Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] ksiażka napraw


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 10 listopada 2007 - 00:57

słuchajcie od jakiegos czasu planuje kupic taka ksiazke bo czytalem opis i jest duzo ciekawych rzeczy i w zwiazku z tym mam pytanko czy moze ktos ma taka i moze mi powiedziec czy warto?? bo musze wymienic synchronizator w skrzyni,a tam podobno jest wszystko opisane jak rozebrac i złożyć skrzynke krok po kroku, to prawda ?? no i ogolnie czy poczciwa ksiazka http://allegro.pl/item264534157_mercede ... w_124.html



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 10 listopada 2007 - 08:57

kubek napisał:

bo musze wymienic synchronizator w skrzyni,a tam podobno jest wszystko opisane jak rozebrac i złożyć skrzynke krok po kroku, to prawda ??

Oczywiście książka jest dobra, ale jak wiadomo doświadczenia, wprawnego oka i pewnej ręki z niej nie wyczytasz. Ponadto tekst jest pisany dość ogólnikowo i pomija kilka czynności ułatwiających prace. Trzeba ją raczej traktować jako orientacyjną niż jako szczegółowe wskazówki do naprawy.
O skrzyni jest około 12 stron, jeżeli chcesz to Ci je zeskanuję i może ktoś do FAQ zapoda dla potomnych...

#3 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 10 listopada 2007 - 15:10

o stary byloby świetnie to i dla innych wtedy by sprawe ułatwiło.to jak bys mogl oczywiscie to zeskanuj prosze.co do wprawionej reki itd to mysle ze dam rade bo troche mechanikuje i pracowalem swego czasu w warsztacie mechanicznym wiec jakies tam pojecie jest na ten temat :ok:

#4 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 10 listopada 2007 - 16:14

kubek napisał:

o stary byloby

Nie jetem jeszcze taki stary :hmm:
Jutro zapodam

#5 Offline   macmw


  • Postów: 962
  • Na forum od: 06 lis 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Porsche 991 turbo s

Napisano 10 listopada 2007 - 21:43

kubek napisał:

słuchajcie od jakiegos czasu planuje kupic taka ksiazke bo czytalem opis i jest duzo ciekawych rzeczy i w zwiazku z tym mam pytanko czy moze ktos ma taka i moze mi powiedziec czy warto?? bo musze wymienic synchronizator w skrzyni,a tam podobno jest wszystko opisane jak rozebrac i złożyć skrzynke krok po kroku, to prawda ?? no i ogolnie czy poczciwa ksiazka http://allegro.pl/item264534157_mercede ... w_124.html
Polecam jeszcze dwie książki(niestety po angielsku i niemiecku)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
PS Sorki ale za pierona nie chcą mi się te zdjęcia załadować w rzędzie :sad:

#6 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 11 listopada 2007 - 09:31

kubek napisał:

o stary byloby świetnie

Proszę młody :hmm:
Słuchaj, a może ktoś zły olej zalał do skrzyni i dlatego biegi ciężko wchodzą? Miałem taki przypadek. Jak wiadomo w skrzyni musi być ATF.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Wystarczy? ;)

#7 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 11 listopada 2007 - 14:53

o "młody" hehe :D super dzieki wielkie mysle ze wystarczy przynajmniej powinno


Rob napisał:

może ktoś zły olej zalał do skrzyni i dlatego biegi ciężko wchodzą? Miałem taki przypadek. Jak wiadomo w skrzyni musi być ATF.
tak wiec olej sam wymienialem i specjalnie w salonie :ok: sprawdzali jaki ma byc olej no i jest ATF,ale cholernie drogi on bo jak pamietam płaciłem 65zł za literek :P mowia mi ze to ewidentnie synchronizatory bo sprzegło zmienione olej zmieniony no i juz nic innego jak to chyba byc nie moze :)

#8 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 11 listopada 2007 - 14:58

kubek napisał:

sprawdzali jaki ma byc olej no i jest ATF,ale cholernie drogi on bo jak pamietam płaciłem 65zł za literek :) mowia mi ze to ewidentnie synchronizatory bo sprzegło zmienione olej zmieniony no i juz nic innego jak to chyba byc nie moze :ok:

Mogłeś kupić ATF Mobil po około 20PLN/litr... A ile zrobiłeś na tym oleju? Może pojeździj jeszcze trochę aż się wypłuka dokładnie i jeszcze raz zmień. Synchronizatory dość rzadko się pierniczą, dla mnie ściągali na zamówienie do 124 po około 150PLN/sztuka a wina była właśnie w oleju. Ucz się na cudzych błędach ;-) Czyli niewłaściwą pracę sprzęgła wykluczmy w tym przypadku?

Skrzynia w MB jest dość "dobrze" spasowana i normalny olej przekładniowy potrafi narobić bigosu...

#9 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 12 listopada 2007 - 18:52

na tym oleju mam moze z 4500km mam tutaj takiego znachora i juz zalewalismy gestrzy olej i dalej nic :poklon: ja synchronizatorów mam chyba ze 4 sztuki bo pracowalem w warsztacie ktory sie specjalizuje w mercedesach i tam te skrzynie szly na złom to chlopak mi wyciagna,ale widzisz rozebrac skrzynie i wymienic i jak dalej bedzie to samo to lipa :hmm: a to sie zaczelo od momentu kiedy moj rombniety kumpel chcial pokazac mi jak to sie biegi bez sprzegla wrzuca i od tamtej pory tak skrzeczy.jak wrzucam z 2 na 3 bieg to nie zawsze zazgrzyta ale jak z 4 na 3 to zawsze :ok: a tak w ogole to mam kilka wałków do skrzyni.dalbym komus do roboty ale za samo wyjecie chca 300zł to mam to gdzies wole sie sam chocby i tydzien pomęczyc,ale oszczedzic kupe forsy.no ale tak suma sumarum to w sumie obawiam sie robienia skrzyni,nie wiem czemu ale sie obawiam.przeraza mnie mysl ze jak ja spowrotem zalorze to bedzie tak samo :ok:








Podobne tematy Zwiń