Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Napinacz paska wieloklinowego


63 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 16 marca 2017 - 08:59

Witam
Jako, że przymierzam się do wymiana napinacza paska wielo-rowkowego (ten stary ma duże luzy na śrubie wkręcanej w silnik) mam pytanie. Obecnie pasek nie "siedzi" na całej rolce napinającej, tylko jest przesunięty. Z tego co kojarzę jest to wina braku jakiejś tulejki. I stąd moja prośba. czy ktoś mógłby mi podać wymiary tej tulejki i najlepiej wrzucić fotkę, jak jest możliwość. Z góry wielkie dzięki :)



#62 Offline   Damian85


  • Postów: 193
  • Na forum od: 15 lip 2014
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201

Napisano 21 marca 2017 - 07:31

Bardzo proszę o pomoc :)
W ASO taka podkładka kosztuje 15 PLN a czas oczekiwania to 5 dni. . Jak ktoś ma możliwość, to niech podrzuci mi te wymiary i fotkę, będę wdzięczny :)

#63 Offline   markslew


  • Postów: 2 342
  • Na forum od: 02 kwi 2011
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Vento 1.9 TDi

Napisano 21 marca 2017 - 15:28

Wymień całą kiwaczkę napinacza na nową, do tego nowa rolka i pasek pójdzie na środku.

#64 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 września 2022 - 12:05

Wyświetl postUżytkownik Sid dnia 28 grudnia 2014 - 13:57 napisał

Więc tak, przerobiłem, naprawiłem własnoręcznie jak wiele innych rzeczy. W mechanice nie oddaję do "mechaników" cudotwórców-wymieniaczy, jeśli chodzi o wymianę ramienia napinacza paska z rolką, naciągu napinacza w M104 to służe pomocą. Jakby co to pomogę podpowiem. Nie jest trudne, aczkolwiecz czasu troche potrzeba no i oczywiście umiejetności posługiwania sie narzedziami typu klucze :):).

Kurcze, taki byłem mądrala wtedy :| a teraz szukam tu i nic nie mogę namierzyć, zdjęcia, schematy się już z tych czasowych :s tu tekstów się nie otwierają, a ja jestem w "czarnym lesie" i nie wiem jak do tego się zabrać - jak ja to wtedy zrobiłem ???? Kurcze pomocy :| jak do tego się zabrać po kolei, żeby czegoś znowu nie popsuć?? Musze wymienić pasek - mam wszystko, jakby coś - napinacz manualny, rolki, ale jak go stamtąd wydostać albo...chyba sprawdzę go najpierw i zostawię jak się okaże dobry, tylko...jak zluzować nacią?? Ta śruba między kołami pasowymi, na środku kiwaczki na ampul chyba 10ke zluzować i wtedy zluzować w lewo kręcąc nakrętką na pręcie naciągu i ....zaciągnąć pasek??? Pomocy, bo utknąłem, a widzę, że tu chyba to już jakiś marazm na forum nastał ...??? :smile2: ;) :| :| Pomocy, jak ktoś może to i na telefon bardzo chętnie przyjmę info, bo dę właśnie dalej to rozkminiać, więc tu mnie nie będzie. mój tel 509293609 , kurcze, ale opór z tym jest








Podobne tematy Zwiń