.1 - inteligentna nawigacja


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 26 października 2007 - 15:08

AutoMapa po raz kolejny przygotowała sporą dawkę nowinek technologicznych dla swoich użytkowników. Właśnie pojawiła się w nowa wersja tego systemu oznaczona symbolem 4.1. Twórcy AutoMapy przyzwyczaili nas do stale rosnącej użyteczności i funkcjonalności systemu. Także tym razem korzystający z nawigacji nie będą zawiedzeni.
Czym różni się nowa wersja od poprzedniej? Nowością jest funkcja, która przyda się początkującym użytkownikom, bądź osobom, które preferują proste w obsłudze urządzenia elektroniczne. Chodzi o układ menu, który został rozdzielony na wersję podstawową i dla zaawansowanych. Przy wersji podstawowej w menu znikną nam niektóre rzadziej wykorzystywane przyciski funkcyjne, a program przybierze postać, w której poszczególne operacje będzie można wykonać w jeden prosty sposób.
Dołączona grafika
Dla tych, którzy czasem nie mogą się powstrzymać, by przycisnąć mocniej pedał gazu, oraz tym, którzy za kierownicą bywają rozkojarzeni i nie kontrolują wskazań szybkościomierza, z pewnością przyda się też funkcja ostrzegania o przekroczeniu bezpiecznej prędkości na danej kategorii drogi. „To bardzo ważny element nawigacji. Taki stróż prędkości może znacznie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach - mówi Krzysztof Hołowczyc, mistrz kierownicy i stały doradca AutoMapy – Żeby nie odrywać wzroku kierowcy od drogi, system nie tylko pokazuje na ekranie, ale także informuje głosem o przekroczeniu bezpiecznej prędkości” – dodaje.

W AutoMapie 4.1 położono ogromny nacisk na cechę szczególnie wyróżniającą ją wśród innych systemów nawigacji, a mianowicie na dokładność i szczegółowość danych. Świadczą o tym następujące usprawnienia:
- Ulepszone algorytmy wyświetlania tras, zwłaszcza optymalnych.
- Liczne rozszerzenia komunikatów nawigacyjnych.
- Zwiększona dokładność współrzędnych GPS (dodane sekundy!).
- Zwiększona dokładność obrysów budynków
- Wyświetlanie nazw akwenów wodnych – szczególnie przydatne amatorom sportów
wodnych, wędkarzom i turystom.
Jednym z ważnych źródeł sukcesu AutoMapy jest bliska współpraca twórców z użytkownikami systemu. Analizowany jest każdy sygnał przekazywany przez użytkowników, a wiele z ich sugestii trafia do kolejnych wersji oprogramowania, którego fragmenty są „otwarte” dla użytkowników. Mogą oni samodzielnie wpływać na jego architekturę i sposób działania. Kierowca może np. tymczasowo zablokować dany odcinek drogi, wiedząc o planowanym remoncie lub utrudnieniach w ruchu. Dla osób o słabszym wzroku przewidziano możliwość regulacji wielkości nazw ulic, po których się poruszamy, natomiast przejrzystość prezentowanej trasy zapewnia funkcja regulowania skali od jakiej wyświetlane są drogi lokalne.

Osoby korzystające z telefonów wyposażonych w GPS będą mogły teraz korzystać z nawigacji i telefonu równocześnie. AutoMapa sama wyciszy się na czas trwającego połączenia, bez konieczności wyłączania aplikacji.

Te wszystkie nowe funkcje i ulepszenia wersji 4.1 sprawiają, że AutoMapa niezmiennie od pięciu pozostaje najbardziej zaawansowanym systemem nawigacji samochodowej dostępnym na polskim rynku.

Instrukcja:
1. rozpakuj archiwum rar
2. uruchom setup
3. przy instalacji nie zaznaczaj instalowania map
4. po instalacji skopiuj katalog Polska do zainstalowanej AutoMapy
5. ciesz się z zainstalowanej AutoMapy
http://mihd.net/mxwh7n
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :) :D



#2 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 26 października 2007 - 16:22

Fajnie. A jaki telefon obsłuży takie coś? Jakie modele polecacie? Tak żeby chodziło wszystko na cacy. I w miarę tanio?

#3 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 26 października 2007 - 18:22

To jest na PDA nie na telefon.No chyba że pocket+tel.tak jak mój MIO A701.Chodzi na windows mobile oraz XP,Vista i 2000 :czerwona:.Nic się za to nie płaci.Jak masz GPS zaw. lub wew.U mnie działa na 100%.Polecam najnowszą Automape

#4 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 26 października 2007 - 19:18

czarny_mietek, czyli w najprostszej wersji - zarzucić to na laptopa i dokupić jakiś nadajnik GPS, tak? Jaki koszt takiego nadajnika który by się spisywał? Widzę że jesteś oblatany w temacie, więc rozwiń go do końca. Co to jest PDA :czerwona: Coś w rodzaju palmtopa czy jak? Bo ja już się gubię w tej nowej technologii...

P.S. Już wiem co to PDA. To jest połączenie palmtopa z telefonem. Ale za drogie urządzenie dla mnie.

#5 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 26 października 2007 - 19:44

to jest skrót i nie musi być pocketPC z opcją GSM ja akurat tak mam.Chciałem mieć urządzenie w jednym.Są pockety z GPS i bez GPS.Co do laptopów to na pewno musisz mieć w nim bluetooth jak chcesz podłączyć do niego zew.odbiornik ewentualnie poszukać na USB.Znajdziesz go na allegro ceny od 150 w górę. Lepiej kupic PDA i do tego GPS lub PDA z wbudowanym odbiornikiem.Laptop w samochodzie się nie sprawdza.Zajmuje dużo miejsca(miejsce pasażera)a dodatkowo masz problem z zasilanie laptopa w aucie długo ci nie pociągnie. Jesli chodzi o odbiorniki oddzielne (zewnetrzne) do laptopow i PDA to najlepiej kupic cos na Bluetooth'ie i na chipsecie SiRF STAR III obecnie najdokladniejszy i najlepszy na rynku.

#6 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 27 października 2007 - 12:03

Wiem o co chodzi.Plik którego Ci brakuje jest trojanem.Nie spodziewałem się że będzie to problemem przy instalacji na PC :bumbum: (nie instalowałem na swoim)Na PDA instalacja przechodzi bez problemu,program działa.Brakujący plik posiadam w kwarantannie jednak jest on nie do odzyskania.Dziwna jest jeszcze sprawka z tym plikiem bo tylko jeden program antywirusowy widzi go jako trojana(AVAST)inne nic nie krzyczą.Może mój błąd że wrzuciłem go do kwarantanny ale wiecie jak wyskakuje trojan to od razu klikamy żeby nie narobić biedy w dysku.Jak komuś zależy to dam link raz jeszcze razem z tym dziwnym plikiem potrzebnym do PC ;-)

#7 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 27 października 2007 - 14:19

Nod32 go nie widział.Jak tylko uporam się uploadem :hahaha: to wrzucę na serwer.Cierpliwości

Obiecana wstawka na PC.Sorry że tak długo ale nie miałem jak :oops:

LINK>>>>>>>

http://mihd.net/vl5ju9

#8 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 01 listopada 2007 - 20:48

A jaki masz odbiornik GPS?Bo bez tego nie pośmigasz

#9 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 02 listopada 2007 - 11:32

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Aut ... caid=14bfc

:mrgreen:

#10 Offline   Radosław


  • Postów: 926
  • Na forum od: 08 maj 2007
  • Drugi Mercedes:W201 om601

Napisano 02 listopada 2007 - 11:44

ryzyko brac pirata jak widac :mrgreen:








Podobne tematy Zwiń