Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Problemy z alternatorem


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Max


  • Postów: 79
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Ciechocinek

Napisano 10 listopada 2007 - 15:39

Drodzy koledzy, tak jak w temacie mam ciągłe problemy z alternatorem. Może ktoś miał podobny przypadek. Historia zaczęła się w czerwcu kiedy w temacie topics2/w201-klocki-hamulcowe-i-kontrolka-abs-vt1380.htm zapytałem was o kontrolkę ABSu. Jak się okazało była to wina zbyt słabego alternatora. W lipcu wymieniłem alternator na "regenerowaną nówkę". Niestety moje kłopoty się nie skończyły ponieważ we wrześniu padł mi regulator napięcia (nowy) i stanąłem w trasie jako że nie miałem ładowania w ogóle. Wymieniłem regulator na kolejny nowy, który to po 10 przejechanych kilometrach znów mi padł. Postanowiłem więc pojechać do zakładu gdzie robiłem alternator - w ramach gwarancji wymienili mi na nowy, tym razem z nowym oryginalnym regulatorem boscha.

Historia jednak nadal nie ma happy endu ponieważ jakiś czas temu zapaliła mi się znów kontrolka ABSu, ale jak wyłączyłem i włączyłem auto to gasła. I tak zdarzyło mi się ze 2-3 razy. Wczoraj historia z kontrolką się powtórzyła. Dziś natomiast podczas jazdy zapaliły mi się wszystkie kontrolki, które przygasały wraz ze zwiększaniem się obrotów (a rozjaśniały się mocno jak miałem na wolnych obrotach). Objawy te wskazują na alternator, który miesiąc temu był po raz drugi wymieniany.

CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PROBLEM BO JA JUŻ NIE MAM SIŁY. Strach gdzieś jechać dalej bo holowanie kosztuje majątek. Ci co zakładali mi alternator sprawdzili już elektrykę i niby wszystko jest w normie. Zasugerowałem im, że to może alternator sam w sobie nie daje rady, a oni że nie ma tygodnia żeby nie sprzedali alternatora do gwiazdy i nikt do nich jeszcze nie wrócił z reklamacją.

Raz byłem u nich i zdarzyło się, że akurat kontrolka ABSu się zapaliła - poprosiłem ich o sprawdzenie ładowania...kontrolka się paliła a ładowanie powyżej 14.

Więc ponownie pytam - czy ktoś miał podobny problem??????????????

:hmm: ;)



#2 Offline   przemek


  • Postów: 242
  • Na forum od: 01 lis 2007
  • Miejscowość: Jaworzno

Napisano 10 listopada 2007 - 23:37

zmien elektryka

#3 Offline   tony


  • Postów: 11
  • Na forum od: 04 cze 2007
  • Miejscowość: Lębork

Napisano 11 listopada 2007 - 01:35

prrzemek dobrze prawi zmien elektryka
u mnie abs sie zapalam bo nie bylo ladowania, ponizej 10,5 sie zapala, byla zjechana jedna szczotka, zmienilem ale prblem powrocil zjechany byl tez komutator, zmienilem i muzyka gra.
cos jest nie tak z tywoja elektryka jezeli alternator jest doby i nowy regulator to cos obciaza aku i sie rozladowuje, moze jakies zwarcie ( masz wzmacniacz w aucie do audio) jezeli nie masz podlaczonego kabla sterujacego to wzmacniacz dziala non stop moze to jest przyczyna?

#4 Offline   Max


  • Postów: 79
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Ciechocinek

Napisano 11 listopada 2007 - 14:46

Elektryk jest dobry..nie mam żadnego wzmacniacza ani innych instalacji audio. Zastanawiam się czy przyczyną padania alternatora może być akumulator...co prawda jest w miarę nowy, ale może mieć jakąś wadę...sam już nie wiem. Dziś sprawdzałem...odpalił ładnie, ale niestety świeci się kontrolka ładowania i kontrolka ABSu, więc nie jest dobrze....

#5 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 11 listopada 2007 - 14:50

Max napisał:

świeci się kontrolka ładowania i kontrolka ABSu, więc nie jest dobrze....

Masz 100% pewności że alternator dobrze nadaje? Może ba jakieś zwarcie lub przebicie i raz daje a raz nie....

#6 Offline   Max


  • Postów: 79
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Ciechocinek

Napisano 11 listopada 2007 - 17:22

Takiej pewności nie mam niestety...ale to już drugi nowy alternator więc nie wiem...raz sprawdzałem ładowanie jak się kontrolka ABSu zaświeciła i ładowanie było dobre (powyżej 14) a kontrolka się świeciła...W poniedziałek znów jade do nich i zobaczymy co powiedzą...Jak nie dadzą rady to będę musiał do innego elektryka podjechać...

Zna ktoś może dobrego elektryka w Wawie znającego się na mercedesach?

Pozdr.

Marcin

#7 Offline   SzmicioW124


  • Postów: 734
  • Na forum od: 28 paź 2007
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 12 listopada 2007 - 19:16

Diody prostownicze w alternatorze... elektryn sprawa do naprawy

#8 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 12 listopada 2007 - 19:34

a moze przewody od alternatora po drodze sa gdzies uszkodzone przez co mialby przebicie,moze niech sprawdzi chłop cos w tym kierunku

#9 Offline   Max


  • Postów: 79
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Ciechocinek

Napisano 12 listopada 2007 - 20:09

Chłopy sprawdzali wszystko i nie spodobało im się to, że przy słabym ładowaniu oprócz kontrolki akumulatora i ABSu palą się wszystkie inne kontrolki (oprócz ręcznego). Oni mówią, że powinna palić się tylko ta od akumulatora i ewentualnie ABS. Mówią, że wszystkie kontrolki podłączone są jednocześnie pod "jedno złącze" i że tak nie powinno być. Mówią, że być może to jest przyczyną jakiegoś zwarcia w instalacji. Tylko, że ja z tym jeżdżę od ponad 2 lat (od kiedy kupiłem gwiazde) i nic nigdy się nie działo.

Druga możliwa przyczyna to akumulator, który może zwarcie robić... Co Wy o tym sądzicie? Zaczne od akumulatora, którego kupiłem 3 miesiące temu...ale nowy też może się zdarzyć że jest felerny....

#10 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 12 listopada 2007 - 20:54

Moze byc i tak. Zanieś akumulator do faceta tam gdzie kupowales i powiedz, że prawdopodobnie jest wadliwy i niech zrobi gwarancyjny przeglad, a w tym czasie pozycz od kogos jakikolwiek akumulator (byle sprawny) i zobacz czy dzieje sie tak tez z innym akumulatorem.

MOD: Interpunkcja i ortografia.








Podobne tematy Zwiń