Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda pod nogami pasażera :-(


92 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 16 marca 2009 - 14:38

Ja rowniez mam basen pod nogami pasazera, woda doszla az do tylnej kanapy. Zgodnie z opisami z forum poprzetykalem odplywy i robilem test (lalem wode bezposrednio w odplywy w szyberdachu). Z tylu ladnie splywa a przod wyglada tak, ze czesc wody splywa odplywem w podlodze a czesc wywala mi pod nogi pasazera (po prawej stronie z 5-10cm od slupka). Gdzies na forum wyczytalem ze moze to byc objawem zsunietej rurki odplywowej tylko jak sie do niej dobrac? Przy dachu musi byc ok bo sucho wiec wyglada ze waz spadl w okolicach podlogi. Nie mam zielonego pojecia jak sie tam dostac, chyba pozostaje demontaz blotnika :ok: Dodam tylko ze jak leje w odplyw w komrze silnika przy podszybiu to ladnie splywa i w komorze sucho.



#22 Offline   helixwroclaw2005


  • Postów: 1 161
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław Krzyki jeszcze
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 marca 2009 - 14:57

micho mówisz na pewno o tej rurce:
Dołączona grafika Dołączona grafika
Niestety nie wiem jaki element odprowadza wodę pomiędzy tą rurką a dolnym spustem, czyli gumową końcówką z trzema otworami, którą bez problemu można wyjąć. Będzie to pewnikiem jakiś zamknięty profil. Może to on skorodował i cieknie do środka? Wyjmij akumulator i przyjrzyj się temu dokładnie.
Nie poradziłem sobie z formatem zdjęcia ale wiadomo o co chodzi :grin:

#23 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 16 marca 2009 - 19:57

A czy jak wyjme akumulator to bede mial jakis dostep do tej rurki co idzie z dachu przez slupek i nizej? Bo z tego co widzialem to pod aku idzie ta rurka co odprowadza wode z podszybia.
Szkoda ze te fotki takie male :zeby:

#24 Offline   helixwroclaw2005


  • Postów: 1 161
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław Krzyki jeszcze
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 marca 2009 - 20:03

micho z tego co wiem w słupku przednim nie ma żadnej rurki. To co dostaje się przez szyberdach idzie do tyłu. Masz na pewno wodę a nie płyn chłodniczy pod dywanikiem?

#25 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2009 - 20:06

helixwroclaw2005 napisał:

micho z tego co wiem w słupku przednim nie ma żadnej rurki
A ja sądzę, że jest -w obu przednich słupkach. Zdaje się, że wyloty można dostrzec przez szczelinę między drzwiami, a błotnikiem po lekkim uchyleniu. To co jest koło akku "z podszybia wodę" to inna sprawa. Nie ma nic wspólnego z szybrem. Woda z szyby -ot co, ona tamtędy spływa.

#26 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 16 marca 2009 - 20:12

Na 100% sa w przednich slupkach bo przeciez tamtedy lalem wode by sprawdzic ktoredy wycieka pod nogi pasazera. Juz nawet myslalem zeby zatkac ten odplyw a woda niech leci do tylnych odplywow ale to by juz bylo ostateczne rozwiazanie gdyby dojscie do przedniego odplywu graniczylo z cudem :zeby:

#27 Offline   helixwroclaw2005


  • Postów: 1 161
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław Krzyki jeszcze
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 marca 2009 - 20:19

Tak napisałem że nie ma bo w poprzednim moim volvo940 nie było a wszystko z szyberdachu szło na tył.
W takim razie którędy po słupku ta woda wycieka? Aż jutro dokonam próby.

#28 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 marca 2009 - 20:22

micho napisał:

Juz nawet myslalem zeby zatkac ten odplyw a woda niech leci do tylnych odplywow
Eeeee -oczy by Ci zarzucało :zeby: . Ja profilaktycznie zaraz po zakupie odpływy posprawdzałem i otwory...odpływowe jakie tylko mogłem w aucie. W te przy szybrze wpakowałem drut odpowiednio zakończony(łagodna nasadka, aby gumy nie kaleczyć). Potem wlałem strzykawką "końską" wodę i z radością patrzyłem jak leje mi się na buty w okolicy zawiasów przednich ale...na zewnątrz auta :) . Jeden z gorszych dramatów w starych autach to zalegająca woda/wilgoć....

#29 Offline   helixwroclaw2005


  • Postów: 1 161
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Wrocław Krzyki jeszcze
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 marca 2009 - 20:35

człowiek głupi umrze. Uczyć się jednak trzeba całe życie :P
Przede mną uniwersytet III wieku :szukaj:

#30 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 18 marca 2009 - 17:46

Dzieki roxa za wskazowke. Dzisiaj spedzilem pol dnia na dworze probujac zlokalizowac te rurke odplywowa (po zdjeciu oslonki dostep tragiczny ale zawsze cos) i niech mi ktos powie, czy ta rurka idaca od szyberdachu idzie do samej podlogi (odplywu) czy jest krotsza (w samym slupku)?? Bo ja nie znalazlem zadnej rurki i u mnie wyglada to tak ze woda leci slupkiem w rurce a od konca slupka do podlogi leci swobodnie (po drodze trafiajac jakby na mala komore). Zlokalizowalem (wtykajac od podwozia przez gumke linke) otworek i teraz nie wiem, czy od samego szybra do podlogi powinna isc rurka i czy ktos wczesniej cos namieszal, czy poprostu :old: tak to wymyslil ze ta rurka idzie tylko przes slupek.








Podobne tematy Zwiń