Skocz do zawartości




- - - - -

Poduszka silnika i ASB W124 230E 92'


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   lastfish


  • Postów: 40
  • Na forum od: 16 kwi 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover 620SDi

Napisano 05 lipca 2011 - 21:09

Witam.
Potrzebuję informacji w tej kwestii:
1. Ile jest poduszek silnika w moim modelu?
2. Ile jest poduszek skrzyni automatycznej?(z tego co sie dowiedziałem to podobno jedna podwieszana)
Prawdopodobnie bede musiał wymienić je wszystkie. Objawy sa takie: podczas odpalania czuć takie jakby "walnięcie" z okolic podwozia, i w czasie jazdy w lewo czuc drgania i buczenie od spodu auta. (ale prz jeździe w prawo buczenie i drgania znikają!niezaleznie od tego jak mocno mu wcisne) , patrzyłem też (jeżdząc w lewo) czy buczy przy jeździe na "luzie"(neutral) i okazało się że nie, sa tam jakieś drgania ale o wiele wiele mniejsze.
to co wyeliminowałem to układ wydechowy (niema dziur i nigdzie nie jest poobrywany), łożyska tez ok więc chyba pozostają tylko te podszuki albo tez podpora wału?wychodzi mi że jak auto wychyla sie w lewo (przy skręcaniu w prawo) to cały silnik i skrzynia jakby dociskają się w lewo i poprostu drgań niema.także przy jeździe na wprost dochodza z dołu drgania ale są równiez niewielkie i w sumie jest to odczuwalne tylko jak autko jedzie szybciej, i intensywneij pracuje zawieszenie na jakiś tam krótkich zaniżeniach nawierzchni.
ostatnia sprawa, jak dam mu w pedał i przeciągam na obrotach (wyprzedzanie itp.) to tuż przed zmianą biegu na wyższy wyje/buczy od dołu ale już nie do zniesienia.
jakiej firmy poduszki polecacie?takie żeby były sprawdzone dobre i średnio drogie (oryginał nie mam zamiaru kupować-dziś w seriwsie mi powiedzieli 1000 za poduchy komplet i 800 wymiana...)



#2 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lipca 2011 - 21:40

lastfish napisał:

Potrzebuję informacji
Potrzebujesz poświęcić 5 minut na znalezienie tej informacji. Zapewniam Cię, że tyle wystarczy. A kolejne 15 poświęcone na przeszukanie forum pozwoli Ci samodzielnie odpowiedzieć na pozostałe Twoje pytania.

#3 Offline   lastfish


  • Postów: 40
  • Na forum od: 16 kwi 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover 620SDi

Napisano 05 lipca 2011 - 22:31

wojtek81 napisał:

lastfish napisał:

Potrzebuję informacji
Potrzebujesz poświęcić 5 minut na znalezienie tej informacji. Zapewniam Cię, że tyle wystarczy. A kolejne 15 poświęcone na przeszukanie forum pozwoli Ci samodzielnie odpowiedzieć na pozostałe Twoje pytania.
ok, szukałem informacji przed założeniem tego tematu ale źle w wyszukiwarce wpisywałem...
no, doczytałem że napewno dwie do silnika, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenie czy do skrzyni automatycznej jest jedna czy dwie poduchy i czy sa to takie same poduchy jak do s.manualnej, więc w tej kwestii moje pytanie pozostaje otwarte. co do samego wyboru marki to chyba lemforder bo przewija sie w kilku przypadkach.








Podobne tematy Zwiń