Skocz do zawartości




Rozdzielenie działu W201/190 - W124 w Forum technicznym


37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   MacAero


  • Postów: 15
  • Na forum od: 28 mar 2011
  • Miejscowość: Kielce

Napisano 04 kwietnia 2011 - 17:39

Witam kolegów forumowiczów

Chciałbym podnieść kwestię najbardziej obszernego działu na forum i ewentualnego rozdzielenia na dwa osobne działy tj. W201/190 i W124. Z liczbą tematów sięgających liczby 5100 dość trudno jest ten dział przeglądać czy też skutecznie szukać. Wiadomo - techniczne pokrewieństwo obu modeli sprzyja znajdowaniu wyrażeń 201/190 w wątkach o W124 i na odwrót, co też niekorzystnie wpływa na ergonomie korzystania. A jeśli pomyśleć , że forum jeszcze dobre parę lat będzie, to tematów napewno przybędzie.

Tylko taka propozycja poddana do dyskusji i odpowiedzi czy wogóle dałoby się to zrealizować z technicznego punktu widzenia

Jeśli taka dyskusja zaistniała wcześniej a mi niestety nie udało się jej odnaleźć - wiadomo - temat w kosmos.



#2 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 kwietnia 2011 - 18:10

Jezeli masz czas i chęci to zrobic to prosze bardzo. Nikt z nas nie weźmie tygodnia urlopu żeby podzielić te tematy :P
Myslisz że jeżeli podzielimy dział np na pół to przy 2500 tematów w każdym będzie łatwiej? :pig:
MacAero, nie obraź się ale proponuje ci potrenować na wyszukiwarce i zapomnieć o tym pomyśle. Taka forma jak jest teraz działa bardzo dobrze i jezeli ktoś chce znaleźć odpowiedni temat to na pewno znajdzie. 90% problemów naszych :jump: została tutaj poruszona i można znaleźć sobie odpowiedni wątek żeby się dopisać.

P.S. Ledwo się pojawiłes na forum a juz takie rewolucje proponujesz? :/

#3 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 04 kwietnia 2011 - 18:16

Co z tego, że się je rozdzieli?
Mam 190-tkę 2.0D, przestanie mi palić, zacznę szukać na forum.
Co za różnica dla mnie czy 2.0D nie będzie palił w 190-tce czy w 124-ce?
Wszystko to samo.

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 04 kwietnia 2011 - 18:32

I ja jestem przeciwny takim zmianom. Równie dobrze ktoś potem będzie chciał rozdzielić W124 na sedany, coupe lub kombi :jump:
Wbrew pozorom oba modele mają wiele wspólnych cech.

#5 Offline   MacAero


  • Postów: 15
  • Na forum od: 28 mar 2011
  • Miejscowość: Kielce

Napisano 04 kwietnia 2011 - 18:39

Ano jak się rozdzieli to np. przy wyszukiwaniu frazy "pompa paliwa w201" przy zaznaczeniu działu W201/190 - W124 gro wyników (jeśli nie większość) będzie dotyczyło modelu w124. Nie wiem czy pompy w w201 i w124 się różnią i jaki ma to wpływ - to tylko przykład, chodzi mi o ergonomie wyszukiwania i przeglądania.

Cytat

P.S. Ledwo się pojawiłes na forum a juz takie rewolucje proponujesz?

No właśnie propunuję, poddaje pod dyskusję etc. :jump:

#6 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 04 kwietnia 2011 - 19:49

MacAero napisał:

Ano jak się rozdzieli to np. przy wyszukiwaniu frazy "pompa paliwa w201" przy zaznaczeniu działu W201/190 - W124 gro wyników (jeśli nie większość) będzie dotyczyło modelu w124.

A dlaczego szukasz pompy do modelu auta a nie silnika jaki posiadasz?

#7 Offline   sarbel


  • Postów: 950
  • Na forum od: 04 sie 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 kwietnia 2011 - 20:52

A czym się różni OM601 w W201 i OM601 w W124? Chyba niczym.Nie widzę żadnego sensu rozdzielania tego działu na dwie części.Gdyby to było np.W211/W124 to co innego.Ale W201 i W124, to dwa modele całkiem sobie bliskie.

#8 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 kwietnia 2011 - 20:59

MacAero napisał:

dość trudno jest ten dział przeglądać czy też skutecznie szukać.
no tak... po co sobie glowe zawracac i zaprzyjazniac sie z wyszukiwarka zaawanasowana lepiej przeciez i latwiej "pod siebie" wszytsko ustawic. Kolego - pobadz troche na forum, zapoznaj sie z jego dzialaniem, zdabadz troche wiedzy dotyczacej obu modeli a potem proponuj zmiany. Przypomne tez, nie wiem ktory juz raz, ze to forum zostalo stoworzone po dlugich przemysleniach i analizach. Pracowal nad tym zespol ludzi. Zostal wybrany najbardziej przyjazny dla uzytkownikow schemat, ktory jak na razie sie sprawdza i raczej nie sprawia problemow. NIestety zawsze znajdzie sie jakis "racjonalizator", ktory de facto jest leniem (delikatnie mowiac).

#9 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 kwietnia 2011 - 21:03

W celu ułatwienia proponuje dopisać do skryptu taki bajer który po wklejeniu w wiersz tekstu zdjęcia samochodu od razu wyswietli tematy związane z problemami tego auta :E :)
...a w zaawansowanej wersji także własciciela :)

#10 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 kwietnia 2011 - 00:36

Panie MacAero swoją sugestią może pan zostać posądzony o przynależność do grupy tych, którym nie chce się użyć wyszukiwarki
a zamiast tego wolą upstrzyć niczym mucha na szybie kolejny raz wałkowany już temat, czekając na gotowe rozwiązanie podstawione pod nos.
Jeśli znam odpowiedź na pytanie wszystko mi jedno czy pyta właściciel W124 czy W201.
Sam mam W201 i co rusz natykam się na niuanse różniące te 2 modele, dowiaduję się różnych ciekawych rzeczy od ludzi którzy te auta
użytkują na co dzień a czego książki typu sam naprawiam... nie mówią i nie wiedzą.
A jeśli problem dotyczy elementu który jest wspólny dla obu modeli to dla mnie nie stanowi problemu odklejenie d..ska od fotela przed
komputerem i zrobienie zdjęcia pod maską np.
Zdaję sobie sprawę że czasami dobór słów kluczowych dla wyszukiwarki może stanowić jakiś problem ale jest jeszcze czat i tam praktycznie zawsze
jest ktoś zorientowany nie wspominając o czcigodnej administracji (obowiązkowa wazelinka :mrgreen: ) kto zasugeruje kierunek poszukiwań.
Jeśli kiedyś dojdzie do rozdzielenia działu technicznego na dwa, pierwszy ostentacyjnie popełnię sepuku wypisanym flamastrem w geście niemego sprzeciwu :)

______________________________________________________________________________________
Za ewentualne rażące wandalizmy interpunkcyjne pokornie przepraszam,
prosząc jednocześnie o korektę :)






Podobne tematy Zwiń