Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Przełącznik zespolony - brak świateł mijania


51 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   Gerri


  • Postów: 2 646
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 29 października 2009 - 19:15

kodyras napisał:

Światła gasły tylko po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki

W tym modelu światła są całkowicie niezależne od stacyjki - masz pewnie coś pokombinowane.
Wyłącznik główny (obrotowy) powinien światła wyłączyć.



#42 Offline   kodyras


  • Postów: 41
  • Na forum od: 28 kwi 2009
  • Miejscowość: Witkowo
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 01 listopada 2009 - 15:01

Nie nic nie jest pokombinowane:) Wszystko już działa ok:) A było tak dlatego że wyłamałem kawałek plastiku jak pisałem wyżej i na stukach się zwarcie robiło.

#43 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 stycznia 2010 - 19:50

Już po sprawie, nabyłem używkę na allegro, wymieniłem i w szoku jestem że tak lekko to działa. Ten stary po pokryty był jakimiś opiłkami ...coś ostro tarło :drive:; z montażem wyszło ok 100 "złych".

#44 Offline   darian


  • Postów: 12
  • Na forum od: 14 cze 2010

Napisano 16 maja 2011 - 10:01

odkopuje bo

Mam zagwozdkę jaki powinien być przelacznik zespolony w W124 250D. Spotkałem na allegro że są przelaczniki zespolone z 2 dwoma biegami wcieraczki jak i 3-ma. ja mam ten z 3, aczkolwiek działa mi tylko ten najszybszy ostatni i stad pomysl na wymiane. Podejrzewam ze w moim mecu jest nieoryginalny przelacznik i stad te klopoty. Tym samochody to mercedes-benz 250D rocznik 1992. Tak przejsciowka przed E klasa.
Kupilem taki:
http://allegro.pl/przelaczniki-zespolon ... 24479.html

Mam pytanie do uztkownikow 250D. Prosze o opis tych poszczegolnych biegow dla wycieraczeki w przelaczniku zespolonym.

#45 Offline   fazzi


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 gru 2013
  • Miejscowość: Andorra
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2014 - 11:02

Próbuje się dostać do przełącznika zespolonego, odkręciłem poduszkę i nie potrafię wypiąć od niej kabla, chciałbym się upewnić czy odpina się tą wtyczkę obok imbusa od kiery czy tą czerwona wtyczkę przy poduszce?

#46 Offline   znama


  • Postów: 379
  • Na forum od: 11 kwi 2009
  • Miejscowość: Żagań
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W211 E280 CDI 2006r

Napisano 24 grudnia 2014 - 11:41

Odkopuję temat, chociaż mój problem z przełącznikiem zespolonym nie dotyczy świateł mijania. Otóż u mnie wczoraj pojawiło się coś takiego, że wystarczy lekko pchnąć wajchę do przodu podczas jazdy na światłach mijania i włączają się światła drogowe, jeszcze zanim wajcha wskoczy na właściwą do tego pozycję. Często wystarczy, że włączę kierunkowskaz, albo tylko dotknę tej wajchy i włączają się długie, tak jakby coś z tymi stycznikami w środku było nie tak. Nie wiem czy bawić się w rozbieranie tego, czy kupić sprawną używkę za 30-40 zł.

#47 Gość_Rafał 1972_


  • Na forum od: --

Napisano 24 grudnia 2014 - 12:01

Powiem tak. Używany to masz u siebie i widzisz jak działa. Kupisz używkę za grosze i albo masz szczęście albo pecha. Nowy znalazłem tu:
http://allegro.pl/pr...4915092594.html
Ten sprzedawca ma jeszcze inny o innym numerze. Zapytaj u nas w Żaganiu na Pstrowskiego. Może dostaniesz coś około tej ceny. A jak jest uszkodzony to co szkodzi rozebrać i go przejrzeć. Jak się rozsypie to i tak musisz zdecydować się na inny.

Ja osobiście mam dystans do używanej elektroniki. A czemu? Nie świeci mi jedna dioda w przyciskach panelu klimatyzacji (ta od osuszania szyb). Znalazłem na allegro, dzwonię, pytam czy sprawny, czy diody świecą? W odpowiedzi słyszę - TAK. Kupuję, przychodzi, montuję i co? Walnięte dwie diody i jedno pokrętło. Po drugi zajeżdżam osobiście. Paski na pokrętłach zniszczone ale mam nadzieję, że diody świecą. Myślę sobie, że jakoś da się to przełożyć. Na miejscu montuję i okazuje się, że nie działa żadna dioda a sprzedający mi wmawia, że okablowanie mam wadliwe. Porażka. Może tylko ja mam takiego pecha do używanych części i sprzedających?

#48 Offline   znama


  • Postów: 379
  • Na forum od: 11 kwi 2009
  • Miejscowość: Żagań
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W211 E280 CDI 2006r

Napisano 24 grudnia 2014 - 12:24

Wyświetl postUżytkownik Rafał 1972 dnia 24 grudnia 2014 - 12:01 napisał

Używany to masz u siebie i widzisz jak działa.
Do wczoraj działał bez zarzutu :) Prawie 6 lat jeżdżę i nie musiałem tam jeszcze zaglądać.

Wyświetl postUżytkownik Rafał 1972 dnia 24 grudnia 2014 - 12:01 napisał

Kupisz używkę za grosze i albo masz szczęście albo pecha.
Używka majątku nie kosztuje, Do tej pory trafiałem szczęśliwie :)

Myślę, że jednak zajrzę do tego mojego najpierw. Może to jakaś pierdółka, jakaś blaszka, styki, albo co. Poza tym wszystko z nim ok.

#49 Offline   habana50


  • Postów: 118
  • Na forum od: 12 sie 2015
  • Miejscowość: Wleń
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:CITROEN C4 GRAND PICASSO

Napisano 29 czerwca 2017 - 17:01

Witam. Odgrzeje temat.
U mnie problem jest z przeciwmgielnymi światłami,gdy włączę je to przełącznik wraca na swoje miejsce,nie blokuje go. Jest możliwość naprawy tej usterki czy trzeba szukać innego przełącznika?

#50 Offline   1stMerc


  • Postów: 11
  • Na forum od: 24 sty 2016
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lutego 2018 - 13:37

Witam, panowie odświeże nieco temat. Nie mam obu świateł mijania pomimo włączenia ich włącznikiem obrotowym po lewej stronie. Wszystkie inne tj:pozycje, pozycje prawa,lewa przeciwmgielne przód i tył działają jak należy. W czym jest problem? Dodatkowo nie działa mi chwilowe mignięcie światłami długimi-natomiast mogę je włączyć na stałe. Prosze o podpowiedz czy te dwie usterki sa jakoś ze soba powiązane, czy zdjęcie kierownicy i dostanie się do przełącznika zespolonlonego pomoże? A może winny jest ten włącznik obrotowy świateł po lewej stronie (metalowy bębenek)? P.S czym że jest wspomniany w temacie "poganiacz"??? Dzięki za podpowiedzi








Podobne tematy Zwiń