Skocz do zawartości




Pierwsze kroki na forum



28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 16 grudnia 2011 - 20:39

Pierwsza styczność z forum

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest uzupełnienie danych w profilu konta. Aby tego dokonać nalezy kliknąć na pasku menu w swój login:

Dołączona grafika

Z rozwiniętego menu wybieramy opcję "Ustawienia" i ukazuje nam się taki ekran:

Dołączona grafika

Z lewej strony znajduje się, menu które postaram się opisać.

Informacje ogólne:

W tej opcji wypełniamy dane które mogą być przydatne przy korzystaniu z forum:
  • Strefa czasowa: ustawienie GMT +1:00 oraz zaznaczamy automatyczną korektę czasu
  • Komentarze: tutaj możemy włączyć lub wyłączyć opcję wyświetlania komentarzy naszego profilu, które dodają inni użytkownicy
  • Znajomi: tej opcji nie trzeba chyba opisywać ;)
  • Informacje o profilu: ustawiamy datę swoich urodzin (w tym dniu zostaniesz wywietlony na specjalnej tablicy na stronie głównej forum) oraz za pomocą przycisku "Edytuj stronę 'o mnie'" dodajemy dodatkowe informacje o sobie
  • Kontakt; wiadomo, numer gg, tlen - można zostawić wszystkie puste
  • Informacje: tutaj proponowałbym (oprócz wybrania płci ;) ) wpisanie miejsca zamieszkania, co może pomóc np. przy wskazaniu zaufanego warsztatu czy sklepu
  • Dotatkowe: najważniesza część tego menu!, wypełniamy dokładnie dane na temat naszego Mercedesa, dzięki czemu ułatwimy innym użytkownikom diagnoze ew. usterki z którą się do nich zgłosimy
E-mail i hasło:

Opcja ta służy do zmiany hasła do naszego profilu oraz e-maila, na który będą przychodzić wiadomości od administracji oraz róznego rodzaju powiadomienia.

Nazwa wyświetlana:

Tutaj możemy zmieniać nazwę naszego profilu. Pamiętaj, ta opcja nie zmienia loginu do profilu tylko jego nazwę jaka będzie widoczna np nad awatarem przy postach.

Sygnatura:

Wszystko co tutaj umieścicie będzie widoczne pod każdym waszym postem.
1. Wskazówka: Możemy wyłączyć opcję wyświetlania sygnatury w trakcie pisania nowego posta tutaj:

Dołączona grafika

2. Wskazówka: Możemy wyłączyć wyświetlanie sygnatur konkretnych użytkowników poprzez kliknięcie w "x" w prawym górnym rogu ich sygnatury

Ignorowani Użytkownicy:

Tu znajdziemy listę użytkowników ignorowanych, tj ich posty, sygnatury lub prywatne wiadomości.

Opcje powiadomień:

Mamy tutaj opcje, w jaki sposób chcielibyśmy być informowani o konkretnych zdarzeniach na forum. Do wyboru:
  • E-mail, czyli otrzymujemy powiadomienie na pocztę elektorniczną
  • Powiadomienia, czyli wyświetla się nam komunikat na pasku menu głównego forum
    Dołączona grafika
Powiadomienia:

W tym miejscu znaduje się lista wszystkich powiadomień jakie otrzymaliśmy.


Modyfikacja wyglądu forum

Nowy skrypt oprócz nowych opcji daje nam możliwość zmiany sposobu wyświetlania niektórych okien. Tak wygląda domyślnie strona główna:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Korzystając z przycisków "-" oraz "x" możemy zwijać całe działy forum oraz boczne dodatkowe rubryki:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Możemy także zwinąć cały boczny pasek rubryk, dzięki czemu osiągniemy wygląd klasycznego forum:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Nasz ShoutBox może mieć regulowaną wysokość, wystarczy kursorem złapać za szarą linię znajdującą się pomiędzy oknem rozmowy a miejscem do wprowadzania tekstu (kursor zmieni się w strzałki do rozciągania okna)



Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z Regulaminem i życzymy miłego korzystania z forum.

Administracja mb201-124.eu



#2 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 17 grudnia 2011 - 20:46

Uzytkownikowm ktorych konta zostaly przeniesione zalecam zapoznanie sie z Pomocą forum, link dostepny na dole forum, oczyszczenie skrzynek z wiadomosciami bo tutaj dzialaja one nieco inaczej (sa grupowane), aktualizacje danych w profilu odnosnie posiadanego auta itp. Nie przeniosly sie niestety punkty pomogl, bedziemy je uzupelniac niedlugo... no i niektore awatary. Grafike forum, tzw TOP bedziemy zmieniac za okolo tydzien.

Wszelkie pytania odnosnie funkcjonowania nowego skryptu forum zadajemy tutaj.

#3 Offline   michu93


  • Postów: 50
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Cieszyn / Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 grudnia 2011 - 22:46

no to jak zwykle ja wtrącę swoje 5 groszy :P

zakładka "nowa zawartość" jest trochę niepraktycznie ułożona. chodzi mi o to, że np tam są wyświetlane różne posty, no ale nie ukrywajmy, mnie oraz duża cześć naszego społeczeństwa najwięcej używa zakładki: "tematy, w których uczestniczyłem". to tutaj najbardziej oczekuję na odpowiedzi na zadane pytania itp :P a nawet po włączeniu tej zakładki w "nowej zawartości" wyświetlają mi się duże liczby postów, przez co nie wiem czy mam coś nowego do przeczytania co mnie będzie interesowało czy nie. a jak klikną na tą zakładkę to spowrotem mam wyświetlane "nowe posty od ostatniej wizyty".

druga sprawa - to:
Lista tematów
Każde forum zawiera listę tematów. Podobnie jak w przypadku forów, także tematy są specjalnie oznakowane poprzez odpowiednie ikony:
Dołączona grafika Zwykły temat z nieprzeczytanymi postami.
Dołączona grafika Temat z twoimi odpowiedziami, brak nowych postów od ostatniego wyświetlenia.
Dołączona grafika Oznacza, że odpowiedziałeś w tym temacie i istnieją nowe odpowiedzi.

powinno znajdować się gdzieś na wierzchu, żeby każdy to widział nie zaglądając w pomoc :P ale to wyłącznie moje zdanie.

to chyba tyle narazie :P

#4 Offline   wojtekw77


  • Postów: 133
  • Na forum od: 05 sty 2010
  • Miejscowość: Ruda Śląska
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 grudnia 2011 - 22:54

Well Done :)

#5 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 17 grudnia 2011 - 23:00

Zakładka "pokaż nową zawartość" zastępuje "pokaż nieprzeczytane posty" ze starego forum

#6 Offline   michu93


  • Postów: 50
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Cieszyn / Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 grudnia 2011 - 23:06

biały - masz na myśli "Nowa zawartość"? bo nie widzę "pokaż nową zawartość". Rozumiem i już ogarnąłem i wyświetla co powinno.
ale jeszcze przed chwilą wyświetliło mi jakichś użytkowników :P

#7 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 17 grudnia 2011 - 23:10

Wyświetl postUżytkownik michu93 dnia 17 grudnia 2011 - 23:06 napisał

ale jeszcze przed chwilą wyświetliło mi jakichś użytkowników

Bo tam masz po lewej do wyboru:
Forum
Użytkownicy
Kalendarz

Wybierasz co Cię interesuje i już :ok:

#8 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 grudnia 2011 - 23:23

Zaczynając od spraw najlżejszych:

1. wygląd. Szare na szarym. Wiem, że taka moda (patrząc na wyglądy windowsów czy programów), ale zachwyt szybko przejdzie, bo jest to niepraktyczne. Męczy oczy.

2. Tak jak 'michu93' pisze - ciężko dojść do swoich tematów w których ktoś odpisał. Na starym było to jedno kliknięcie. Teraz trzeba: w swój login -> Moja zawartość. Nie da się od razu dojść do pierwszej nieczytanej wiadomości, tylko trzeba wejść na pierwszą stronę i tam dopiero "Przejdź do pierwszego nieczytanego posta". Niewygodne, było lepiej.

3. Nie działają żadne odnośniki do stron forum, umieszczone w tematach zrobionych na starym skrypcie. Albo mi się wydaje, albo tematy mają całkiem inne numery niż poprzednio, przez co nie będzie się dało dołożyć do forum jakiegoś modułu który by tłumaczył adresy.

4. Nie mogłem się zalogować. Nie wierzę, że nie dało się przenieść haseł. Odejdzie część nowych użytkowników, tak samo część z tych, co logują się raz na miesiąc. Chyba, że informacja o problemach z logowaniem zostanie na jeszcze kilka(naście) tygodni.

5. Profile. Tu już kompletna porażka. Przy poprzednich przenosinach informacje się utraciły. Tym razem jeszcze gorzej - są wzięte z kosmosu. Teraz mam niby OM601 na LPG. Będzie kupa pomyłek. Informacja o samochodzie jest niezbędna w merytorycznej dyskusji. To może już lepiej każdemu to zresetować do czysta? - Mówię poważnie, jest to 100x ważniejsze niż emblematy czy punkty 'pomógł'.


A w ogóle, to weźcie napiszcie co się polepszyło :) .

#9 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 19 grudnia 2011 - 03:06

Powyższy temat jest podklejony na stronie głównej w dziale "pierwsze kroki" pod regulaminami, więc powinien się rzucić w oczy. Poświęcenie tych 2 minut na ustawienie profilu to nie jest chyba aż taki problem, co? Odnośniki nie działają ponieważ obecny skrypt ma inną budowę niż poprzedni, proszę więc zgłaszać takie posty do nas a będziemy je poprawiać :ok:

#10 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 19 grudnia 2011 - 06:48

XM - patrzysz na to wszystko przez pryzmat poprzedniego skryptu, bo do niego się przyzwyczaiłeś. To nie jest kwestia było lepiej/jest gorzej - po prostu trzeba się przyzwyczaić do zupełnie innego wyglądu.
Z tym szukaniem zawartości też nie jest źle - wg mnie jest przejrzyściej, a to że trzeba 3 razy kliknąć myszką, a nie raz, to chyba żaden problem, co? Teraz masz większe możliwości wyświetlania swojej zawartości - nie tylko tematy w których odpowiadałeś, ale także te które obserwujesz, nic w nich nie pisząc, lub te, które rozpocząłeś - masz możliwość wyodrębnienia ich - na poprzednim skrypcie miałeś wszystko razem.
Linki w tematach - tak jak pisał biały - zupełnie inny skrypt, inna struktura forum, więc linki nie będą działać - póki co będziemy je ręcznie przenosić - coś za coś.
Jest na stronie główne, większą czerwoną czcionkąj informacja o logowaniu - nie da się nie zauważyć. Jeżeli użytkownicy logujący się na forum raz na miesiąc będą chcieli odchodzić, to droga wolna - nikt nikogo tutaj na siłe trzymać nie będzie.
Masz om601 z LPG, bo takie sobie ustawiłeś - wystarczyło wybrać opcję "brak alternatywnego paliwa" - w Twoim przypadku jeszcze usunąć opcję "e klasa", czyba że jestem niedouczony i nie wiem jak wygląda e-klasowe w201 :hmm:

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 18 grudnia 2011 - 23:23 napisał

może już lepiej każdemu to zresetować do czysta?
Przecież każdy użytkownik, który nie grzebał w swoim profilu, w okienku "Mercedes" ma puste miejsce






Podobne tematy Zwiń