Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] podgrzewane fotele - nie grzeje siedziska


69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   lewisowiec


  • Postów: 5
  • Na forum od: 31 sty 2008
  • Miejscowość: Nowy Sącz

Napisano 31 stycznia 2008 - 18:10

czy to jest naturalne, ze jak wlaczam podgrzewanie foteli to grzeja mi tylko plecy?? wydaje mi sie ze siedzisko tez powinno byc podgrzewane, jesli tak to jaka moze byc przyczyna usterki, dodam, ze taka sytuacja jest na fotelu kierowcy i pasazera



#2 Offline   tadziora


  • Postów: 125
  • Na forum od: 28 lut 2007
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 stycznia 2008 - 21:58

Witam sprawdz czy masz podpiete kostki pod fotelem ;-)



Pzdr

#3 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 02 lutego 2008 - 13:16

Pierwsze co to sprawdz czy sa kostki podpiete, a jesli tak to je rozepnij i sprawdz czy prad dochodzi. Tu nie ma nic trudnego, wiec albo nie ma prądu, albo mata poszla w las ;-)

#4 Offline   Ysio2


  • Postów: 7
  • Na forum od: 24 mar 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 19 października 2008 - 23:22

Mam takie pytanie zamontowałem sobie skórzane fotele na przód z podgrzewaniem ( czarna wtyczka pod siedzeniem) wiem że działaja bo kupiłem od znajomego problem w tym że mój MB to e 200 diezel bez elektryki ( POZA LUSTERKAMI) i jakiegoś modułu który podobno był montowany z wersjach z elektryką ( z tyłu pod siedzeniem) czy mogę uruchomic podgrzewanie bez tego modułu i jak to zrobic POZDRAWIAM

#5 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 19 października 2008 - 23:31

Ysio2, z tyłu pod siedzeniem montowany jest tzw. moduł komfortu, dzieki któremu uzyskujemy dodatkowe funkcje dla elektrycznych szyb i szyberdachu (domykanie z kluczyka np.). Jeżeli masz całą instalację to wpinasz się pod odpowiedni bezpiecznik i ma dzialać :drive:

#6 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 października 2008 - 02:03

Bialy, troszke sie mylisz. Modul komfortu to zupelnie cos innego. Grzaniem foteli zawiaduje sterownik (stare wersje maja dwa, na kazdy fotel jeden). Jest on NIEZBEDNY, poniewaz grzanie ma dwa stopnie: 1. Dlugo i slabo; 2. Krotko i mocno. Poza tym odcina prad i resetuje do stanu "zero" ustawienia po wylaczeniu kluczyka. Dlatego bez niego owszem mozna podpiac, ale wtedy albo trzeba recznie wlaczac i wylaczac albo zakupic dobra duza gasnice, bo jak sie kable nagrzeja to moze byc klopot :drive:.

Ysio2, popros sprzedajacego o ten modul i pamietaj zeby byl z wtyczka. Sam sterownik jest nawet teraz na aledrogo (150PLN) a wtyczke mozna kupic tylko w ASO (przerabialem temat) i cena to ok 50PLN. Do tego potrzeba jeszcze bodaj 15 wsuwek. Dlatego mecz goscia niech ci to przysle.

sterownik wyglada TAK .

lewisowiec, koledzy maja racje. Skoro plecy grzeja to musi byc gdzies przerwa przy podpieciu siedziska. Najpierw wtyczka, a najlepiej sprawdz miernikiem czy dochodzi prad. Potem trzeba sprawdzic sama mate grzejna.

#7 Offline   arkadiusz


  • Postów: 28
  • Na forum od: 27 sie 2008
  • Miejscowość: Jawor

Napisano 10 listopada 2008 - 13:38

witam!,mam pytanko,czy grzanie foteli może być podpięte pod sterowanie klimy????pod siedzeniami ma jakieś kable, a gdy daje ciepły nawiew do kabiny to wydaje mi sie że mam ciepłe siedzenia!!!!!może mi ktoś pomoże z ty problemem????!!!!!!

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 listopada 2008 - 17:29

Hmmmm.....jak jest w końcu z grzaniem foteli?U mnie oba grzeją ale wyłącznie plecy i oba stopnie działają.O podgotowaniu pupska nie ma mowy.Spodziewałem się ,że coś nie działa ale gdzieś wyczytałem ,że tylko plecy są podgrzewane i "to je dobre" :roll: .Żaden problem zerknąć na wtyczki ale dziś już auta nie zobaczę....Możliwe ,że są dwie wersje grzania foteli?

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 listopada 2008 - 18:06

arkadiusz napisał:

czy grzanie foteli może być podpięte pod sterowanie klimy????

Nie.
Posiada swój układ elektryczny z matami grzejnymi wmontowanymi w tapicerkę.

kloss72 napisał:

Spodziewałem się ,że coś nie działa ale gdzieś wyczytałem ,że tylko plecy są podgrzewane i "to je dobre" :roll:

Podgrzewane jest i siedzisko i oparcie.
Po kilku minutach od włączenia obu diod jedna z nich gaśnie co oznacza rozłączenie grzania siedziska. A plecki dalej grzeją.

Prawidłowo działający układ powinien spowodować uczucie ciepła już po ok. 15s.

#10 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 listopada 2008 - 18:15

darul napisał:

Podgrzewane jest i siedzisko i oparcie.
Po kilku minutach od włączenia obu diod jedna z nich gaśnie co oznacza rozłączenie grzania siedziska. A plecki dalej grzeją.

Prawidłowo działający układ powinien spowodować uczycie ciepła już po ok. 15s.
Dziękuję za wskazówki.Właśnie coś nie za szybko czuć to ciepło(fakt ,że jak tylko plecy plecy to przez kurtkę obecnie) no i czuć je bez wątpienia nad tył...em ,a nie pod nim.Nieco mnie to dziwiło w MB lecz wspomniana wypowiedź gdzieś utrafiona mnie zmyliła.No i fakt ,że poza grzaniem siedziska cały układ działa jak należy łącznie ze wspomnianym wygaszaniem diody.Nie pamiętam dokładnie ale w książce użytkownika zdaje się ,że określili to jako normal i szybkie grzanie w odniesieniu do jednej/dwóch diod zapalających się po odpowiednim użyciu włącznika/samo przełączeniu -no ale mój niemiecki nie do końca jest...niemiecki hehe...Jutro wsadzę głowę i miernik pod siedzenie(auta ;-) ) i się okaże co i jak.Dzięki








Podobne tematy Zwiń