Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Wymiana głośników W124 - co i jak?


70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   two4player


  • Postów: 15
  • Na forum od: 29 sie 2011
  • Miejscowość: Warszawa/Västervik
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 E320CDI V6 224hp
  • Inne auto:NIGDY

Napisano 29 sierpnia 2011 - 20:28

Witam!

To mój pierwszy post tutaj na forum, gdzie postanowiłem się dowiedzieć o tym, co zrobić ze swoim car audio, żeby jakoś to grało. Chciałbym zaznaczyć,że najchętniej zrobiłbym to sam, i po taniości, bo na razie niezbyt mam finanse na to, żeby je ładować w car audio.
Obecne głośniki są tymi, zamontowanymi od początku w samochodzie. Jak rozumiem, rozmagnesowały się, bo w niektórych piosenkach nie słychać gitary, a z kolei w piosenkach Jimiego Hendrixa (w większości) ledwo słychać jego głos, jakby gdzieś z oddali. Miałem też problemy z radiem, zawsze trzeszczało, ale okazyjnie dorwałem radio Alpine CDE-104BTi. Niestety, spodziewałem się, że można do niego będzie streamować muzykę z telefonu przez bluetooth, lecz niestety, nie da się, jest jednakże możliwość podłączenia przez minijack 3,5mm i złączkę ipodową, więc nie w tym problem. Odbiór radia jest dobry, ale dalej problem leży w głośnikach, które to chciałbym wymienić. Zastanawia mnie: co kupić, żeby dało to jakiś efekt, i najlepiej, żeby nie wyszło za drogo? Przy czym nie zależy mi na tym, żeby było głośno (nie potrzebuję sprzętu car audio rodem z filmów typu fast&furious), wystarczą mi (chyba?) te głośniki, które są wbudowane, tyle, że wymienione.
Wiem, że zagmatwałem, ale podsumowując:
Jakie głośniki kupić w rozsądnej cenie żeby wymienić obecne (żeby lepiej grały)?
oraz
Jak to wymienić? To gdzie są - wiadomo. Jak się do nich dostać i jak wymienić - z tym już gorzej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Emil W.



#2 Offline   Michal_S124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 02 lis 2010
  • Miejscowość: Ostrówek
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Jeep Grand Cherokee WG 4.7

Napisano 29 sierpnia 2011 - 21:21

Jak wyjąć ? To chyba proste,mając kratki na desce przy każdej jest taki wąski pasek,podważasz i zdejmujesz. Pod tym paskiem masz dwie śrubki,odkręcasz i zdejmujesz resztę. Głośniki mocowane są blaszkami na wcisk,podważasz i też wychodzą. Wystarczająco prosto ?

Co do tego jakie głośniki tam wsadzić "żeby to jakoś grało" to już zależy od tego co rozumiesz przez to sformułowanie i jakim budżetem dysponujesz. Z tańszych rozwiązań to Boschmann (najlepiej zestaw z tweeterami,zamontujesz sobie na słupku lub jak wolisz jakieś dwudrożne),z lepszych to wiadomo JBL ,Alpine itp., itd.

Pozdrawiam

#3 Offline   two4player


  • Postów: 15
  • Na forum od: 29 sie 2011
  • Miejscowość: Warszawa/Västervik
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 E320CDI V6 224hp
  • Inne auto:NIGDY

Napisano 29 sierpnia 2011 - 21:38

No i o to mi chodziło :wpysk: W tych mercedesach chyba wszystko jest takie proste, widziałem jak mechanik liczniki wyciągał, tez podważył i wyszły, ale nie chciałem sam grzebać żeby nie rozwalić.

Jeśli chodzi o głośniki, to nic pokroju JBL, chciałbym zobaczyć coś na wzór, co wejdzie, żeby wiedzieć potem czego szukać po prostu ;)

#4 Offline   szyderca


  • Postów: 469
  • Na forum od: 13 sty 2010
  • Miejscowość: Dubeczno
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2011 - 07:14

Tutaj poczytaj bo jest tego trochę. jakie-glosniki-vt19168.htm

#5 Offline   adamus113


  • Postów: 112
  • Na forum od: 28 gru 2009
  • Miejscowość: Lipiany, Szczecin
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2011 - 14:12

two4player napisał:

chciałbym zobaczyć coś na wzór, co wejdzie

http://allegro.pl/crunch-dsx-120-na-wci ... 82704.html

To są jedne z zamienników na oryginalne miejsca, rewelacji nie ma ale grają nie najgorzej przy czym piszesz ze nie zależny ci żeby było głośno to te powinny ci wystarczyć :jem:

#6 Offline   two4player


  • Postów: 15
  • Na forum od: 29 sie 2011
  • Miejscowość: Warszawa/Västervik
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 E320CDI V6 224hp
  • Inne auto:NIGDY

Napisano 30 sierpnia 2011 - 22:10

No nie zależy, żeby głośno, jestem zwolennikiem słyszenia co się dzieje dookoła, oraz słuchania dźwięków silnika, więc nie potrzebuję super głośnych głośników. Ważne tylko, żeby jakość przy normalnej głośności była na tyle dobra, żeby nie było slychac trzasków itd (muzykę mam w wysokiej jakości). Tak dla porównania - moje radio ma skalę volume z max. 30 albo 40, a ja słucham zwykle na ok. 5 - 6, i raczej zwykle głośniej nie, więc chodzi mi po prostu o coś rozsądnego cenowo, i żeby grało lepiej, niż 16letnie głośniki seryjne z merca (problem opisany wcześniej).

#7 Offline   adamus113


  • Postów: 112
  • Na forum od: 28 gru 2009
  • Miejscowość: Lipiany, Szczecin
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2011 - 22:29

A więc te głośniki będą dla ciebie dobre :ok:

#8 Offline   bu11


  • Postów: 37
  • Na forum od: 21 lip 2011
  • Miejscowość: Pyrlandia

Napisano 13 września 2011 - 22:07

Ja do swojej Mercedes dzisiaj upchalem dwudrozne alpiny 100mm na przod, z tylu sa oryginalne glosniki ;) i w drzwi wpierdziele jeszcze w tym tygodniu jajka JBL 6x9. Zoaczymy jak to bedzie gralo. Ogolnie nie jestem jakims wybrednym sluchaczem. Wystarczy mi, ze bedzie gralo w miare czysto. Nie chce tez ze swojej superstar robic wiejskiej dyskoteki. Jezdzac 124 trzeba miec swiadomosc ze to klasyk, a wepchniecie takich jajek w drzwi to juz i tak ekstrawagancja :)
Dam znac jak to gra po zamontowaniu. Moze uda mi sie jakies foty powrzucac, jak nie zapomne ich porobic.
Pozdrawiam

#9 Offline   bu11


  • Postów: 37
  • Na forum od: 21 lip 2011
  • Miejscowość: Pyrlandia

Napisano 14 września 2011 - 11:34

A jeszcze wczoraj sie dowiedzialem od kolegi gerri, ze jesli kable ida przez ten potencjometr przy lewarku zmiany biegow to tez kiszka, bo zabiera to ustrojstwo duzo mocy. Musze to rozwalic, i obejsc.

#10 Offline   dan124


  • Postów: 584
  • Na forum od: 07 sty 2008
  • Miejscowość: warśafka
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 września 2011 - 14:52

Jajka w drzwiach to wiocha a nie ekstrawagancja .








Podobne tematy Zwiń