Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] Porady przed kupnem


112 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   szczepek


  • Postów: 75
  • Na forum od: 23 mar 2015
  • Miejscowość: bartoszyce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 kwietnia 2015 - 21:11

Czyli na razie sobie odpuścić elektryka czy mechanika?



#52 Offline   ekochemik


  • Postów: 10
  • Na forum od: 15 cze 2015
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w202

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:06

Witam.
Chciałbym się podpiąć do tematu.
Znalazłem sobie coś takiego co w linku poniżej. Stan faktycznie baaardzo ładny. Tylko brać. Wiem, że silnik słaby i lpg, ale chciałbym żeby moje w140 było oszczędne. Duzo jezdze z dzieckiem, nie interesuje mnie super mocna bryka, do szplinowania mam motocykl ;D Pierwsze wątki tego tematu na temat tego na co zwracać uwage pisane były kilka lat temu, moze od tego czasu jeszcze ktoś coś dopowie, podpowie. Serce aż rwie się do kupna w140, jest idealny, tylko nie chce sie rozczarować po zakupie ze coś jest nie tak, albo, że coś przeoczyłem tym bardziej że to nie passat którego sprzedam dalej w ciągu kilku tygodni. Miałem po niego jechać w ten weekend, ale rozum mówi żeby poradzić się jeszcze użytkowników. Autko chciałem używać na codzień, dojazdy do firmy to odległość niecałe 2km i te odległość pokkonuje czasem kilka razy dziennie. W miasto czasem jade max raz w tygodniu, a w weekendy jak jest czas to jedziemy w jakąś traske. Na tą chwile użytkuje w202 w kombiaku, ale dzieciak podrósł i już kombiaka można sprzedać albo zostawie go jako auto na codzień a w140 będzie na weekendy.

http://otomoto.pl/of...y-ID6y6vZl.html

#53 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:16

Zawsze byłem uprzedzony do tak "stuningowanych" samochodów. W 90% przypadków dużo to mówiło o właścicielu, o tym, jak dbał o samochód oraz o jego stylu jazdy. I mówiło niezbyt pochlebnie. Ale może nie ma co, trzeba pojechać i obejrzeć. Rozejrzyj się, może w okolicy znajdziesz jakąś "chłodną głowę", która bez emocji pomoże Ci obejrzeć i ocenić ten samochód.

#54 Offline   ekochemik


  • Postów: 10
  • Na forum od: 15 cze 2015
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w202

Napisano 20 czerwca 2015 - 06:48

Właścicielem jest młody chłopak, jezdzi nim od ponad roku. Wyciągnąłem od niego sporo info, tylne opony to już ledwo się nadają do jazdy :/. Auto było całe malowane, ale nie przez niego, widoczne przeróbki jużbyły jak kupił to auto. Poza oponami to nic nie trzeba robic bo jest wszystko ok. Średnie spalanie na poziomie 16-17l lpg. Zdjęcia są robione na początku roku, znalazłem to samo ogłoszenie z lutego http://pozyczki.bole...najme-do-slubu/ . Wczesniej kosztował 22k, teraz chce 19k i nadal jest cena do negocjacji-może dlatego że trudno go sprzedać? Miałem kiedyś podobną sytuacje z w124 coupe. Kupejka była w idealnym stanie, oryginalne mallowanie i felgi, zero rdzy, pełne wyposażenie i cena 6k. Młody chłopak oddał mi go wtedy za bezcen chyba dlatego że nie było zbyt wielu chętnych, bo auto było idealne.
Stanem wizualnym w140 pasuje, z resztą każdy powie że wygląda spoko, mimo wszystko niepokój jest.

#55 Offline   rolbas


  • Postów: 431
  • Na forum od: 16 wrz 2008
  • Miejscowość: Kaszëbë
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:C140 5.0
  • Inne auto:E39 3.0i+LPG

Napisano 20 czerwca 2015 - 10:20

Jesli wszystkie uklady elektrycze i elektroniczne sa sprawne, korozji brak (malowanie moglo to uryc co prawda) i nie jest odwijany z drzewa to moze byc to baza do pieszczenia sie z w140.
Pakiety odladzajace tu nie pasuja ale stosunkowo niskim kosztem mozna je zastapic oryginalami.
Jelsi ktos instalowal BRC to raczej nie trakowal W140 jako "bitch" i byc moze troche wiecejj dbal niz to wyglada na pierwszy rzut oka.

Widac, ze samochod robi(l) za rodzinny ( fotelik na tylnym siedzeniu) wiec obstawiam, ze mloda zona raczej by wolala jezdzic jakas Zafira niz taka szafa o sterownosci jak barka rzeczna.
Stad moze decyzja o sprzedazy co zapadla juz pol roku temu?
W140 nigdy nie jest latwo sprzedac (choc oczywiscie CCC) i nie dziwi mnie, ze ktos sie buja z sprzedaza rok lub wiecej :D

P.S. Ale tekst, ze jazda probna tylko po okazaniu gotwki 19 tys, skutecznie mnie by zniechecil. Nie lubie jesli sie mnie traktuje juz na wstepie jako przejazdzkowicza i macacza tylko. Co z ludzmi ktorzy chca sprawdzic samochod dla znajomych z daleka?

Użytkownik rolbas edytował ten post 20 czerwca 2015 - 10:23


#56 Offline   ekochemik


  • Postów: 10
  • Na forum od: 15 cze 2015
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w202

Napisano 20 czerwca 2015 - 12:29

To mii na fotelik niie wygląda, raczej jakaś kurtka, zdjęcia z drugiego linku idzie baaaardzo mocno powiększyć i dostrzec najmniejsze szczegóły. Ten tuning mi nie przeszkadza, jest do zaakceptowania, ale tak jak pisałeś części zawsze mozn czasu i pieniędzy, albo tylko pieniędzy ;) i nie jest to tani wiejski tuning tylko dobrze spasowane akcesoryjne częsci. Zadzwonie dziś do tego Pana i poprosze o aktualne zdjęcia i porównam z tym co już jest w sieci. Jeśli będą ok to przejade się, zaprowadze auto do jakiegoś dobrego warsztatu i niech sprawdzą co się da, tak chyba będzie najrozsądniej.

#57 Offline   rolbas


  • Postów: 431
  • Na forum od: 16 wrz 2008
  • Miejscowość: Kaszëbë
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:C140 5.0
  • Inne auto:E39 3.0i+LPG

Napisano 20 czerwca 2015 - 14:00

Faktycznie to kurtka. No nic, moja teoria padla :D

#58 Offline   szczepek


  • Postów: 75
  • Na forum od: 23 mar 2015
  • Miejscowość: bartoszyce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 czerwca 2015 - 21:28

Panowie sorki ze tutaj. Ale szukam kogoś z warmi i Mazur kto by podłączył i spojrzał na mojego mercedesa w140. Bylem u mechanikow w mieście u mnie mówi ze chodzi spoko nic mu nie jest a ja czuję że muli. Podłączyli do programów jakiś ale nie w140 nic niby nie było ale mówili że to podstawowy program i może nic nie znaleźć. Jest ktoś na forum z warmi i Mazur?

#59 Offline   ekochemik


  • Postów: 10
  • Na forum od: 15 cze 2015
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w202

Napisano 21 czerwca 2015 - 06:46

 Użytkownik rolbas dnia 20 czerwca 2015 - 14:00 napisaÅ‚

Faktycznie to kurtka. No nic, moja teoria padla :D mimo wszystko starałeś się pomóc, doceniam to ;D Pan z ogłoszenia dziś obiecał przesłac aktualne zdjęcia, pochwale się jak je dostane.

 Użytkownik szczepek dnia 20 czerwca 2015 - 21:28 napisaÅ‚


Panowie sorki ze tutaj. Ale szukam kogoś z warmi i Mazur kto by podłączył i spojrzał na mojego mercedesa w140. Bylem u mechanikow w mieście u mnie mówi ze chodzi spoko nic mu nie jest a ja czuję że muli. Podłączyli do programów jakiś ale nie w140 nic niby nie było ale mówili że to podstawowy program i może nic nie znaleźć. Jest ktoś na forum z warmi i Mazur?
Słaby ze mnie ekspert z w140, ale tyle co zdążyłem się nauczyć to jeśli komputer w w140 (i wielu innych) pokazuje błąd to wystarczy odpiąć aku na pare-parenaście minut i komputer nic nie pokazuje, błąd może pokazać się po raz kolejny po przejechaniu iks kilometrów. Podpowiedział mi to warsztat do którego dzwoniłem w sprawie sprawdzenia gwiazdy przed zakupem, fachowiec powiedział że jeśli błąd się wykasuje z komputera auta poprzez odłączenie aku to komputer diagnosty nic nie pokaże i wtedy nic nie są w stanie stwierdzić mimo istniejącej awarii.

#60 Offline   szczepek


  • Postów: 75
  • Na forum od: 23 mar 2015
  • Miejscowość: bartoszyce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 czerwca 2015 - 11:29

Aku nie było wypinany nawet na moment. Ale byłem u machanikow 4 poprosiłem o podłączenie sprawdzenie w miarę możliwości. I za każdym razem mówią to samo ze chodzi ok. A nie chodzi zbiera się dopiero kolo 100km/h tak to muli. Kick down tez nie działa poprawnie. Proszę aby to zobaczyli i nic po 2 dni trzymają ese i oddają jak była. Nie wiem boją się czy co... Dlatego chcę abyście polecili mi może jakiś warsztat 😊








Podobne tematy Zwiń