Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Kolory kabli (radio)


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PrIde


  • Postów: 16
  • Na forum od: 07 sie 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 maja 2013 - 15:11

Witam mam pytanko: otóż w moim 124 w radiu wychodzą 4 kabelki (kostka zasilania) czerwono biały (plus stały) ,brązowy (masa), żółto czarny (plus po stacyjce) i ostatni szary z fioletowym paskiem... do czego on służy??
radio podłączyłem w nast. sposób
żółty z radia do czerwonego z samochodu (gdyż w instrukcji radia piszą że w radiu żóty nalezy podłączyc do stałego plusa)
czerwony z radia do żółto czarnego z samochodu (wg instrukcji czerwony dać do plusa po stacyjce)
czarny z radia do masy z samochodu w tym wypadku standardowo brązowy
i radio gra po stacyjce elegancko.
ale od czego jest ten kabel szaro fioletowy... niby od Illumination oswietlenie nie wiele mi to mowi radio działa jego oswietlenie też w schemacie:
http://www.autolib.d...AGRAMS/3206.pdf
kabel idzie do nikąd... zostawić go poprostu niepodłączając do niczego? moze tak być?



#2 Offline   OSCAR


  • Postów: 223
  • Na forum od: 05 lut 2007
  • Miejscowość: Raszyn
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 300SE 93r.
  • Trzeci Mercedes:FORD SIERRA 2.0i 91r.
  • Inne auto:FSO POLONEZ 1500 81r.

Napisano 30 maja 2013 - 17:08

szaro-fioletowy to plus po światłach ,wykorzystywany przy niektórych radiach do podświetlenia przycisków jak jest np wyłączone radio ,ewentualnie do ściemnienia wyświetlacza w radiu co by w nocy nie "waliło" po oczach. W standardowej kostce ISO prawdopodobnie pomarańczowy. Może zostać wolny jak radio nie ma tej opcji. Pozdrawiam

#3 Offline   PrIde


  • Postów: 16
  • Na forum od: 07 sie 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 maja 2013 - 17:47

Wielkie dzięki. w kostce mam pomaranczowy kabel ale on nigdzie dalej nie prowadzi do radia także nie będę go podłączał :) Pozdrawiam. Proszę o zamknięcie tematu.

#4 Offline   szczus


  • Postów: 6
  • Na forum od: 17 lis 2017
  • Miejscowość: Łańcut
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 czerwca 2018 - 15:26

Witam dzięki za opis kabli bo własnie miałem podobny problem , a teraz mam jeszcze jeden kabel z auta (czerwono biały) ma po zmierzeniu prądu miernikiem około 0.40 V a potrzebny mi jest do potrzymania pamięci 12 V. moje pytanie jest takie czy ten kabel ma takie napięcie fabrycznie czy gdzieś jest uszkodzony ? Dodam że kabel szaro fioletowy ma 0.20 V ale on mi jest zbędny .








Podobne tematy Zwiń