Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Kokpit - podświetlenie


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 30 października 2007 - 12:35

Witam!
Posiadam MB w 201 rocznik 88.

Po zapoznaniu sie z forum i sprawdzeniu wszystkiego jak opisujecie zakupilem i wymienilem zarowki oswietlenia konsoli srodkowej (3 zarowki w pokretlach poszly gladko i swieca) i teraz pytanie

Gdzie znajduje sie zarowka do suwaka predkosci nawiewu, poniewaz po zdjeciu oslonki widac tylko jakis bialy plastik (jakby swiatlowod), a zarowki znalesc nie potrafie.

I jeszcze napiszcie czy w jakikolwiek sposob podswietlony jest wlacznik swiatel? U mnie jak wlacze swiatla swieci sie tylko jedna powiedzmy ikonka swiatel mijania i jak wlacze tylne przeciwmgielne to ta pomaranczowa lampka w przelaczniku czy tak ma byc? Czy cos jeszcze ma tam byc podswietlone.

I ostatnie z podswietlenia czy polokragly wskaznik temperatury przy pokretlach tez sie swieci? (np. srodkowe wskazujace gdzie mamy skierowana struge powietrza czy ikonka powiedzmy szyby ma sie swiecic?)



Pytanie o zegarku przenieś do noweg wątku (jak założysz to tu usuniemy). Reszte zostawiam jako temat "oświetlenie".



#2 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 października 2007 - 13:58

goodluk, wszystkie pokrętła oraz oznaczenie na środkowej konsoli sa podświetlane. Po rozebraniu konsoli do podświetlenia oznaczeń nad pokrętłami jest zarówka wsadzona z lewej i prawiej strony konsoli (w plexe).

Suwak od regulacji nawiewu jest niepodświetlany.
Oznaczenia od świateł oraz pokrętło nie jest podświetlane (oprócz tego pomarańczowego kółka).

#3 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 30 października 2007 - 14:06

Dzieki za wyjasnienie, czyli czeka mnie rozebranie srodkowej konsolki w kolejnosci pokretla i potem obudowa i wymiana dwoch zarowek. A suwak dziwne, ze nie podswietlany dzwonilem do serwisu i powiedzieli, ze ma byc podswietlony.

#4 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 października 2007 - 14:09

goodluk napisał:

A suwak dziwne, ze nie podswietlany dzwonilem do serwisu i powiedzieli, ze ma byc podswietlony.

no chyba, że masz jakiś inny ;) suwak sie normalnie da zdjąc, więc jak zdejmiesz ten plastik to zobaczysz, ze pod nim jest tylko metalowe cięgno na ktore jest wsadzona plastikowa nakładka.
Zasada podświetlnia jest taka, że palą sie te cyferki (I, II , IV, V) i jak przesuniesz w pozycję II suwak to zakrywasz podświetlenie - tym sposobem wiesz, który bieg włączony :?:

#5 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 30 października 2007 - 14:32

Wlasnie tak zrobilem zdjalem suwak i czarna zaslepke i pod nia jest prowadnica i bialy plastik i gdzie tam ma byc zarowka ja jej nie widze.

#6 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 października 2007 - 15:25

goodluk, trzeba wyjąc/opuścić całą konsole środkową - inaczej sie do niej nie dostaniesz.

#7 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 października 2007 - 06:23

Nie wiem jak jest przy "krotkiej" konsoli, ale u mnie wyglada to tak jak w LINKu

Podswietlenie suwaka nadmuchu i klimy jest realizowane swiatlowodem, a zaroweczki (LEDy) sa umieszczone przy srodkowym pokretle (na godz. 4.00) i lewym (na godz. 8.00). Zeby sie do nich dostac, trzeba zdjac "front".

P.S. Widac slabo szukales, ze nie znalazles tych zdjec :)

#8 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 31 października 2007 - 07:53

Czyli odkrecam boczne srubki wyjmuje suwak, pokretla i gdzies zapewne sa jakies zaczepy potem wymiana.

Czyli jakies info juz mam i przez dlugi weekend bedzie chwilka to postaram sie wymienic i niczego nie polamac.

Dzieki za porady jak sie uda wrzuce fotke.

#9 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 października 2007 - 07:54

goodluk napisał:

Czyli odkrecam boczne srubki wyjmuje suwak,

+ 2 śrubki od góry (na dole nawiewów) + okragłe nakrętki pod pokrętłami od regulacji nawiewów. Później lekko do siebie i na dół i masz wszystko na wierzchu.

#10 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 31 października 2007 - 08:05

Wydaje sie latwe i oby takie bylo. Mam nadzieje ze po zlozeniu bedzie wszystko ladnie trzymac.

Mam takiego stracha poniewaz auto ma 20 lat, a w srodku szok nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Niechcialbym tego zepsuc.

A i co z radiem trzeba je wyjac czy w niczym nie przeszkodzi?








Podobne tematy Zwiń