Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Ortopedyczny fotel - pompka


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 grudnia 2007 - 20:59

Szybkie pytanie do kogos kto ma takowy gadzet. Czy prawda jest, ze potrzebna jest inna pompka podcisnienia (ta sama co do centralnego). Czy faktycznie ma dwa wyjscia do podlaczenia przewodow? A moze ktos wrzucilby fotke? Bylbym zobowiazany. Szukalem w EPC, ale jakos nie moge znalezc schematu... Borat, moze bedziesz mial wiecej szczescia ;-)



#2 Offline   DamianW124W123


  • Postów: 77
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:C250 TD kombi 98'
  • Trzeci Mercedes:A170 CDI 99'

Napisano 29 grudnia 2007 - 22:58

Witam - wlaśnie niedawno po rozkodowaniu VIN dowiedzialem sie, że w mojej 124 powinien byc fotel ortopedyczny choć na jego obecność wskazywał jedynie wystający z podłogi przewód podciśnieniowy zaślepiony. Faktycznie po rozebraniu fotela okazalo się że jest ortopedyczny - tyle że ktos wywalil mi poduchy z siedziska i jednocześnie tę gruszkę od sterowania - oparcie podłączyłem na krótko tzn bezpośrednio po pompke - a co za tym dzie nie moge sterowac tym - po prostu daje mi na maxa. Ale co do samej pompki z tego co czytałem to jest ona inna niż w aucie które ma jedynie centralny dodatkowo pod tylnym siedzeniem po stronie kierowcy powinien być taki jakby zbiorniczek powietrza czego najprawdopodobniej nie ma w wersji z samym centralnym. Jak tylko bede mial możliwość zrobienia fotki tego wszystkiego to podeślę! :mrgreen:

#3 Offline   MEN


  • Postów: 728
  • Na forum od: 11 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 2,3k

Napisano 30 grudnia 2007 - 10:33

DamianW124W123 napisał:

pod tylnym siedzeniem po stronie kierowcy powinien być taki jakby zbiorniczek powietrza
ja go wyciągnąłem z pod tylnej kanapy ale był koło pompki czyli za pasażerem nie kierowcą...
Charlie9, jeszcze nie podjechałem... nie wyrobiłem się :roll:

#4 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 grudnia 2007 - 12:22

Charlie9, troche poszukalem i ku mojemu zdziwieniu w w201 nie znalazlem. Ale ze prawie na 100% instalacja wygladala tak samo w w201 co w w124 to podam schematy ze 124
Ano masz racje, potrzebna jest druga pompka
Klik
Powodzenia w montażu, widze ze wypasik rosnie :sciana:

#5 Offline   slawquu


  • Postów: 182
  • Na forum od: 27 paź 2007
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D 90r. OM 602
  • Trzeci Mercedes:W124 200D 87r. OM601

Napisano 30 grudnia 2007 - 14:04

ja do swojej gwiazdy juz jakisz czas temu kupiłem zestaw tapicerki wlacznie z fotelami, w tym od kierowcy własnie ortopedyczny, no niestety jak narazie jeszcze nie uruchomione, mimo ze fotel kompletny, to znaczy ze jest sterowanie do niego itp, jednak brak pompki, tego wlasnie zbiorniczka no i rzecz jasna pompki od centralnego i samego centralnego, który jest własnie w planach do zalozenia, no i przy okazji chcialbym uruchomic fotel, z tego co poszukiwałem to na allegro są rozne wersje pompek, bo z tego co sie orientowalem to idzie jedna pompka do centralnego i do fotela, tym ze w przypadku gdy jest fotel to ona ma dodatkowe wyjscie...

#6 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 grudnia 2007 - 15:10

MEN No problemo - nie spiesze sie :!:

Borat Dzieki bardzo :sciana: . Widzisz jakos nie wpadlo mi do glowy, zeby w W124 szukac. Tak, wypas rosnie... :/

A co do drugiej pompki to raczej nie druga a INNA. No i sie teraz zastanawiam, czy jak sie wepne w standardowa (to co mam) to bedzie dzialac :!:? No pewnie sie przekonam za jakies dwa, trzy tygodnie :hmm:








Podobne tematy Zwiń