Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Ruszanie - dziwne dzwieki


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   heidenauer


  • Postów: 190
  • Na forum od: 05 paź 2007
  • Miejscowość: tymczasowo Winnipeg Canada

Napisano 11 grudnia 2007 - 09:10

Cytat

czy jest olej w zamiennikach za 80pln...tego nikt nie wie...

Ostatnio przerabiałem temat poduszek i kupione były FEBI (w pudełku były poduszki BOGE) za 160pln sztuka i oleju tam na bank nie ma...

P.S.
Kupiłem sprzęgło kompletne LUK...wszystko w pudełku miało wybite LUK a docisk SACHS... :roll:



#22 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 grudnia 2007 - 16:30

Jutro zmieniam poduchę skrzyni na Lemfordera i się okaże czy to było przyczyną telepania przy ruszaniu...bo tylko ta poducha jest stara i mięciutka...

#23 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 grudnia 2007 - 16:42

U mnie tez wystepuje taki dziwny dzwiek przy ruszniu, ale mechanik twierdzi, ze to sprzeglo przebieg 288947 km i pewnie jeszcze nie ruszane. Do 245 tys tak jak są wpisy w książce serwisowej, nic o sprzegle nie ma, a od tego przebiegu jest moj i nie bylo jeszcze robione. Nie ma znaczenia czy jest zimno czy cieplo po prostu czasem sie tak dzieje i już ;-) Ale co tam wolno mu stary jest :slinka:

kolego pisz moze zdaniami a nie potokiem slow bo ciezko zrozumiec o co chodzi i w ogole lipa jest jak ktos tak pisze i nie wiadomo jak interpretowac tekst bo wszystko jest w jednym zdaniu a zapewne wiesz ze kropki i przecinki nadaja sens wypowiedzi i jak ci maja ludzie pomagac jak nie wiedza o co chodzi
Fajnie się czyta? To teraz pomyśl o tych setkach userów, którzy to czytają....


#24 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 grudnia 2007 - 17:05

skmh napisał:

mechanik twierdzi ze to sprzeglo

mój mechanik też tak myślał...a tu pudło bo sprzęgło wymienione i dalej buczy...

#25 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 grudnia 2007 - 17:07

a może podpora walu :slinka:

#26 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 grudnia 2007 - 17:33

skmh napisał:

a może podpora walu

moja jest podobno ok.tzn.nie ma luzów ale może być delikatnie walnięte łożysko i przy napinaniu wału wydaje dziwne dźwięki...też nad tym myślałem...następna rzecz do sprawdzenia...

#27 Offline   marifex


  • Postów: 45
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 11 grudnia 2007 - 21:29

U mnie tez podobny kłopot (widze ze nie jestem sam) Mam oryginalnie 330 tys km i sądze ze sprzęgło tez jest od nowości

Czasem przy ruszaniu słychać i to tylko na 1 takie "huczenie" Z tym że nie ma mowy o żadnym szarpaniu i nie zauważyłem różnicy na zimnym czy ciepłym silniku, nie ma tez uczucia ze sprzegło "boksuje" czy "ciągnie"

Na początku sadziłem ze może coś z mostem ale jak przeczytalem tego posta i posłuchalem dobrze skad ten dzwiek dochodzi wyglada mi to na sprzeglo (może łożysko oporowe)

Z tym ze nie mam zamiaru nic robic narazie póki maszyna chodzi, sadze ze jeszcze pare ładnych tysiaczkow zrobie

P.S ile kosztuje moze ktos wie komplet sprzegla do w201
POZDRO

#28 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 grudnia 2007 - 02:25

romek napisał:

Elementem który tłumi drgania w poduszce pod silnikiem jest olej, temperatura nie ma wpływu na pracę poduszki.
Głównym tłumikiem jest guma. Olej ma za zadanie równomierniej rozkładać obciążenie w i na gumie, bo jest nieściśliwy. Takie rozwiązanie się właśnie stosuje w elementach gumowych, które mają przenosić duże obciążenia. Wszystkie diesle MB są na poduszkach olejowych :mrgreen:
Mniejsze benzynki niekoniecznie.

#29 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 grudnia 2007 - 19:10

poduszka skrzyni wymieniona na lemfordera i nic nie pomogło...dalej się szarpie przy ruszaniu i już mam tego dosyć poddaję się...Na to piepsz... szarpanie wydałem już z 1000pln. Jedyne co zostało nie wymienione a może mieć wpływ to poduszki silnika które są zamiennikami i są twarde jak kamień - a po nagrzaniu komory silnika nic się nie szarpie i jest git, ale jak się trochę przejadę to znowu jest to samo - przenoszenie drgań silnika na budę i szarpanie przy ruszaniu. Może kupię dobre poduchy do diesla i może będzie ok. :-|

#30 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 grudnia 2007 - 20:18

No to jest niezły numer bo podociągałem gumowe przewody paliwowe przy małym filterku paliwa i...przestało szarpać przy ruszaniu :?: :jump: Silnik musiał zasysać lewe powietrze i się szarpał...
Powiedziałem o tym mojemu ojcu że po nagrzaniu silnika bądź jego przegazowaniu przed ruszaniem nie ma szarpania...a on: dostaje lewe powietrze i się szarpie...i tak było...
Przyznam że jestem zaskoczony że zasysało powietrze w tym miejscu bo spodziewałem się że powietrze musi zasysać gdzieś przy filtrze głównym przed pompą wtryskową...ale najważniejsze że działa i jest oki :star:








Podobne tematy Zwiń