Skocz do zawartości




- - - - -

Radio Becker z wejściem na mp3


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   piterS


  • Postów: 35
  • Na forum od: 27 cze 2009
  • Miejscowość: Białystok/Warszawa

Napisano 20 czerwca 2011 - 12:17

Witam,

problem poruszany wielokrotnie w sieci. Chodzi o serię radioodtwarzaczy classic. Ja mam akurat Becker BE1150 Classic. To co wyczytałem na forach z radiami, które mają dodatkowe gniazdo na sterowanie zmieniarką CD, jest łatwiej. Bez tego pozostają takie opcje:
- Transmitter
- Kaseta z kablem (adapter)

Interesuje mnie rozwiązanie sprzętowe, tzn w stylu: 'gdzieś się dolutować', i mieć wejście na odtwarzacz mp3. W grę wchodzi wykorzystanie AM, którego praktycznie nikt nie słucha, tylko jak to zrobić?
A może pójść tym tropem :
http://www.instructa...r-Ipod-%26-MP3/
Tracimy możliwość odtwarzania kaset, ale myślę że warto.
Macie może pomysły jak rozgryźć ten problem?



#2 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 20 czerwca 2011 - 13:45

Mam radyjko VDO, ale problem był taki sam. Rozwiązałem to następująco- przerwałem tor audio między tunerem radiowym a wzmacniaczem, za pomocą miniaturowego przekaźnika przełączam sobie sygnał do wzmacniacza (zewn. Aux/radio), przekaźnik jest sterowany po stronie minusa za pomocą dodatkowych styków w gniazdku wejściowym Aux. Gniazdko (wykonane specjalnie do tego celu, typ DIN5) zamontowane jest na stałe na konsoli na "etykiecie" suwaka przełącznika nadmuchu- nietypowe i niekompatybilne, ale dla mnie wystarczające. Playerek MP3 ma na stałe zamocowaną wtyczkę DIN5, która ma dwa styki zwarte (sterowanie cewką przekaźnika oraz wyprowadzony sygnał audio stereo. Wetknięcie playerka do gniazda powoduje "załapanie" przekaźnika i przełączenie na odczyt sygnału zewnętrznego.
Jedynym dla Ciebie problemem to namierzenie właściwych punktów w radioodtwarzaczu- schemat konieczny, plus znajomość elektroniki lub dobrego kolegi elektronika z zamiłowaniem do piwa :star:
V.

#3 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 czerwca 2011 - 16:46

piterS, jakbys zadal sobie troszke trudu i zajrzal do FAQ to znalazlbys tam taki temat --> post226175.htm?hilit=mp3#p226175

#4 Offline   piterS


  • Postów: 35
  • Na forum od: 27 cze 2009
  • Miejscowość: Białystok/Warszawa

Napisano 20 czerwca 2011 - 18:49

Dzięki vorlog!
Widziałem ten link w FAQ. Zadałem sobie nawet trud i przeczytałem co tam jest napisane, m.in.:
"The Becker 1432 head unit was removed from the car and sent to Becker of North America. For $100, they installed a special cable with module that is tied into the cassette mode of the head unit."
Chodzi mi o tanie rozwiązanie, które można zrobić samemu, skąd więcej satysfakcji :ok:

#5 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 czerwca 2011 - 19:34

No to zeby nie bylo, ze ja to ten zly..... 8)
http://www.peachpart...eckerGP780AuxIn

i dyskusja http://www.peachparts.com/shopforum/sho ... p?t=264256

#6 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 21 czerwca 2011 - 21:13

Miałem chwilę czasu, nasmarowałem rysunek, przedstawiający możliwość dorobienia wejścia Aux-audio praktycznie w każdym radioodtwarzaczu.
Jedynym kłopotem bywa namierzenie odpowiednich punktów na płytce elektroniki, nie można wpiąć się wszak w dowolne miejsce :E
Znajomość elektroniki obowiązkowa niestety. Sprawny elektronik poradzi sobie bez schematu, to niewielki problem.
W większości sprzętu sygnał powinien być włączony w tor przed procesorem dźwięku.
Schemat zrobiłem w pdf, ale nie ma jak tu załącznika wpakować, więc załączam screena.
Powodzenia :E
V.
Dołączona grafika

#7 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 21 czerwca 2011 - 22:51

Nic nie trzeba, poza kilkoma kawałkami cienkiego przewodu ekranowanego, przekaźniczka i gniazda (oczywiście, takie właśnie jak w starym sprzęcie) i wtyczki. Dodatkowo do tej wtyczki można podpiąć kabelek z wtykiem Jack 3,5 mm i masz gotową przejściówkę do podłączania playerka.
Przekaźnik ma rozmiar tak na oko 8x10x20mm, wlezie bez problemu w jakiś kąt radioodtwarzacza, można go przykleić do obudowy wewnątrz za pomocą termogluta lub kawałka taśmy dwustronnej.
U siebie gniazdo mam wyprowadzone na stałe na konsolę, wtyczkę przyklejoną do playerka (nic lepszego mi nie trzeba, rzeczywiste słuchanie muzyki uprawiam w domu na zestawie hifi lub słuchawkach, w aucie cudów nie potrzebuję).
Jak jutro nie zapomnę to podrzucę kilka fotek.
BTW- nie uwierzysz, ale nadal mam sprzęt z takimi również złączami i nie zamierzam go zmieniać- konserwacja młodości własnej zapewne :E
V.

EDIT: Charlie, dzięki za kosmetykę, jakoś nie mam "drygu" do tego :E

#8 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 czerwca 2011 - 01:47

vorlog, no problemo.

Offowo troche - to proste:
klik PrtScr --> open Paint --> ctrl+V --> zaznacz/zakresl --> przytnij --> zapisz jako JPG --> wrzuc na Imageshack :drive:

#9 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 22 czerwca 2011 - 08:04

Charlie9 napisał:

vorlog, no problemo.

Offowo troche - to proste:
klik PrtScr --> open Paint --> ctrl+V --> zaznacz/zakresl --> przytnij --> zapisz jako JPG --> wrzuc na Imageshack :drive:
Używam Gimpa, pracuję pod Linuksem, oczywiście zrobiłbym to po ludzku, tylko czas mi nie bardzo pozwala, a że nie mam wprawy, bo rzadko obrabiam obrazki, to efekt był jak wyżej :E
V.

EDIT:
Proszę o połączenie z poprzednim postem, nie ma jak edytować.

Wrzucam zdjęcia z mojej dłubaniny.
Playerek bidny ale skuteczny :P
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
V.

#10 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 22 czerwca 2011 - 18:37

Dokładnie tak :P
Mała uwaga- w niektórych przerabianych modelach (zwłaszcza SONY) sygnał z playerka jest nieco słabszy niż z tunera radiowego, możnaby się bawić we wzmacnianie, ale nie jest to istotna różnica.
V.








Podobne tematy Zwiń