Skocz do zawartości




- - - - -

W124 problem (sprzęgło)


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Dawerty


  • Postów: 17
  • Na forum od: 01 kwi 2012
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 kwietnia 2012 - 09:05

Witam.
Mam problem z swoim Mb w124.
Posypała się skrzynia, więc trzeba było kupić nową, na starej skrzyni nie było żadnych numerów (tzn. w miejscu gdzie powinien być "długi" numer skrzyni nie było nic, czysta blacha).
Byłem zielony w tym temacie i kupiłem skrzynie z 93r 2.5d tak jak mój, czyli wałek powinien być krótki na dwumas, ale dostałem skrzynie z długim wałkiem (facet zapewniał że nie była wymianiana, ale z tego co mówił przez teefon wyglądało że sam nie bardzo wie o co chodzi). Więc żeby nie kombinować więcej ze skrzynią udało mi się dostać tanio sztywne koło zamachowe, docisk i tarcze sprzęgła (żeby później nie mieć problemu z dwumasą.). Wszystko pięknie spasowało, przykręcone wszystko, a tu nagle okazuje się iż nie ma sprzęgła, pedał wpada w podłoge. Odpowietrzanie nić nie dało, nie był zapowietrzony wysprzęglik.

Zastosowane części dla rozjaśnienia sprawy:
-Sztywne koło zamachowe
-docisk i tarcza sprzęgła do tego koła
-łożysko przy wale zmienione na odpowiednie
-łozysko ze skrzynia z dwumasą przełożone do nowej (te lożysko które na te "słoneczko" naciska)

Podejrzewam iż w tym ostatnim tkwi problem. Z tąd moja prośba o rozjaśnienie sprawy, czy są 2 rodzaje tych łożysk? czy coś poprostu jest źle poskładane?

Pedał wchodzi w podłoge i nie cofa się sam.

Wiem co niektórzy sądzą o takich zamianach ale wiedziałem na co się pisze. Nie chce później się dowiedzieć że mój dwumas za chwile będzie do wymiany a po drugie same skrzynie są dość drogie.

Proszę o jaką kolwiek podpowiedź bo auto mi już 3 tygodnie stoi i nie wiem jak się za to zabrać.

(Przepraszam za ewentualne błędy w interpunkcji i ortografii)



#2 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 kwietnia 2012 - 09:09

Proszę nie olewać próśb moderatora i skorzystać z wyszukiwarki. Tematów o sprzęgle jest na forum multum. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie to dopisz się do istniejącego tematu!








Podobne tematy Zwiń