Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda pod nogami pasażera :-(


92 odpowiedzi w tym temacie

#81 Offline   tato81


  • Postów: 623
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 marca 2011 - 21:24

spokoemil napisał:

o ściąganiu listew na przednich słupach jest w tym temacie: plastikowe-oslony-slupkow-przy-przedniej-szybie-jak-zdjac-vt18274.htm . Woda pod nogami pasażera, a właściwie jej źródło, to nie zawsze gumowy odpływ od szybra. U mnie w aucie brakowało zaślepki w tylnym nadkolu. Te pieruńskie H2O potrafiło przelecieć tą dziurą z tylnego nadkola, aż pod dywanik pasażera z przodu! Przy czym tylny dywanik też był mokry wtedy, a szczególnie te dołki od mocowania fotela na śruby (tam wręcz wytworzyły się 2 baseny :) ). Także polecam też sprawdzić nadkola

dokładnie dwa basane obok śrub mocujących fotel u mnie to samo. najpierw zauwałzyłem wode z przodu ( tydzień suszenia dywaniku ) potem znów zauwazyłem że woda pojawia sie z przodu, lało sie z tyłu auta. Wtedy zauwazyłemze tylny dywan tez mokry - wlasnie tak jak pisze kolega. Wybebeszyłem wszystko i osuszyłem z wody. Sprawdzilem kanały. I tu może popełniłem bład bo najpierw przedmuchałem je spręzonym powietrzem a potem test z woda - były drożne. potem zauwazyłem brak zaslepki w tylnym nadkolu i wszystko na to wskazuje że kolo pompowało wode do środka auta. Poki co bede jeżdzil rozbebeszonym bu sprawdzic czy nigdzie nic nie przecieka. Kolka fotek zalaczm, na drógim zaznaczyłem podluznice pod fotelem gdzie było najwiecej wody, ponaddto woda przelatywała do przodu przez otwór na kable. Zobaczymy co w tygodniu sie bedzie działo.

(....)



#82 Offline   lukaszzzm


  • Postów: 23
  • Na forum od: 26 sty 2011

Napisano 22 marca 2011 - 21:33

ja miałem problem z woda która wpływała przez korek w tylnym nadkolu, zalepiłem i koniec ze smrodem i brudem. ale przed zlokalizowaniem problemu miałem w samochodzie smród jak z kociej kówety!!!!!

#83 Offline   --Arkadia--


  • Postów: 32
  • Na forum od: 06 paź 2011
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Napisano 15 października 2011 - 13:18

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie znajduję się ten korek w tylnym nadkolu?

#84 Offline   Sharqy


  • Postów: 136
  • Na forum od: 01 sty 2009
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 października 2011 - 13:51

Zajrzyj pod nadkole to zobaczysz... lenistwo :ok:

#85 Offline   --Arkadia--


  • Postów: 32
  • Na forum od: 06 paź 2011
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Napisano 15 października 2011 - 14:38

Sharqy napisał:

Zajrzyj pod nadkole to zobaczysz... lenistwo :ok:


Zaufaj mi, że jet to moja niewiedza a ne lenistwo. Nie jestem mechanikiem, prześledziłem cały wątek bo mam podobny problem i chciałbym usunąć tą usterkę.

Chciałbym się upewnić - czy to jest gdzieś tutaj (zaznaczone na czerwono),chodzi mi o miejsce: czy to jest od góry, z bodku? lewego , prawego?
Zdjęcia dodajemy tylko w postaci miniaturek


P.S.
Zaglądałem tam przed chwilą i niczego oprócz plastikowych podkładek i śrub trzymających plastik nie widzę :cry:

#86 Offline   Sharqy


  • Postów: 136
  • Na forum od: 01 sty 2009
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 października 2011 - 16:29

A to masz założone jakies dodatkowe plastikowe nadkola?? Jesli tak to nic nie zobaczysz

#87 Offline   --Arkadia--


  • Postów: 32
  • Na forum od: 06 paź 2011
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Napisano 15 października 2011 - 17:53

tak u mnie jest całość obudowana - tak chyba powinno być?

#88 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 15 października 2011 - 18:20

korki są tuż ponad dolną krawędzią wewnętrznego nadkola. Jak zdejmiesz koło to jeden powinien być obok wzmocnienia do którego przykręca się przednią część belki. dodatkowo korek jest jeszcze od środka (pod autem) na ww. wzmocnieniu. korki są także w "boczkach" bagażnika.

#89 Offline   --Arkadia--


  • Postów: 32
  • Na forum od: 06 paź 2011
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Napisano 15 października 2011 - 19:43

Biały napisał:

korki są tuż ponad dolną krawędzią wewnętrznego nadkola. Jak zdejmiesz koło to jeden powinien być obok wzmocnienia do którego przykręca się przednią część belki. dodatkowo korek jest jeszcze od środka (pod autem) na ww. wzmocnieniu. korki są także w "boczkach" bagażnika.
Dzięki - jutro z rana będę dalej próbował to zlokalizować.

#90 Offline   Krzysiek127


  • Postów: 136
  • Na forum od: 27 paź 2016
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W208

Napisano 14 kwietnia 2017 - 12:37

Wynikł taki problem jak na zdjęciu. W wątku napisano, że problem może dotyczyć odprowadzenia wody z szyberdachu.
Niestety nie działają już zdjęcia, dysponuje ktos jakimś zdjęciem, bądź schematem jak to jest poprowadzone?

Dołączona grafika








Podobne tematy Zwiń