Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes W140 SEC600 1993r pompa dociągania problem


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Lukaszsolo


  • Postów: 39
  • Na forum od: 08 mar 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 600SEC
  • Trzeci Mercedes:w115 220D

Napisano 08 marca 2012 - 19:04

Witam mam problem z SECiem w140 z pompą dociągania drzwi i klapy i problem tkwi w tym ze nie zawsze dociąga albo jak dociągnie to odbija i się szyby opuszczają a klapy prawie praktycznie nie chce tylko raz na jakiś czas. A jak sprowadziłem Mercedesa ze Szwajcarii w 2007r to wszystko się pięknie zamykało aż miło było patrzeć ;P jakiś czas jak go kupiłem w czasie jazdy było słychać takie dziwny dźwięk przy słupku koło drzwi takie pykanie wiec zgasiłem silnik i nadal pykało potem wyszedłem zajrzałem do bagażnika zdjąłem klemę i dopiero wtedy ustało i jak założyłem od nowa klemę przestało i nie dociągało mi po raz pierwszy drzwi i klapy wiec wyciągnąłem bezpiecznik i po chwili włożyłem załapał po dociągało, ale z pompy jak dociągało wydobywało się takie pykanie (w okolicach bagażnika tam gdzie znajduję się pompa) przy zamykaniu, zignorowałem to i było dobrze przez jakieś 4 lata. Dziś jak po ziemie wyszedłem go przepalić to już nie chce zamykać ;( POMOCY w czym tkwi problem proszę o szybką odpowiedź



#2 Offline   Uhlenhaut


  • Postów: 195
  • Na forum od: 18 paź 2011
  • Miejscowość: Stuttgart
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2012 - 13:09

Czesc,

Na 90 procent w takim przypadku to pompa po prostu odmawia posluszenstwa juz z racji wieku. Przewaznie po wyciagnieciu bezpiecznika, albo zdjeciu klemy pomaga doraznie.

#3 Offline   Lukaszsolo


  • Postów: 39
  • Na forum od: 08 mar 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 600SEC
  • Trzeci Mercedes:w115 220D

Napisano 09 marca 2012 - 14:44

Jeszcze jedno pytanie jaki może być koszt tej pompy? Czy wymieni ją zwykły mechanik czy trzeba jechać do serwisu?

#4 Offline   pheonix


  • Postów: 813
  • Na forum od: 11 kwi 2008
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S320 1996 LPG

Napisano 09 marca 2012 - 20:43

http://w140repair.co...Assist_Pump.htm

Było to już kilka razy poruszane.
Ile kosztuje :?:
e-bay.de , allegro.pl

#5 Offline   fuel111


  • Postów: 11
  • Na forum od: 18 lut 2012
  • Miejscowość: Ząbki
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nissan Primera 01

Napisano 14 marca 2012 - 18:35

Robił to ktoś u Nas ? I jakie były rezultaty.

#6 Offline   pheonix


  • Postów: 813
  • Na forum od: 11 kwi 2008
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S320 1996 LPG

Napisano 14 marca 2012 - 20:23

Szczerze, to wątpię żeby ktoś dłubał to sam.
Ja niestety nie mam tej opcji, więc nie dłubałem ani też nie miałem klienta z tą przypadłością.
Mało też osób samodzielnie dłubią w W140.

#7 Offline   Uhlenhaut


  • Postów: 195
  • Na forum od: 18 paź 2011
  • Miejscowość: Stuttgart
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 marca 2012 - 21:05

Ja sie zastanawiam, jak jest z kupowaniem uzywanych pomp, czy 90% juz prawie padlo, czy w ogole nie dzialaja. Jakby co to bede sie dowiadywal, jak jest z naprawa tego, moja pompa w w140 300td powoli juz swiruje, wiec jak to rozgryze to na pewno napisze:P Wlasnie znalazlem faktury z ASO, nowa pompa to 4000 bez montazu, pompa sterowania centralnym jeszcze drozsza.

#8 Offline   TylkoMB


  • Postów: 137
  • Na forum od: 27 lip 2010
  • Drugi Mercedes:W140 S320 1996r

Napisano 28 marca 2012 - 22:13

W pompce(od centralnego itd) przeważnie siada silniczek(W moim przypadku wytarły się szczotki) . Szukałem taki silniczek i niestety nigdzie nie mogłem kupić. Kupiłem używaną pompke od W124 za 40zł i podmieniłem silniczek.
Moja pompka centralnego odżyła(używana kosztuje 500zł).

#9 Offline   bcn300


  • Postów: 8
  • Na forum od: 06 lip 2012
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 S 320L

Napisano 15 lipca 2012 - 21:14

Witam. Opiszę krótko jak u siebie naprawiłem dociąganie, może komuś się przyda. Objawy miałem takie, że po wyjęciu, włożeniu bezpiecznika dociąganie działało ale tylko na kilka domknięć, później przestawało działać, wracało oczywiście po ponownym wyjęciu, włożeniu bezpiecznika. Jak wyjąłem pompę na wierzch to było widać, ze po domknięciu drzwi, silnik działał jeszcze sporo czasu w wyniku czego bardzo mocno się nagrzewał. W prawidłowo działającym układzie, chwile po domknięciu drzwi w pompie w wyniku wzrostu ciśnienia w układzie, powinien wysunąć się taki tłoczek ze śrubką, który następnie po dotknięciu styków, odłącza silnik. U mnie ten tłoczek w ogóle się nie wysuwał więc wniosek był prosty, że jest gdzieś nieszczelność w układzie. Okazało się, że ciśnienie uciekało w samej pompie, jeden oring był krzywo włożony ( zdjęcie ). Po usunięciu nieszczelności, tłoczek po domknięciu drzwi zaczął się wysuwać, potrzebne było tylko jeszcze wykręcenie śrubki regulacyjnej, żeby pompa była odłączana szybciej.

Reasumując, jeżeli domykanie działa tylko krótko po wyjeciu, włozeniu bezpiecznika to na 90% chodzi o nieszczelność układu lub regulację/naprawę wyłącznika z tłoczkiem.

Zdjęcie niestety dołączę dopiero jutro bo zostawiłem aparat poza miejscem zamieszkania ;)

Pozdrawiam

#10 Offline   bcn300


  • Postów: 8
  • Na forum od: 06 lip 2012
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 S 320L

Napisano 17 lipca 2012 - 20:03

Dołączam zdjęcie. Ja miałem krzywo zamontowany oring w miejscu połączenia, które zaznaczyłem na czerwono.








Podobne tematy Zwiń