Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Konsola srodkowa - zamiana


39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   sadist


  • Postów: 283
  • Na forum od: 28 sty 2008
  • Miejscowość: Okolice Krakowa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W201 3.0 - M103

Napisano 25 czerwca 2009 - 12:09

Ściągnąłem. Została sama metalowa część. Taki ręczny tylko "goły". Boję sie tą szczelinę w tunelu przez którą przechodzi rączka ręcznego rozchylać żeby czegoś nie połamać.



#22 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 sierpnia 2010 - 11:04

Hej, jutro biorę się za wymianę konsoli na długą - jak to w końcu z tym tunelem jest? Mam wszystkie mocowania, ten plastik od spodu itp. Ale czy muszę coś przygotować? Na oko mi się wydaje, że radio przypasuje, nie jest jakieś zbyt długie, więc nie będę chyba musiał rzeźbić w tunelu... I jak to w końcu jest z mocowaniem od góry - rozstaw otworów na wkręty jest inny niż w starym typie? Najlepiej, jeśli ktoś z Was miałby jakąś "foto relację" z wymiany, albo chociaż zdjęcie tunelu po ewentualnych przeróbkach..

Z góry dzięki!

#23 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 sierpnia 2010 - 22:40

Rozstaw otworów od góry jest taki sam, natomiast lepiej, żebyś miał blaszki do mocowania długiej konsoli właśnie te górne bo one są inne, a jak nie masz to będzie trzaskało i łamało środkową kratkę. Więcej komplikacji nie napotkałem, no może lekkie przy popielniczce :)

#24 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 sierpnia 2010 - 12:07

Blaszki? W sensie te do śrubek? Jak tak, to mam, bo dostałem cały zestaw, chyba, że chodzi o coś innego? ;)

**edit**

A te komplikacje przy popielniczce, to rozumiem, że podłączenie prądu? Czy coś innego nie pasowało? Może jakieś zdjęcia ktoś ma? Nie mogę znaleźć nigdzie, a zaraz chciałem zejść do auta i się pobawić z tym...

#25 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 sierpnia 2010 - 15:00

No tak te od śrubek. No trochę zabawy jest z przerabianiem wtyczek, a mało miejsca i kabelki krótkie, ale da radę.

#26 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 sierpnia 2010 - 15:13

A pamiętasz, co trzeba we wtyczce wymienić? Na krótkie kabelki może da się skombinować coś w stylu przedłużki z jednej strony gniazdem tym nowszym, a z drugiej starszym? Jestem laikiem w tej materii, ale jakbym dostał jakiś faq - poradnik krok po kroku, to może i dla potomnych się przyda :D

#27 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 sierpnia 2010 - 18:38

Wiązki są oryginalne także kolory są takie same w jednej i drugiej wtyczce, wystarczy przeciąć i dosztukować, prosta sprawa, żadne poradniki nie są tu potrzebne jak będziesz miał to w rękach to będziesz wiedział co z tym zrobić...

#28 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 sierpnia 2010 - 20:33

OK :D

#29 Offline   kubakac28


  • Postów: 12
  • Na forum od: 27 mar 2014
  • Miejscowość: Skwierzyna
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 czerwca 2014 - 19:08

Siemanko,
odkopuję temat, w sumie moje pytanie jest dokładnie odwrotne do tego oryginalnego, ale do nazwy tematu pasuje. Czy jeśli mam długą konsolę to mogę ją sobie zmienić na krótką? Da się bez zmiany całego tunelu? A może ktoś ma na handel wnękę, która weszłaby w konsolę zamiast kaseciaka?
Pozdrawiam

#30 Offline   szymtro


  • Postów: 530
  • Na forum od: 07 cze 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Trzeci Mercedes:ex, trafił na strażacką
  • Inne auto:WB63128, Baby Blos, EFI

Napisano 30 czerwca 2014 - 04:21

A ile chcesz wydać bo za około 150pln mają jeszcze u mercedesa?

CO do zmiany to da się to zrobić bez problemu.
Potrzebujesz górę, zaślepkę dołu(wyściółkę) i taki dynks(taki łuk) na przód dolnej części.
Nie zmieniaj na krótką - dziwne, że od początku w201 nie miało standardowo długiej. Moim zdaniem krótka prezentuje się słabo - i nie chodzi mi wcale o drewno.








Podobne tematy Zwiń