Skocz do zawartości




- - - - -

Instalacja LPG m111 2.0


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 lipca 2011 - 14:49

Panowie, podpowiedzcie mi jakie podzespoly gazowe najlepiej zapakowac do m111 i jaki jest koszt instalacji gazowej na wmiare dobrym poziomie. Informacje potrzebuje dosc szybko bo nowy pomysl odnosnie auta sie wyklul...



#2 Offline   mr_simon


  • Postów: 353
  • Na forum od: 13 sty 2008
  • Miejscowość: Dębno (gorzowskie)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Honda VT 600 Shadow

Napisano 19 lipca 2011 - 20:02

Instalacja BRC Sequent 24, koszt ok. 2.800zł

#3 Offline   pfilipiuk


  • Postów: 107
  • Na forum od: 20 kwi 2009
  • Miejscowość: Legionowo

Napisano 20 lipca 2011 - 19:11

brc to gotowy zestaw do większości aut. może i dobry ale drogie w eksploatacji i ewentualna modyfikacja instalacji stanowi problem.
ogólnie to najlepsza elektronika (tak uważają ludzie którzy zajmują sie tym tematem) to firmy AC, jak dla ciebie to STAG 300 PLUS + reduktor zavoli zeta S i wtryskiwacze HANA H2000 np czerwone lub reduktr zavoli zeta N i wtryskwacze HANA H2000 zielone. oczywiście wtryski rozdzielnie na adapterach.
to pozwoli na skrócenie przewodów.
miałem listwę u siebie. przewody były po prawie 20 cm długości, czyli za daleko.
teraz rozdzielnie to przewody między wkretkami a wtryskami lpg to 4 cm. nie czuć przełączenia.
jak zerkniesz sobie na zdjęcia to większość spapranych instalacji to właśnie brc. tzw drutteem. poszukaj na lpg-forum.pl albo tam się zarejestruj i zapytaj. przy okazji znajdziesz człowieka co ci to zamontuje.
zapewne zaproponują ci reduktor AC R01 i wtryskiwacze H2000 zielone. i to też moim zdaniem jest ok. ten reduktor ma podobne parametry jak zavoli tylko ma innaczej podłączenia wyprowadzone i regulacja cisnieniem jest większa co pozwala na duże pole manewru przy regulacji.

ja mam staga 300 plus i zavoli i hana h2000 czerwona i jest ok.

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 lipca 2011 - 21:06

Skoor napisał:

jaki jest koszt instalacji gazowej na wmiare dobrym poziomie.

Do swojego M111 zapłaciłem 2700 (stag 300 plus - konfiguracja podobna do wymienionej wyżej).
Musisz jeszcze wziąć pod uwagę umieszczenie butli w kombi bo raczej nie chcesz mieć jej za siedzeniem.

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 sierpnia 2011 - 10:39

darul, a czy butla w kolo musi u nas byc jakas specjalna, ze wzgledu na swoje umiejscowienie, czy moze byc taka jak te montowane w podlodze? Jak masz u siebie rozwiazany wlew lpg i te przelaczniki od gazu w kabinie? Gdybym zakladal u siebie to chcialbym, zeby z zewnatrz nie bylo widac, ze mam lpg. Myslalem zeby przelaczniki schowac w popielniczce :ok:

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 sierpnia 2011 - 11:11

Skoor napisał:

darul, a czy butla w kolo musi u nas byc jakas specjalna

Teoretycznie tak. Takie butle robi tylko STAKO i jak ogarniałem temat do swojego kombi - na ich stronie widniała cena 600zł. co potwierdził gość od instalacji lpg.
Da się ten temat ominąć i umieścić zwykłą butlę w pionie, mogę Ci udzielić informacji na PW - ale tylko wtedy jak będziesz chciał zakładać lpg.

Skoor napisał:

Jak masz u siebie rozwiazany wlew lpg i te przelaczniki od gazu w kabinie?

Wlew gazu pod klapką, wkręcam reduktor i leję lpg. Elegancko i dyskretnie.
Jestem bardzo uczulony na wszelkie kable, naklejki i inne durnowate dodatki w kabinie. Mały pstryczek umieszczony mam na listwie od włączania i regulacji świateł. To jest kostka grubości 2-3mm i rozmiarach 10x10 więc nie ma sensu jej specjalnie ukrywać.

Ogólnie ujmując; moja instalacja jest praktycznie bezobsługowa. Jeśli masz mało lpg i pierdykniesz pedał gazu do podłogi to przełączy się sama na benzynę (małe ciśnienie gazu w butli - krótki sygnał dźwiękowy i już jesteś na Pb).
Porządnej sekwencji nie ma co się obawiać. To nie to co w M102 czy m103 gdzie wszystko niby hula ale zawsze jest cykor że może strzelić.

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 sierpnia 2011 - 12:13

Hmmm :ok: narazie licze czy mi sie to przy moich przelotach oplaca, niby jak policzylem to po roku i przebiegu 10000 wychodze na zero przy obecnych kosztach paliwa wiec mysle, ze calkiem ok. Jesli sie zdecyduje to bede do Ciebie darul walil na PW w sprawie butli. Dzieki za odp.

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 sierpnia 2011 - 15:14

Cytat

Proponowany zestaw kosztuje u nas z montażem 2800pln ze standardową butlą (max 53l toroidalna lub 60l walec). W tej samej cenie możemy założyć lepszy reduktor AC R01. Jeśli chodzi o adaptery, to akurat w 2.0 nie bardzo je widzę. Proszę zwrócić uwagę na odległość między listwą paliwową a górą kolektora ssącego i rurą doprowadzającą powietrze. Zmieścić tam przewód gazowy fi12 i opaski tak aby nie przetarł się o nic w trakcie eksploatacji.....można spróbować, jak się da, czego nie.

Najczęściej stosujemy rozdzielacze ROMANO a wtryski Hana pojedynczo przy wtryskach benzyny.

Pionowych butli nie montujemy, ponieważ produkuje je tylko jedna firma, która nie robi odbiorów TDT, w związku z tym jest problem przy rejestracji auta z gazem oraz podczas okresowych przeglądów na SKP. Można taki przegląd wykonać na własną rękę, wtedy chodzi tu o koszt 150-200pln - doliczając do tego wysoką cenę zbiorników pionowych, nie wygląda to już tak fajnie.

Takiego maila dostalem w odpowiedzi od Pana polecanego na lpg-forum.pl z mojej okolicy gdy zapytalem o zestaw proponowany przez pfilipiuka i darula, teraz powiedzcie mi czy facet wypowiada sie z sensem? :(

#9 Offline   KroppeK


  • Postów: 5
  • Na forum od: 28 gru 2011
  • Miejscowość: Rybnik/Parczew
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Żuk

Napisano 28 grudnia 2011 - 18:56

Szkoda że wcześniej nie byłem na forum ale może się jeszcze komu przyda, mam podobny motor ale 2,2 automat w kombi 94r, wsadziłem jakieś już przeszło 3lata temu Stag400 z banią około 60l zamiast koła zapasowego [minusem jest brak odczytu poziomu gazu poprzez że bania stoii], zakupione były dodatkowe zawory do tak sytuowanej bani i koszt to około na tamten czas 2400zł z robocizną, dokładnych części zestawu nie podam bo niemam rozpiski pod ręką ale jka by ktoś chciał to mogę sprawdzić, na terenie lubelskim polecam gazownika z CZEMIERNIK koło Parczewa, 3lata bez zaglądania, Pozdrawiam...

#10 Gość_darul_


  • Na forum od: --

Napisano 29 grudnia 2011 - 08:54

Wyświetl postUżytkownik KroppeK dnia 28 grudnia 2011 - 18:56 napisał

z banią około 60l zamiast koła zapasowego

Przy tej "bani" możesz wymienić żarówkę w tylnej lampie czy jedziesz z tym do gazownika? ;)

W dobrej cenie zamontowałeś ten gaz. Ja płaciłem 2700 i uważałem to za tanio, w stosunku do tego jak to wyglądało pod maską i jeździło. Dziś mam M103 i bardzo mi brakuje tamtego spalania :/








Podobne tematy Zwiń