Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Rozmiar wycieraczki oraz marka.



90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:10

Witam, zastanawiam się nad zakupem wycieraczki i tutaj pojawiło się moje zastanowienie. Do W124 podchodzi wycieraczka 60" czy większa? No i najważniejsze jakiej firmy, jaki model byście polecili. Słyszałem o wycieraczkach z teflonem ale nic więcej, jestem w temacie wycieraczek mało obeznany ;)

p.s Szukałem w wyszukiwarce i nie ma tematów o wycieraczkach, a przynajmniej szukajka nie znalazła.



#2 Offline   lukaszstas


  • Postów: 2 039
  • Na forum od: 01 sie 2008
  • Miejscowość: Łódź/Wieluń
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo S80

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:20

Niedługo będziecie się pytać jakim kompresorem pompować koła - tym na Statoilu czy tym z BP ?
Co to za filozofia - wybór wycieraczki - bez przesady - idziesz to marketu i patrzysz na odwrocie opakowania, która jest dedykowana do w124 - wszystko :ok:

#3 Offline   zabamix


  • Postów: 1 265
  • Na forum od: 01 lut 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 E300D
  • Trzeci Mercedes:W124 E300TD
  • Inne auto:VW Golf III 1.9 GTD

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:24

Wyświetl postUżytkownik Goku dnia 05 stycznia 2012 - 21:10 napisał

60"
to jest 1,5m :E czyli wielkość praktycznie całej szyby.

do naszych :star: idealnie pasują 60-61 cm

#4 Gość_felix_


  • Na forum od: --

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:43

Wyświetl postUżytkownik lukaszstas dnia 05 stycznia 2012 - 21:20 napisał

idziesz to marketu i patrzysz na odwrocie opakowania, która jest dedykowana do w124 - wszystko
O naszych autach juz producenci zapominaja :( , ciezko trafic opis ze jest do W124. Ale wystarczy dl. lub wymiana samej gumki :old: . Teraz nawet wycieraczki Boscha maja z tylu drobnym druczkiem Made in P.R.C.

Użytkownik felix edytował ten post 05 stycznia 2012 - 21:45


#5 Offline   Dziku


  • Postów: 241
  • Na forum od: 23 sty 2010
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 stycznia 2012 - 22:46

Jeśli chodzi o firmę, to przed zeszłą zimą kupiłem najtańszą polską wycieraczkę firmy Motgum z marketu. Kosztowała mnie chyba 16zł, ale jestem pod wrażeniem.
Poprzedniej zimy się z nią nie patyczkowałem, jak przymarzła do szyby to mocniejszym szarpnięciem jej oznajmiałem, że to zły pomysł. Parę razy przejechała też po nie do końca odmarzniętej szybie, albo na sucho ją zwiedziła. I mimo to, przez ponad rok zbiera prawie bez zarzutu. Teraz jak jest drobny deszcz i mało wody to zostawi smugi, ale wystarczy szybę spryskać i nawet dobrze zbiera. Także jak nie chcesz wydawać jakiegoś kosmosu na wycieraczkę i przy okazji robisz zakupy w markecie to polecam firmę Motgum.

#6 Gość_darul_


  • Na forum od: --

Napisano 05 stycznia 2012 - 23:06

Od kilku lat zmieniam same gumki w swojej wycieraczce boscha. Komplet 2 gumek kosztuje 8-10zł.

#7 Offline   Goku


  • Postów: 990
  • Na forum od: 26 mar 2009
  • Miejscowość:
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:CLS
  • Trzeci Mercedes:SLS
  • Inne auto:A 45 AMG

Napisano 06 stycznia 2012 - 01:31

Wyświetl postUżytkownik lukaszstas dnia 05 stycznia 2012 - 21:20 napisał

Niedługo będziecie się pytać jakim kompresorem pompować koła - tym na Statoilu czy tym z BP ?
Tu akurat bym żadnej opcji nie polecał. Przykładowo na orlenie zamontowali nowy elektroniczny kompresor rodem z zachodu, przed przeglądem skorzystałem i na przeglądzie wyszło jaki to on cudowny... na wszystkie koła ustawiłem sobie 2.2, a na przeglądzie sie okazało że jedno koło miało nawet 3.5! Dodam, że nic nie zmieniałem przy kolejnych kołach a ciśnienie się znacznie różniło w poszczególnych i w dodatku we wszystkich było zbyt dużo :hmm: (nie pomyliłem wartości, wszędzie wybijało bary)

A co do wycieraczki to spytałem, a nóż podchodzą większe jak 60.

Wyświetl postUżytkownik Dziku dnia 05 stycznia 2012 - 22:46 napisał

Jeśli chodzi o firmę, to przed zeszłą zimą kupiłem najtańszą polską wycieraczkę firmy Motgum z marketu.
Latem kupiłem najtańszą z reala za 10zł i od nowości pozostawiała ślady, a w dodatku miała defekt gumy który się przekładał na jej prace. Kupiłem drugą i to samo. Złożyłem reklamację, otrzymałem pieniądze i dalej cieszę się starym boschem który daje rade o niebo lepiej niż te po 10zł z reala. Fakt faktem, że drobną mżawkę niechętnie ściąga i zostawia smugi, ale przy normalnym deszczu obywa się bez większych smug.

Wiecie może coś więcej na temat tych teflonowych z grafitem? Podobno warte pieniędzy ale nie chcę brać pod uwagę opinii tylko jednej osoby.





http://allegro.pl/gu...2023307700.html

Zastanawiam się nad tymi gumkami... Chyba lepiej kupić same gumki, z racji tego iż te tańsze pióra wycieraczek nie dociskają dobrze i równomiernie tak jak bosch. Jutro zmierzę czy mam 6mm czy 8 :)

Użytkownik Goku edytował ten post 06 stycznia 2012 - 01:40


#8 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 06 stycznia 2012 - 09:53

Goku, ja zawsze używam tych grafitowych i jak dla mnie są super , kupuje same gumki ,ale ostatnio dałem du... kupiłem w Norauto dwie sztuki za 12zł ,a za tydzień w markecie Eklerk te same gumki były po 3zł :E ,dobrze jest też przetrzeć przednia szybę co jakiś czas irchą :old:

#9 Offline   Michał


  • Postów: 261
  • Na forum od: 28 gru 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2012 - 10:45

Wymiana samych gumek to półśrodek. Przecież te metalowe elemęty wycieraczki też się zużywa, wyrabiają się te ruchome sworznie przez co pióro podczas pracy nie jest prostopadłe do szyby. Wycieraczka zaczyna wydawać dziwne dźwięki, szyba nie jest dostatecznie oczyszczona i w dodatku się rysuje.

Kolejna sprawa to dobór samego pióra i nie chodzi mi tu o długość tylko o konstrukcję.

Wyświetl postUżytkownik lukaszstas dnia 05 stycznia 2012 - 21:20 napisał

Co to za filozofia - wybór wycieraczki - bez przesady - idziesz to marketu i patrzysz na odwrocie opakowania, która jest dedykowana do w124 - wszystko
I tu się nie zgodzę, oczywiście dedykowana to będzie każda 600mm :) i też będzie działała, zadowalając mniej wybrednych ... ale potem się słyszy że ten patent w Mercedesach z jedną wycieraczką to lipa.

Tak naprawdę to wycieraczka (pióro) dedykowane do W124 i W201, ma inną konstrukcję tzn:
jest szersze i ma zdecydowanie solidniejsze zapięcie.
Większa szerokość umożliwia stabilne prowadzenie pióra po szybie z wykorzystaniem dwóch punktów podparcia (1 to mocowanie, 2 widełki pod ramieniem wycieraczki które pasują tylko do szerokich piór i są widoczne na zdjęciu poniżej)
Natomiast solidniejsze zapięcie potrzebne jest ze względu na to że wycieraczka dodatkowo porusza się w górę i w dół.

Dołączona grafika,Dołączona grafika.

Pióro dedykowane do W124 201 można kupić w ASO (ok90pln) lub zamiennik Firmy BOSCH o numerze :3 397 018 300 (około 40pln).

Dodatkowo do idealnej pracy wycieraczki proponuję oryginalny koncentrat do płynu w spryskiwaczy (Ja używam zimą i latem)
Dołączona grafika.
http://www.mercmania...umer=0019868071
Ewentualnie Firma Sonax oferuje podobne dodatki w dodatku z technologią NANO

Dołączona grafika.
Używałem i polecam.

#10 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2012 - 11:03

Do Czarnucha zamontowałem Boscha Twin, i jestem bardzo zadowolony ( nie chodzi mi o bezprzegubowego AeroTwina ).
Jest cichutka, a zbiera wręcz idealnie.








Podobne tematy Zwiń