Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Sygnał na tylne głosniki...cisza...


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 22 lutego 2008 - 21:31

Słuchajcie mam problem, a mianowicie kilka dni temu przeprowadzałem przewody audio do bagaznika do podpiecia tuby. Podpialem przewody do wzmacniacza (segmentu) zwyklego domowego, dziala pieknie. Natomiast w momencie, kiedy podepne przewody bezposrednio do tuby cisza... za maly sygnal?? Na moj gust tuba powinna chociaz cicho brzeczec, bynajmniej dawac jakiekolwiek oznaki zycia. Miernikiem zmierzylem napiecie na chinczu 0,00. Kolejny raz podpialem przez domowy wzmacniacz...dziala. O co tu chodzi.
Radio jakie posiadam to PIONEER DEH-1430R


http://allegro.pl/item315283870_pioneer ... miter.html



#2 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 23 lutego 2008 - 01:23

Nie bardzo rozumiem co, gdzie i jak podpinales... sprobuj jakos jasniej wytlumaczyc.

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 lutego 2008 - 02:18

postaram sie,
wyobrazmy sobie bagaznik.. w bagazniku przewody z radia odpowiadajace za naglosnienie tylnej czesci samochodu (lewy, prawy, tył):wpysk: do bagaznika wkladam Tube z wbudowanym filtrem dolnoprzepustowym, podlaczam do wzmacniacza (niesamochodowego) domowego na 220v w garazu w celu sprawdzenia czy przewody zostaly dobrze polozene, czy przewodza i inne bzdety. Wynik doswiadczenia taki, ze wszystko dziala cacy pieknie. Natomiast w momencie podlaczenia tuby bezposrednio, RADIO---->TUBA, nie dziala, tuba nawet nie zabrzeczy. I zastanawiam sie gdzie jest schowana przyczyna, czy to mozliwe, ze radio z jakichs powodow odcina sygnal w momencie podloaczenia bezposrednio tuby np. ze wzgledu na zla impedancje tuby (glosnika). Oczywiscie caly czas mowie o podlaczaniu jednego kanalu z radia, zaplanowany wzmacniacz bedzie posiadal opcje zmostkowania kanalow...


Caly problem wynika z tego, ze kupilem wzmacniacz samochodwy, ktory "nie dziala" albo ja jestem na tyle glupi, ze nie potrafie dojsc o co chodzi... kiedy go podlacze, kolumna nie dziala, kiedy podlcze przez ten domowy dziala pieknie, kiedy podlacze z pominieciem wzmacniacza tez kompletna cisza..

#4 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 lutego 2008 - 11:10

syndrom, po pierwsze to jak podlaczasz tube pod radio to nic dziwnego ze nie dziala, przeciez radio nie ma takiej mocy zeby tubre ruszyc.
Sprawdz ten wzmacniacz na jakchs innych glosnikach, jezeli jest trafiony to bez wzmacniacza nie bedziesz mial suba.

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 lutego 2008 - 11:20

Masz racje. A co jezeli Ci powiem, ze podlaczalem 12cm glosnik tonsilowski i objaw jest dokladnie taki sam... Przeciez jakbym chcial podlaczyc np. dwa owale w pólce to podlaczylbym bez wzmacniacza i tez powinno ladnie glosno grac... a tu cisza...

#6 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 23 lutego 2008 - 11:24

syndrom napisał:

w bagazniku przewody z radia
czyli przewody sygnalowe (kanal lewy + kanal prawy) do tego zasilajace (plus i minus) oraz kabel remote, tak?

NIE PODLACZAJ TUBY BEZPOSREDNIO POD RADIO :wpysk:

Radio ma za mala moc aby ruszyc takim glosnikiem, masz szczescie jezeli nie uleglo uszkodzeniu.

Cos mi sie wydaje ze przy podlaczaniu wzmacniacza samochodowego zapomniales o przewodzie Remote, albo wzmacniacz jest uszkodzony... napisz co to za piecyk dokladnie, postaram sie napisac co i jak powinno byc podlaczone i jak ustawione.

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 lutego 2008 - 11:29

Wszystko podlaczylem, jezeli chodzi o zasilanie jak trzeba, RMT, ziemie i plus, Wzmacniacz swieci.
A wzmacniacz to MAGNAT SHARK 200

EDIT:

zastanawia mnie dlaczego zaden glosnik nie chodzi po podloczeniu do niego bezposrednio sygnalu :wpysk:

mod: polaczono posty

#8 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 lutego 2008 - 13:08

syndrom, ja juz sie gubie co i jak podlaczasz. Napisze co i jak powinno byc, i sprawdz czy to wszystko miales podlaczone.
1. Kabel sygnalowy z radia - przewaznie cinche
2. Kabel sterujacy z radia - REMOTE
3. Zasilanie bezposrednio z aku ( + i - )
4. Glosniki pod wyjscia z wzmacniacza

Jezeli masz radio z ktorego wychodzi 1 cinch to zazwyczaj jest ten kanal nazwany "subwoofer". W radiu musisz ustawic jako "on" zeby wlaczyc sygnal na ten kanal.

Co do glosnikow i kabli na tyle... sprawdz czy masz podpiete glosniki do kostki iso i czy na pewno sa to te kable ktore do niej wchodza. Moze byly przeprowadzone inne kable oprocz fabrycznych i teraz sie miesza

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 lutego 2008 - 14:56

w radiu sa 4 wyjscia, dwa wyjscia odpowiadajace za przod leca z kostki ISO, natomiast te odpowiadajace za tyl leca z chinchow Lewy i Prawy, podlaczylem do nich przewod 2 kanalowy, przeciagnalem go do bagaznika w celu podlaczenia do wzmacniacza ktory mostkuje mi 2 syganly, dzieki czemu mam wyjscie zsumowanych kanalow ktore podlaczam do SUBA, ale jedyne co slysze to cisze... W celu sprawdzenia przyczyny zawsze zaczynam od przewodow, sprawdzam wiec przewody, ktore polozylem (przewody audio z radia o ktorych pisalem powyzej). Aby to sprawdzic podlaczam do nich inny wzmacniacz, a niestety mam tylko segment technicsa, ktory podlaczam w garazu, a do niego w.w przewody a na jego wyjsciu SUB, oczywiscie sprawdzam pokolei oba kanaly poniewaz domowy wzmacniacz nie ma tego bajeru, ze zmostkuje mi oba kanaly. SUB gra pieknie, w zwiazku z czym wniosek prosty.. SUB dziala ladnie oraz przewody ktore przeprowadzilem (audio z radia o ktorych pisalem powyzej) przewodza sygnal, kolejny wniosek jest taki, ze problem tkwi we wzmacniaczu. 100 razy sprawdzalem jego podlaczenie i wszystko jest okej co znaczy, ze najprawdopodobniej jest uszkodzony. ALE z ciekawosci chcialem podlaczyc sub bezposrednio, omijajac wzmacniacz, w zwiazku z czym podlaczam go bezposrednio z jednego kanlau (chincha) i jest cisza, wyzej napisaliscie, ze moze sygnal z radia jest za slaby i nie ruszy suba, w zwiazku z czym podlaczam mniejszy glosnik i nadal cisza, wniosek? Moze spieprzylem radio podlaczajac suba bezposrednia w zwiazku z czym powtarzam zabieg z technicsem, i co sie dzieje? Sub pieknie gra... O co chodzi??

Prosciej nie umiem

#10 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 23 lutego 2008 - 20:36

Rany ale partyzantka. Widać gadka w innym temacie nie dała Ci nic do myślenia. Wzmacniacz zaświeca się w momencie odpalenia radia ? Bankowo dobrze podłączyłeś remote i chinche ? Mase masz na wzmaku ? A tak w ogole, co to za radio jest?








Podobne tematy Zwiń