Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes W140 SEC600 1993r pompa dociągania problem


20 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   MercPanda


  • Postów: 39
  • Na forum od: 15 kwi 2016
  • Miejscowość: Wilczyn
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w140 S500
  • Trzeci Mercedes:w202 C200 kompressor

Napisano 31 lipca 2016 - 16:20

Wyświetl postUżytkownik bcn300 dnia 15 lipca 2012 - 21:14 napisał

Witam. Opiszę krótko jak u siebie naprawiłem dociąganie, może komuś się przyda. Objawy miałem takie, że po wyjęciu, włożeniu bezpiecznika dociąganie działało ale tylko na kilka domknięć, później przestawało działać, wracało oczywiście po ponownym wyjęciu, włożeniu bezpiecznika. Jak wyjąłem pompę na wierzch to było widać, ze po domknięciu drzwi, silnik działał jeszcze sporo czasu w wyniku czego bardzo mocno się nagrzewał. W prawidłowo działającym układzie, chwile po domknięciu drzwi w pompie w wyniku wzrostu ciśnienia w układzie, powinien wysunąć się taki tłoczek ze śrubką, który następnie po dotknięciu styków, odłącza silnik. U mnie ten tłoczek w ogóle się nie wysuwał więc wniosek był prosty, że jest gdzieś nieszczelność w układzie. Okazało się, że ciśnienie uciekało w samej pompie, jeden oring był krzywo włożony ( zdjęcie ). Po usunięciu nieszczelności, tłoczek po domknięciu drzwi zaczął się wysuwać, potrzebne było tylko jeszcze wykręcenie śrubki regulacyjnej, żeby pompa była odłączana szybciej.

Reasumując, jeżeli domykanie działa tylko krótko po wyjeciu, włozeniu bezpiecznika to na 90% chodzi o nieszczelność układu lub regulację/naprawę wyłącznika z tłoczkiem.

Zdjęcie niestety dołączę dopiero jutro bo zostawiłem aparat poza miejscem zamieszkania ;)

Pozdrawiam

Witam, mam podobny problem, wyjęcie bezpiecznika pomaga na jakiś czas. Pompka zachowuje się następująco- domykanie drzwi- praca pompki, wypuszczenie powietrza, po chwili znowu się załączą , na krócej i tylko raz, po tym załączeniu już nie wypuszcza powietrza. Pytanie- czy regulacja wyłącznika z tłoczkiem jak opisuje kolega powyżej może coś dać? Ps. Nieszczelności nigdzie nie słyszę, więc ,, raczej" jej nie ma.

Użytkownik MercPanda edytował ten post 31 lipca 2016 - 16:21











Podobne tematy Zwiń