Skocz do zawartości




Uważajcie na użytkownika hayami


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 15 marca 2011 - 08:35

Użytkownik hayami wystawił na sprzedaż w ostatnim czasie kilkanaście części ( ogłoszenie1, 2, 3,4 ) po swoim MB w201. Skuszony niską ceną kupiłem u niego fotel - mimo zapewnień, że przedmiot został wysłany kurierem w zeszłą środę, do tej pory przesyłki nie otrzymałem. Na moją prośbę o podanie numeru listu przewozowego wysłał mi jakiś 11-cyfrowy numer, ale "zapomniał" o podaniu nazwy firmy kurierskiej - wklepałem ten numer na stronach chyba wszystkich ogólnopolskich firm kurierskich, ale wszędzie pojawiał się komunikat, że jest on niepoprawny. Wysyłam do hayami PW z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, ale odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem.
Chciałbym przestrzec przed zakupami u tego człowieka, ewentualnie jeżeli już się zdecydujecie, to korzystajcie z wysyłki za pobraniem!


EDIT:
Próby kontaktu - telefonicznego/przez gg/ przez PW niestety się nie powiodły. Jeżeli hayami nie poczuwa się do wyjaśnień w normalny, cichy, ludzki sposób, to mże tutaj, na ogólnym forum się wypowie. Zastanawiałem się nad doczepieniem się do tego wątku, jednak zanim nazwę kogoś po imieniu, chciałbym dać mu możliwość wypowiedzenia się w temacie.



#2 Gość_Banned_


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2011 - 14:02

Dostałeś list przewozowy ? dostałeś - raczej z powietrza bym go sobie nie wyciągnął.

Poniżej żeby było śmieszniej, dam ten list (nie martw się - adresy zamazane, żebyś nie miał problemu z tym następnego):

Dołączona grafika


Danych do identyfikacji powinno wystarczyć.


Podpis i pieczątka kuriera ?

Chyba ktoś tu kpiny urządza - wysyłały jako sklep komputerowy ~ 80 - 90 paczek miesięcznie - NIGDY, podkreślam PRZENIGDY ŻADEN kurier, nawet jak nadawałem na terminalu nie przybił mi pieczątki - a dlaczego ? BO ICH NIE MAJĄ - Stemple jakiekolwiek, jeżeli w ogóle, to są na przeładunku przybijane.

Co do podpisu - może kilka razy się zdarzyło, jak się kurierowi NIE SPIESZYŁO to się podpisywał - jednak w większość przypadków - czasu zawsze brakuje - pretensję do przewoźników - nie do mnie. Tyczy się to zarówno DHL-a, jak i innych firm.

Odnośnie tego jakim kurierem to miało iść - ile razy rozmawialiśmy ? 2 ? 3 ? - najpierw miał to odebrać znajomy Twój - O.K. - dla mnie nawet mniej roboty. Potem po prawie 1.5 tygodnia okazało się, że jednak nie odbierze - żadnych pretensji z mojej strony - zdarza się i tyle. Natomiast gdy w grę weszła wysyłka - to kilka razy Ci mówiłem, że będzie to wysłane DHL-em - co więcej podałem nawet CENĘ z ich cennika za paczkę gabarytową (a taką właśnie jest fotel samochodowy).

i żeby nie było niedomówień:

Dzwoniłeś do mnie w sprawie WYSYŁKI/NUMERU PRZEWOZOWEGO - dwa razy - raz ok 8:20 rano - nie odebrałem bo spałem - oddzwoniłem bodajże 1h albo 1.5h później, a drugi raz po południu innego dnia i odebrałem telefon - rozmawialiśmy.

GG: http://zapodaj.net/i...33ba0e63a32.jpg

Ostatni kontakt przez GG był dnia 10.03.2011 r. - więc nie wmawiaj mi, że pisałeś, dzwoniłeś, bo jakoś tego nie widać i weź pod uwagę, że niektórzy nie żyją tylko forum i sprawami z nim związanymi - mają też inne zajęcie - służbowe, prywatne.

MAIL: nie otrzymałem ani jednego maila od Ciebie od dnia nadania paczki.


Pomijam już jakby fakt, że wszystkie możliwe dane do kontaktu były w moim profilu, w postach - nie ukrywałem niczego, nie utrudniałem kontaktu.

Natomiast jeśli chcesz dorabiać teorię spiskowe, to nie moim kosztem.



Post jest napisany z innego konta - z racji tego, że moderator darul stwierdził, że nie mam prawo się wypowiedzieć (tak to właśnie wygląda) i na nick "Hayami" jest ban do listopada :]

DEMOKRACJA KWITNIE :]

Powyższy post został równocześnie z zamieszczeniem wysłany do Admina - żeby przypadkiem moderator "darul" nie bawił się znów w cenzora :]

Zakładam oczywiście, że również i to konto natychmiast usunięte, więc nie spodziewam się jakiekolwiek sensownego rozstrzygnięcia - a fotel dojdzie prędzej czy później - bo z doświadczenia wiem, że czasem paczki nawet u kuriera idą trochę dłużej, ale w końcu się znajdują - liczę (?) na resztki przyzwoitości i sprostowanie sprawy wówczas.

Hayami

EDIT: Poprawiłem linki do zdjęć.

#3 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 16 marca 2011 - 14:33

prawidłowy link do zdjecia:

Dołączona grafika

a tu link do strony dhl z namierzaniem paczki:

http://www.dhl.com.pl/sledzenieprzesylk ... 1592136687


Jak widać paczka wyslana dzisiaj o 13:18 mimo iż na "skanie" widnieje data 10 marzec. Wyjaśnisz to?

#4 Gość_Banned_


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2011 - 14:44

Ode mnie wyszła 10.03.2011 r. koło południa.

Co jest potwierdzone listem (sam go raczej nie wyprodukowałem), a kantowanie ludzi na 40 pln. to trochę słaba opcja, tym bardziej, że ludzie z forum jak dzisiaj policzyłem wzięli części na ponad 1600 pln...

EDIT: Poza tym - sądzę, że niezależnie od tego co bym napisał/napiszę i tak już nie mam żadnych szans na obronę potwierdził to darul banem na mojego nicka i lukaszstas telefonem w którym właściwie to 50% słów nie nadaje się do publikacji i zakończeniem rozmowy zdaniem: "Nie chcę mi się gadać" - trochę nie tak powinno być.

#5 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 16 marca 2011 - 14:55

Banned napisał:

którym właściwie to 50% słów nie nadaje się do publikacji

Nie przesadzaj - najwyżej 25% się nie nadaje ;) Może trochę niepotrzebnie narobiem dymu i się uniosłem. Mam nadzieję, ze sprawa zakończy się pozytywnie. W każdym razie ja czekam teraz na przesyłkę :)

#6 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 16 marca 2011 - 15:01

Człowieku mam doświadczenia na stopie zawodowej z firmami dhl jak i ups. NIgdy nie było opcji żeby kurier przy mnie nie podpisał kwita. Ręcznie także wpisywal datę i godzinę odbioru, to raz. Dwa - przesyłka nigdy nie szla dłużej niż 2 dni. Trzy - jeżeli przesyłka nie doszła to ty jako nadawca składasz reklamację do usługi ale skoro masz to w dupie i uważasz że wysłanie komuś skanu listu przewozowego zwalnia Cię jako sprzedającego z odpowiedzialności za przesyłkę to sam sobie wystawiasz wizytówkę....

#7 Gość_Banned_


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2011 - 15:11

lukaszstas napisał:

Banned napisał:

którym właściwie to 50% słów nie nadaje się do publikacji

Nie przesadzaj - najwyżej 25% się nie nadaje ;) Może trochę niepotrzebnie narobiem dymu i się uniosłem. Mam nadzieję, ze sprawa zakończy się pozytywnie. W każdym razie ja czekam teraz na przesyłkę :)

Może faktycznie z tymi % to trochę przesadziłem :]

Odnośnie wysyłki jeszcze: Biały nie jest tak, że daje list i mam w dupie, bo gdybym miał w dupie, to by nie było tej rozmowy - naprawdę wysyłamy z firmy z dużo paczek - i nie zawsze się podpisuje. Kwestię pieczątek pomijam, bo z tym to się wcale nie spotkałem. Tym bardziej jak nie ma czasu - my jesteśmy w sklepie zajęci - kurier się spieszy jak zawsze i efektem tego są takie bubki jak teraz - bywa i tyle.

#8 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 16 marca 2011 - 15:42

Wysłane niby 10.03.2011, kurier na telefon mówił, że nie mają paczki w systemie( sprawdzał po numerze, adresie moim jako odbiorcy i Twoim jako nadawcy). Dzisiaj na stronie DHL pojawiła się informacja, że paczka została nadana 16.03.2011, więc kto tu mija się z prawdą? Ja, Ty, czy kurier? Poszukiwanie winy między Tobą, a kurierem nie jest dla mnie warte nerwów. Ja zrobiłem wszystko co do mnie należało - wysłałem Ci pieniądze i czekałem - w miarę cierpliwie - na towar, a zaniepokojony długim czasem wysyłki zacząłem się kontaktować z Tobą i dowiadywać OCB. Brak czasu zaś o którym piszesz nie jest dla mnie wytłumaczeniem rozbieżności dat między rzekomym, a faktycznym nadaniem przesyłki...przesyłki na którą co by nie mówić wciąż oczekuję

#9 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 16 marca 2011 - 15:53

Wymiary największej paczki: 35x35x50

Fotel do miniaturki MB rozumiem?

#10 Gość_Banned_


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2011 - 15:59

davmix napisał:

Wymiary największej paczki: 35x35x50

Fotel do miniaturki MB rozumiem?

Spróbuj wpisać więcej na stronie DHL-a to Ci będzie wyrzucać, że nieprawidłowy wymiar. Taki bug ich systemu.






Podobne tematy Zwiń