Skocz do zawartości




Rejestrator jazdy - jaki wybrać?


49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 sierpnia 2013 - 18:48

Ale 720p to nie jest FullHD :)
A po drugie - kupiłem już, co wyraźnie napisałem w poście powyżej.



#22 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 sierpnia 2013 - 19:25

Wyświetl postUżytkownik wojtek81 dnia 10 sierpnia 2013 - 12:31 napisał

Dodatkowo rejestrator ma funkcję aparatu fotograficznego, ale jakość oceńcie sami... Poniżej linki do fotek w pełnych rozmiarach. Widać wszystkie możliwe wady optyki.
Przemnożyłem rozdzielczość: 4352 x 3264 = 14 megapikseli :E . W specyfikacji ma 5... eh, Chińczycy :) .
Jak byś miał okazję, to wstaw jeszcze jakiś kompletnie nocny filmik. Dzienne mogą być. Heh, na pierwszym od razu widać w aucie jakiej marki jest kręcone :) .

#23 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 sierpnia 2013 - 21:08

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 10 sierpnia 2013 - 19:25 napisał

Przemnożyłem rozdzielczość: 4352 x 3264 = 14 megapikseli :E . W specyfikacji ma 5... eh, Chińczycy :) .
Zmniejszyłem w ustawieniach ustrojstwa rozdziałkę aparatu do rzeczonych 5MP, i wykonałem dziś jeszcze raz podobne kadry.
Efekty poniżej:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Jest troszkę lepiej jeśli chodzi o jakość obrazu ( mniej mizerna wśród upadłych ), ale na wady optyki i tak to nie pomoże.

Dodatkowo, dziś przetestowałem wydajność baterii, która wg. producenta ma pozwalać na 2h nagrywanie. Wynik: 26 minut :E

#24 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 12 sierpnia 2013 - 19:48

Na zdj widać efekt rybie oko :D

#25 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 22 sierpnia 2013 - 11:08

Ciekawe porównanie różnych dostępnych rejestratorów jest też tutaj:
http://dashcamtalk.c...cam-comparison/

#26 Offline   DanielB


  • Postów: 513
  • Na forum od: 17 kwi 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 września 2013 - 15:10

Ja już od dłuższego czasu rozważałem kupno rejestratora do samochodu, a ostatnio w końcu pojawiła się ku temu okazja. Jako że wybór takich urządzeń jest naprawdę spory, postanowiłem poświęcić trochę czasu na jak najdokładniejsze porównanie dostępnych rejestratorów i wybranie jak najlepszego. Ostatecznie zdecydowałem się na model Mio MiVue 358 i myślę, że był to wybór bardzo trafny. Udało mi się go kupić w lokalnym Vobisie za 449 zł, chociaż trzeba było złożyć zamówienie. Do tego oczywiście trzeba osobno dokupić sobie kartę pamięci.

Rejestrator oferuje naprawdę sensowną jakość. Mio 358 to chyba najbardziej kompromisowy wybór pomiędzy akceptowalną jakością a akceptowalną ceną. Jakość wykonania jest dobra, zdecydowanie nie jest to tandetna chińszczyzna która rozpada się w rękach. Obsługa jest prosta i wygodna, menu posiada wszystko co potrzebne. Pliki są zabezpieczane przed skasowaniem na dwa sposoby: albo w momencie, kiedy czujnik przeciążeniowy wykryje wstrząs/uderzenie/mocniejsze hamowanie, albo po naciśnięciu przycisku. Myślę, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, rejestrator jest dzięki temu kompletnie bezobsługowy.

Z nagrywaniem w dzień radzi sobie bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów z pływającym/drgającym obrazem ani rozmycia wynikającego z interpolacji tak jak np w Prestigio 520. Obraz jest ostry i szczegółowy, bez zastrzeżeń. Co ważne, pomiędzy poszczególnymi plikami nagrania nie ma żadnych przerw. Nagrania w nocy również są dobre, zdecydowanie ponad przeciętną. Nie ma żadnych bezsensownych diod, które oświetlają co najwyżej przednią szybę. Obraz nadal jest ostry i dość szczegółowy, szczególnie w mieście po oświetlonych drogach – bardzo ładnie daje sobie radę nawet przy lekkim deszczu.

Jesli chodzi o filmik testowy, to niestety youtube nie oddaje rzeczywistej jakości nagrania. Kompresja trochę pogorszyła jakość - głównie namieszało się z kontrastem, chociaż występuje też pewne rozmycie ostrości. Obraz w oryginale jest zauważalnie lepszy. Tak to wszystko mniej więcej wygląda:



Co jeszcze mogę powiedzieć, ja uważam że było warto. W stosunku do oferowanych możliwości cena jest jak najbardziej ok, zdecydowanie nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Krótko mówiąc, polecam. :okdouble:

Użytkownik DanielB edytował ten post 04 września 2013 - 15:23


#27 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 września 2013 - 18:07

Obraz ładny, a to najważniejsze. Co do dźwięku, to najpierw myślałem, że masz jakieś potworne tuby, ale chyba Mio strasznie łapie nierówności.
PS W końcu nagranie z auta z czymś innym jak "Szakira" w tle ;) .

#28 Offline   Serwacy


  • Postów: 46
  • Na forum od: 25 maj 2012
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 września 2013 - 13:07

Jakośc nie jest zła, ważne, żeby nr rejestracyjny był czytelny, kiedy dojdzie do filmowania zdarzenia na drodze.

#29 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 10 września 2013 - 21:32

Pytanie: z jakiej odległości widoczny jest na nagraniu nr rejestracyjny poprzedzającego was pojazdu?

#30 Offline   DanielB


  • Postów: 513
  • Na forum od: 17 kwi 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 września 2013 - 21:50

Pytanie bez konkretnej odpowiedzi. To zależy od bardzo wielu czynników, takich jak różnica prędkości, pora dnia, ilość światła słonecznego, warunki atmosferyczne, pozycja względem obiektywu itd. Jeśli samochód jest centralnie na wprost przed rejestratorem, to około 20m.








Podobne tematy Zwiń