Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Termometr zewnętrzny i blokada temperatury


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   derwu


  • Postów: 230
  • Na forum od: 19 maj 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 stycznia 2013 - 02:35

Witajcie,

swego czasu wymieniałem cały prędkościomierz w aucie, gdyż miałem od innej wersji silnika (w 300d miałem od 250d). Fabrycznie miałem w samochodzie termometr. Oczywiście gdzieś na etapie wymiany licznika na 250d zniknął w magiczny sposób temometr zewnętrzny. Kupiłem więc licznik, którego numery zgadzały się z tymi, które powinny u mnie być, a do licznika dokupiłem kompletny termometr. Wszystko zamontowane i działa z jednym wyjątkiem.

Znawcy wiedzą, że temperatura "blokuje się" gdy prędkość spada poniżej (zdaje się) 40 km/h, ponieważ wtedy wynik jest przekłamany od wysokiej temperatury silnika (wprowadzono w drugiej wersji termometrów zdaje się). U mnie niestety temperatura nie blokuje się i jak chwilę auto postoi po jeździe to temperatura rośnie. Niby szczegół, a irytuje. Oczywiście powinna się blokować.

Z tego co mi wiadomo, nie ma w moim liczniku pewnej części od tyłu, do której podłącza się termometr i wie, że ma się blokować. Niestety licznik i termometr montowałem z dwa lata temu (jest tu gdzieś fotorelacja na forum) i nie pamiętam dokładnie co w trawie piszczy.

Pytanie czy któryś z Was forumowicze powie mi coś więcej i jakoś doradzi w kwestii usunięcia tej "usterki"?

Dzięki!



#2 Offline   macmw


  • Postów: 962
  • Na forum od: 06 lis 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Porsche 991 turbo s

Napisano 14 stycznia 2013 - 09:43

Jest podłączany z tyłu zegarów do czujnika Halla.

#3 Gość_darul_


  • Na forum od: --

Napisano 14 stycznia 2013 - 11:00

I było mnóstwo o tym na forum.
W tym dziale i w modyfikacjach.
Poszukaj i uzupełnij profil.
Zamykam.








Podobne tematy Zwiń