Skocz do zawartości




Skoczko-pytacze.


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 04 listopada 2012 - 08:02

Witam wszystkich zainteresowanych mniej lub bardziej ;) Jako że ostatnio zauważyłem straszne nasilenie się problemu nowych forumowiczów którzy to rejestrują się na forum tylko po to żeby wyciągnąć odpowiedź na jedno nurtujące ich pytanie, najczęściej oczywiście w jednym wątku "witając się" i zadając pytanie bez uzupełnionego profilu, jakichkolwiek informacji i ogólnie bez ładu i składu za to zawsze z obowiązkowym dopiskiem - proszę o SZYBKĄ odpowiedź (bo inaczej świat się zawali) mam pewien pomysł. Może podczas rejestracji wprowadźmy duży i widoczny (który będzie oczywiście miał odzwierciedlenie w rzeczywistości) napis że aktywacja konta następuje po upływie 7 dni od daty rejestracji ! Tym którym zależy naprawdę na zapisaniu się do naszego grona te 7 dni różnicy tak naprawdę nie zrobi natomiast wydaje mi się że skutecznie odstraszy większość tego typu szybkich pytaczy leni którym nawet nie chce się pofatygować i poszukać czegokolwiek samemu no bo przecież oni muszą wiedzieć NATYCHMIAST !! ;D nie wiem jak od strony technicznej wyglądała by taka 7-dniowa aktywacja konta ale może warto spróbować ;)

Użytkownik pueblo edytował ten post 04 listopada 2012 - 08:05




#2 Offline   robson99


  • Postów: 390
  • Na forum od: 26 paź 2010
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:123 coupe + c36
  • Inne auto:Ford Focus, Suzuki DRZ400 SM

Napisano 04 listopada 2012 - 09:21

Może lepiej prowadzić akceptacje kont przez administratorów? Tj jeśli profil niewypleniony to "baj baj maszkaro" i konto do kosza.

#3 Offline   66TOMASZ99


  • Postów: 125
  • Na forum od: 25 sie 2011
  • Miejscowość: Działdowo
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Nissan Almera N16, 1.8, 2000r

Napisano 04 listopada 2012 - 10:57

Nie można mierzyć wszystkich jedną miarką. Jedni spytają się i ślad po nich ginie, a inni zostają na dłużej, np ja ;P Nie jestem może przykładnym forumowiczem ale jeśli mam w danej chwili lub na dany temat coś mądrego do powiedzenia to mówię. Ogólnie nasze forum zauważyłem, że jest dość specyficzne...

#4 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2012 - 11:04

Wyświetl postUżytkownik 66TOMASZ99 dnia 04 listopada 2012 - 10:57 napisał

jest dość specyficzne...
Co masz na myśli?

#5 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2012 - 11:29

Wprowadzenie wymagalności wypełnienia profilu już na etapie rejestracji, pewnie nie byłoby problemem... ale co wtedy robiliby moderatorzy?

Aktywacja po 7 dniach itp. - Zły pomysł. Chyba każdy z nas zarejestrował się, bo miał jakiś problem, a nie dlatego żeby należeć do jakiegoś elitarnego klubu tych co są na forum. To nie jest jakiś tam fejsbuk, że wystarczy się gdzieś dopisać i po prostu "być", tylko właśnie forum.
Pamiętam jak sam zaczynałem. Zarejestrowałem sie na kilku forach. Zdaje się, że na "niebieskim" była włączona akceptacja przez moderatora. No i ten dzień opóźnienia zdecydował, że generalnie jestem tu, a nie tam.

Odnośnie tych, co piszą "POMOCY" i poganiają z odpowiedzią, no to jasna sprawa - pewnie pierwszy raz piszą na jakimś forum i nie są obyci z taką formą komunikacji. Cóż można robić... uświadamiać, bić po łapach gumą z wycieraczki, ale chyba nic więcej. W końcu dotrze do nich, że nie są pępkiem świata i przejdą na właściwą stroną. A jak nie przejdą... zawsze można ich olać.

#6 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2012 - 11:35

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 04 listopada 2012 - 11:29 napisał

Pamiętam jak sam zaczynałem
Ja również ;) Zarejestrowałem się tylko po to żeby się dowiedzieć ile i jakiego typu płyny najbardziej podpasuja temu, jakże egzotycznemu w ówczesnym czasie dla mnie, pojazdowi :D
I zostałem porwany przez ten prąd... ;)

#7 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 04 listopada 2012 - 11:36

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 04 listopada 2012 - 11:29 napisał

ale co wtedy robiliby moderatorzy?

Racja, jak profile zacznie każdy wypełniać to rozwiązujemy ekipę, nic tu więcej do roboty nie ma :hahaha:

#8 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2012 - 12:50

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 04 listopada 2012 - 11:36 napisał

Racja, jak profile zacznie każdy wypełniać to rozwiązujemy ekipę, nic tu więcej do roboty nie ma :hahaha:
W końcu jakiś powód musi być, że profile są wymagalne, ale dopiero w regulaminie, a nie od razu przy rejestracji ;) . Chyba, że to rodzaj testu, że: wypełnił profil = zapewne przeczytał regulamin, więc zacnym człowiekiem jest.
A w ogóle, to dzisiejsza forumowa "starszyzna" miała nieco łatwiej na starcie. Lepiej w tym sensie, że nie musieli korzystać z wyszukiwarki przed założeniem tematu, bo jaki temat by nie powstał, to był niepowtarzalny. Gdy w końcu pojawiły się wtórne tematy, to łatwo powiedzieć "to już było" - pewne rzeczy pamięta się mniej-więcej w głowie, więc wiadomo co wpisać w wyszukiwarkę by wyskoczył znany temat. A taki nowy użytkownik nawet nie wie jak nazwać swój problem... Dopiero za którymś wpisaniem w wyszukiwarkę cokolwiek znajduje. Jeszcze to 20 sekund obowiązkowego czekania tylko dlatego że zrobiło się literówkę i trzeba szukać jeszcze raz, "bo serwer nie wyrobi", to już w ogóle super zachęta do szukania. Czasem wcale się nie dziwię, że powstają nowe tematy o tym samym.

Wrócę jeszcze do tego:

Wyświetl postUżytkownik pueblo dnia 04 listopada 2012 - 08:02 napisał

najczęściej oczywiście w jednym wątku "witając się"
Czy osoby, które zwracają na to uwagę, patrzą jedynie na:
1 postów
...czy autentycznie czytają pewien temat, w którym jest więcej wpisów, niż odcinków "Mody na sukces"? :D
A jeśli jakiś grzesznik dopisze swoje dwa różne problemy w dwóch różnych miejscach, więc od razu mu wskoczy 2 postów, to...? Jestem pewien, że wtedy żaden Strażnik Teksasu nie wypomni mu, że nie dopisał "witam wszystkich, kocham Mercedesy".
Na skrypcie, który był gdy się rejestrowałem, nie dało się zacząć pisać przed choćby dopisaniem jednej literki do najdłuższego wątku - traktowałem to jako antyspam. A teraz? Nikt tego nie czyta, nikt nie odpowiada... Z kim oni się tam niby witają? Wymóg taki sam jak z wypełnianiem profilu. Sory, ja jestem gbur i prostak, ale mnie kręci technika i problemy o których czytam, a nie to czy ktoś zaczął od ą-ę.

Użytkownik XM edytował ten post 04 listopada 2012 - 12:50


#9 Offline   maryusz123456


  • Postów: 2 048
  • Na forum od: 26 cze 2011
  • Miejscowość: WWL
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W126 260SE '86
  • Inne auto:W140 S350 - OM603 TURBO

Napisano 04 listopada 2012 - 12:57

Według mnie "kwarantanna" nie była by dobrym pomysłem ponieważ jak już ktoś wyżej wspomniał odstraszało by to. Ja raczej był bym za tym aby każdy nowy wątek/temat musiał być akceptowany przez Moderatora jak jest w przypadku np. galerii. Pozdro ;)

#10 Offline   tRawski


  • Postów: 854
  • Na forum od: 08 gru 2009
  • Miejscowość: Radziejów
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 280TE 1993 -->swap 320TE
  • Trzeci Mercedes:W124 300TE 1992 4MATIC

Napisano 04 listopada 2012 - 13:43

Zgodze sie z Mariuszem. To bylby dobry pomysl. Tylko wtedy moderatorzy by mieli 'sporo' roboty :E