Skocz do zawartości




[w124] Celownik do E klasy, czym zastąpić?


51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 marca 2011 - 21:42

Witam,
i mam pytanie o celownik:
na mojej masce po poprzednim właścicielu zostało tylko kółko na nóżce a na alledrogo znalazłem komplety po jakieś 45-50 zł (trochę drogo aby co kilka dni zmieniać, bo auto stoi pod blokiem).
Ale znalazłem celowniki do "zwykłego" w124 po 18-20 zł.
Może da się tę całą konstrukcję rozebrać i tylko gwiazdę przełożyć?
pozdrawiam
Michał



#2 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 marca 2011 - 21:45

Borgis, Nie da się, inżynierowie :ok: byli cwani i zrobili różne średnice kulki, która jest podstawą gwiazdy i jej przegubem jednocześnie.
Było na forum na temat urywania celowników przez frajerów więc poszukaj, są patenty z wyjmowaną gwiazdą, żebyś mógł sobie na noc do domu zabierać:)

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 marca 2011 - 21:51

KamillO124, czytałem o tych patentach, ale z moją sklerozą to nie raz wyjdę z domu bez celownika i wtedy jak jeździć? A wracać się nie chce :ok:
No to trzeba będzie hurtowo kupić. Może jakieś plastikowe :oops:
pozdrawiam
Michał

#4 Offline   jagr14


  • Postów: 228
  • Na forum od: 12 lis 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w201 1.8 1993 Cocoon
  • Inne auto:Vw golf mk2 1.8

Napisano 21 marca 2011 - 23:47

podłącz na noc znaczek pod 230 z gniazdka ;) słyszałem ze jeden gościu zrobił tak z drzwiami w bloku, bo mu jakieś gnoje w nocy na nie lali. efekt na pewno pioronujący :pig: a tak serio na debili nie ma rady. albo nakleisz sobie znaczek jak z grilla w124, który jest na froncie. albo bedziesz jezdził z dziurą. bo im czesciej bedziesz zmieniał tym czesciej bedą go wyrywać. w malborku był sklep meblowy z duzymi witrynami. doszło do tego, że facet codziennie szyby zmieniał....
proponuje cos takiego
Dołączona grafika

#5 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 marca 2011 - 01:48

Czytałem też kiedyś o tym, żeby do celownika na masce podłączyć czujnik wstrząsowy od alarmu, tzn ogólnie umieścić go przy samym celowniku od spodu oczywiście i ustawić czułość na max, jak jest dobry czujnik to wystarczy lekko puknąć w celownik albo nim poruszyć i zaczyna wyć alarm, to powinno skutecznie odstraszać potencjalnych chętnych na celownik bo jak tylko go spróbują ruszyć to od razu zacznie wyć alarm i ktoś może ich zobaczyć w tym momencie. A do wyrwania/ułamania oryginalnego celownika potrzeba sporo siły wbrew pozorom. Ja próbowałem przełożyć celownik od W124 z grila do podstawki montowanej w masce E klasy, no i nie łatwo było to rozbroić, a urwać to już w ogóle trzeba siły użyć.
Aż sam spróbuję podłączyć sensor swojego alarmu pod celownik na masce, tak żeby alarm wył jak tylko ktoś ruszy gwiazdę:)

P.S. Można też czatować gdzieś na boku i jak delikwent podejdzie i ruszy celownik to mu czymś porządnie przyłożyć tak żeby na długo popamiętał tę akcję, np czymś twardym w kolano, jak nie będzie mógł chodzić przez kilka dni to więcej celownika nie ruszy, ale to ryzykowna akcja bo można za to beknąć.

#6 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 22 marca 2011 - 07:57

Ja może troszkę OT ale w sumie to w temacie. Jakiś czas temu kupiłem przetwornice 12 na 230 V. Jakby podłączyć ta przetwornicę do gniazdka i kabelkami na znaczek. 230 to 230 porazi? :) . dodam, że komputer ruszył pod tym urządzeniem także prąd daje dobry.

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 22 marca 2011 - 08:50

klata1981, potestuj na jakimś szczurze, czy gołębiu :) Ciekawe to, zacząłem się zastanawiać :) Mi co prawda nie gwizdnęli, ale raz ktoś ułamał i zwisała smutno. Można podłączyć pod spust takiego pneumatycznego pistoletu na zszywki, jak mu w jajca przydzwoni, to się odechce :)

#8 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 marca 2011 - 09:19

Witam. Podłączenie gwiazdy do prądu sprawia problemy natury czysto technicznej bo musiała by się ona
składać z co najmniej 2ch części odizolowanych od siebie elektrycznie.
Kiedyś problem był poruszany na innym forum i tam padła propozycja zaostrzenia krawędzi :)
tak żeby cięła łapy. Były też chowane w grill emblematy itd.
Pozatym od strony formalnej wszystko to musiało by być pewnie oznakowane jako niebezpieczne
żeby się prokurator niemiał do czego przypier..
U nas lepiej być ZŁYM CZŁOWIEKIEM który wyrywa niż właścicielem który broni.

#9 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 22 marca 2011 - 09:37

Tak się przyglądam rozwojowi dyskusji w tym wątku i oczom nie wierze!
Ludzie - bez przesady - to jest tylko kawałem metalu, a Wy zaczynacie zachowywać się przynajmniej, jakby ktoś obracał na Waszych oczach Wasze matki/córki/siostry/ dziewczyny. Do pełnie szczęścia brakuje jeszcze, żeby ktoś zaproponował, żeby zawsze wozić na przyczepce agregat prądotwórczy :)

#10 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 marca 2011 - 09:47

Agregat?
Ja myślałem bardziej o zapasowym MB na lawetce ew. minikłada jako holownik :) :)

Przyznasz jednak że utrata :) z maski (a już nie wspomnę kilku) jest frustrująca.








Podobne tematy Zwiń