Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Diesel - amortyzatorek pompy wtryskowej



79 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   robertw124


  • Postów: 6
  • Na forum od: 08 mar 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 15 września 2008 - 18:04

czesc koledzy wczoraj wymienialem taki amorytzatorek. Koszt takiego cuda to 50 pln kupujac po znizkach w hurtowni (hart). Czas wymiany to jakies 20 minut biorac pod uwage jednego browara i dwa papierochy co by sie wyluzowac w sumie wymiana trwa pare chwil wystarczy srubokret w miare dlugi coby dotrzec tam na dól tego amorka podwarzyc i z poszanowaniem i godnoscia mezczyzny energiczny ruch i po zawodach. W druga strone troche gorzej ale idzie to zrobic a amortyzatorek jak sprawdzic to moj sie wyciagal lekko bez problemu a sie cofajac to troche trudniej i z charakterystycznym szumem plynu (cos podobnego tak jakby sie w strzykawke wody nabieralo) sorry ze sie rozpisalem juz koncze nara pozdro



#22 Offline   robertw124


  • Postów: 6
  • Na forum od: 08 mar 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 15 września 2008 - 18:20

czesc zarjzyj pod maske pod kolektor ssacy i sprawdz czy go posiadasz jak tak wyjmij go i idz do sklepu i powiedz ze cos takiego chcesz i nie rozmawiaj z nimi wiecej na ten temat. Wez ten amorek i w nogi tylko zaplac za niego jezeli go brak to brak mozliwe ze poprzedni wlasciciel go wyjąl aczkolwiek w warsztacie mi powiedzieli "mechanicy" ze i bez niego mozna jezdzic. Jezdzilem bez niego 1,5 roku i nic ciekawego sie nie dzialo bo jak mi krzykneli za niego 150 pln to sie wystraszylem ze takie male g^%&*(ko tyle kosztuje to pomyslalem ze bede jezdzil bez niego. Dotarlem do kolesia co ma znizki w sklepie z czesciami i kupilem sobie za 50 pln marki (febi) to juz mi sie oplacalo pozdrawiam

#23 Offline   bartek124


  • Postów: 46
  • Na forum od: 17 lip 2008
  • Miejscowość: Gliwice

Napisano 15 września 2008 - 18:28

kubotek, dokladnie jak piszą, sprawdz czy go masz. jak masz to wpierw go wyjmij, ale nie leć od razu do sklepu. zobacz czy bez tego amortyzatorka tez sie bedzie to działo. podejrzewam ze tak (choć moge sie mylić) bo w swoim 300D (choć tym starszym 109 KM) zapiąłem stary, zajechany/zatarty taki amortyzatorek. Nie mialem jakichkolwiek problemów z szarpaniem samochodu podczas zdejmowania nogi z gazu. Jedyny problem występował z kompletnym brakiem płynności pracy samego pedału gazu. pozdrawiam

#24 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 września 2008 - 19:25

sprawa zamknięta, mój model nie posiada takiego amortyzatorka.

#25 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 16 września 2008 - 07:41

Cytat

sprawa zamknięta, mój model nie posiada takiego amortyzatorka.

Nareszcie....

#26 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 20 września 2008 - 09:13

W sumie szarpanie może być też od jakiś tam luzów luzów, niekoniecznie wina musi być po stronie amortyzatorka prawda?:hahaha:

Ja odpiąłem sprężynkę i po odjęciu gazu gorzej odchodził a po dodaniu słabo wchodził na obroty :jump:

Paweł.

#27 Offline   PIACHU MB124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Węgorzewo
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:OPEL FRONTERA 2.0 +LPG

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:02

Witam Szanownych Kolegów :smile:

Wymieniłem jak w temacie amortyzatorek, bo mój :pub: miał "czkawkę" i zupełnie inna jazda,ale................ teraz przy zmianie biegów obroty przez ułamek sekundy obroty pozostają wysokie, a po wciśnięciu sprzęgła jest wrażenie,że silnik sam dodaje sobie obrotów. Gość w sklepie powiedział, że przez jakiś czas dopóki amortyzatorek sie nie "wyrobi" tak będzie :cry: . Przejechałem już ok. 2500 km i dalej to samo. Włożyłem firmy FEBI. Może ktoś miał z was podobny przypadek a może włożyć jakiejś innej "lepszej" firmy, a może poprostu cierpliwie czekać???

Pozdrawiam i życzę szerokości ___________________piachu

#28 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:18

PIACHU MB124 napisał:

Włożyłem firmy FEBI. Może ktoś miał z was podobny przypadek a może włożyć jakiejś innej "lepszej" firmy
FEBI jest na tyle dobrą firmą, że zapewnia wysoką jakość swoich produktów. Idąc dalej - zakupiony amortyzator powinien sprawować się dobrze; może faktycznie musi się dobrze "ułożyć". Chociaż u mnie (i innych użytkowników forum) zamiana tego amortyzatora pomogła od razu bez skutków niepożądanych. Warunek jest jeden - część MUSI być dobrana do wersji silnikowej. Porównałeś amortyzatory stary do nowego w sklepie (numer na obudowie)?

Możesz jeszcze sprawdzić linkę/cięgna gazu - potrafią sprawić dużo problemów (wiem coś o tym) :smile:

#29 Offline   PIACHU MB124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Węgorzewo
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:OPEL FRONTERA 2.0 +LPG

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:35

numer na amortyzatorku był inny niż na oryginale ale w sklepie powiedział mi , że to jest zamiennik febi. Na długość był taki sam. Może pojeżdżę trochę i zobaczymy :smile:

pozdrawiam i życzę szerokości ___________piachu

#30 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 28 stycznia 2009 - 21:52

PIACHU MB124, daj numer amortyzatorka który kupiłeś, powiem Ci czy to do Twojego auta.

EDIT:

No dobra, ja już wiem. Amortyzatorek (tłumik drgań przepustnicy gazu) pasuje z 2.5D i 3.0D także. Numer jaki powinieneś mieć to

- FEBI - FE05086
- :mrgreen: - 601 070 01 67
- Lemforder - 1252401
- Meyle - 240 110 0278

Pozdr.








Podobne tematy Zwiń