Skocz do zawartości




Rejestrator jazdy - jaki wybrać?


49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 lipca 2013 - 18:00

Jako fan YouTubowej serii "Russian Road Rage" ;) postanowiłem także sprawić sobie rejestrator jazdy.
Nie mam gumowego portfela, zacząłem szukać więc coś do kwoty +/- 300 PLN.
Sklepy internetowe i Alledrogo wypełnione są po brzegi przeróżną mniej lub bardziej markową chińszczyzną, nie ma więc problemu z wyborem, jednakże postanowiłem zapytać tutaj - czy może ktoś z Was posiada jakiś godny polecenia, lub zna jakiś sprzęt, lub może pracuje w Media Markcie i wie co dobre? ;)




#2 Offline   maryusz123456


  • Postów: 2 048
  • Na forum od: 26 cze 2011
  • Miejscowość: WWL
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W126 260SE '86
  • Inne auto:W140 S350 - OM603 TURBO

Napisano 30 lipca 2013 - 18:37

Klata ma taki rejestrator z tego co wiem, spytaj jego ;)

#3 Offline   tRawski


  • Postów: 854
  • Na forum od: 08 gru 2009
  • Miejscowość: Radziejów
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 280TE 1993 -->swap 320TE
  • Trzeci Mercedes:W124 300TE 1992 4MATIC

Napisano 30 lipca 2013 - 20:00

Tylko ciekawe jak dlugo mu kreci.
Tez jestem fanem rosyjskich kaskaderow za kierownica i sam mysle coby sobie takiego urzadzonka nie kupic.
Ale z drugiej strony - czy u nas jest sens?

#4 Offline   szyderca


  • Postów: 469
  • Na forum od: 13 sty 2010
  • Miejscowość: Dubeczno
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 lipca 2013 - 20:07

Podobno coś takiego jest OK i daje radę.

http://allegro.pl/pr...3407153977.html

#5 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 30 lipca 2013 - 20:13

Na orlenie jest i można wymienić punkty jak jest mało to można dopłacić. Dobre rozwiązanie bo nie trzeba sępić co do punkcika ;)

#6 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 lipca 2013 - 20:16

Wyświetl postUżytkownik tRawski dnia 30 lipca 2013 - 20:00 napisał

Ale z drugiej strony - czy u nas jest sens?
Takich kaskaderskich popisów - póki co* - nie ma, ale nigdy nie wiadomo co się przydarzy i czego się sprawca wyprze.

szyderca, ten z linku wydaje się mieć świetną funkcję: "bezszwowego" nagrywania segmentów. Większość rejestratorów, o których czytałem w necie, pomiędzy segmentami gubi kilka sekund, a ponadto niektóre marki ponoć mają problem z zarządzaniem plikami i nadpisują nie najstarsze...

* zaciekawiona poczynaniami Rosyjskich kierowców Monika przeprowadziła małe śledztwo w temacie egzaminów na prawko w Rosji i odkryła, że egzamin praktyczny zdaje się tam z panem policjantem. A, że Rosyjska policja jest jedną z najbardziej skorumpowanych na świecie... ocenia się, że 30% prawek została "kupiona".

#7 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 30 lipca 2013 - 21:09

Jakiś czas temu w czasopiśmie motor był test takich urządzeń. Chyba w tym roku albo pod koniec zeszłego.
Był tam jakiś model z budżetowych, który bardzo dobrze się sprawował.
Mogę poszukać ale dopiero w przyszłym tygodniu, jeśli Ci zależy to przypominaj się na PW.

#8 Offline   Depsu95


  • Postów: 1 528
  • Na forum od: 03 lip 2013
  • Miejscowość: Piotrków Tryb (okolice)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:Sprinter 2.2 CDI

Napisano 31 lipca 2013 - 09:53

Ja mam mante z media markt za około 150 zł, i bardzo dużo jeździ (lata w autobusie na szybie) i wszystko jest ok, jedynym minusem jest to że HD jakoś się zacina.

#9 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2013 - 12:22

Po mojemu, jak chcesz rejestrator, to szukaj na jutubie fajnych nagrań i pytaj się ludzi czym zrobili, bo tak to sobie można pisać. Uważaj na filmy robione przez producentów, to ściema nagrana w idealnych warunkach, z czyściutką szybą wymienioną na niebarwioną, jeśli w nocy to przy latarniach, albo wręcz filmowane czymś całkiem innym.

Zwróć uwagę żeby miał tryb automatycznego włączania się i rozpoczynania nagrania po podaniu zasilania. Ręczne włączanie wszystkiego to porażka.
Szukaj takich z guzikiem, który włącza coś w stylu ochrony nagrania. Meteoryt spada na drogę - klik i już ostatnie i bieżące nagranie będzie tylko-do-odczytu i nie nadpisze. W wyższej półce jest pod tą funkcję podpięty wbudowany czujnik wstrząsu, ale wtedy czasem brakuje osobnego przycisku do blokowania, a szkoda.
Pisałeś o bezszwowym dzieleniu nagrania. Ponoć niektóre poszły krok dalej i końcowe sekundy pierwszego fragmentu, są powielone jako początkowe sekundy fragmentu kolejnego. Brak ryzyka, że w razie użycia jako materiału dowodowego, ktoś się czepi że były jakieś manipulacje na styku. Niestety, nie zawsze jest o tym informacja w opisie.
Olej rejestratory z diodami IR. Nic nie dają, chłyt marketingowy i znak rozpoznawczy badziewia.
Jeśli jest na karty MicroSDHC, to wcale nie znaczy że jest lepszy od takiego na zwykłe SDHC, także na to nie patrz. Jak się potem okaże, że mała karta to krótki czas nagrywania, w dodatku na tanich (bo wolniejszych) Class4 tnie i gubi klatki (niektóre tak mają) i będziesz musiał wziąć dużą i szybką, to Micro będzie sporo droższa od "zwykłej".
Patrz kto realizuje gwarancję - producent czy sprzedawca? Czy producent ma oddział w PL.

Nie mam rejestratora, nie jestem w stanie podać żadnego sensownego modelu, ale że przez półtora roku słuchałem bluzgów od klientów, to powiem coś od siebie.

Sprzedawaliśmy akurat różne modele firmy GoClever, czyli półka średnio-nisko-przydenna. Chińszczyzna, ogólnie loteria co do jakości (w ramach tego samego modelu) i kupa kupy. Choć niby firma aspirująca do miana cokolwiek-markowej - mają polski serwis i gwarancję door-too-door. Także warto zwrócić uwagę na kwestię gwarancji, czy producent ma swoją stronę www i czy w ogóle przyznaje się do swojego istnienia.

Z minusów:
- zdarzało się, że fabrycznie były uszkodzone matryce - jakieś linie na obrazie albo zniekształcone kolory,
- zdarzały się fabrycznie problemy z ładowaniem albo uszkodzone akumulatory (plus, że jak kiedyś padnie, to są kompatybilne z aku z Nokii, ale z drugiej strony rejestrator i tak zawsze chodzi na zapalniczce),
- niektóre modele mają możliwość pochylenia obiektywu, bez pochylania całego urządzenie - klienci mówili, że to badziewie, bo obiektyw sam opadał na wybojach. Fakt, chodził bardzo luźno,
- nie każdy włączał filmowanie zaraz po włączeniu do prądu. Któryś miał niby czujnik ruchu, ale to się nadaje tylko do montażu rejestratora na stałe i musi być wyłączalne. Nie nadaje się jako "oszczędzacz" miejsca na karcie, chyba że włącza nagrywanie błyskawicznie po wykryciu ruchu i dość długo podtrzymuje nagrywanie - inaczej dużo przegapisz,
- nagrywanie w FullHD - niektóre, przy dużych zmianach na obrazie, gubią klatki (na pewno nie mają 25 czy 30kl/s), niezależnie od karty - taki ich urok,
- filmowanie w dzień: no niby wszystko widać. Tylko co z tego, że to FullHD, skoro obraz jest gówniany? Nie wiem, w niektórych modelach chyba były słabsze matryce i tylko programowo była podnoszona rozdzielczość (interpolowanie). W innych niby lepiej, ale dalej obraz nieraz jest pozbawiony detali. Jak wezmę np. przyzwoity aparat foto, specjalnie przestawię go na 640x480 i cyknę fotkę, to po prostu będzie mała, ale dość czysta. Jeśli to samo ujęcie wykonam np. kamerką do Skype-a kupioną w Stonce, to będzie kiszka. Podobna kiszka jest w większości rejestratorów, tyle że to kiszka w FullHD. Może matryce są niskiej jakości - co z tego, że Full, skoro ma fizyczną wielkość jak łepek od szpilki? Albo może "szkła" optyki z plastiku? Obiektyw żeby był "jasny", to musi być duży. A one tylko wydają się duże przez swoją wypukłość - rybie oko aby uchwycić duży kąt. Za duży kąt, też nie jest dobry, bo mocno zniekształca. Niby nieźle widać co się dzieje na drodze, sytuacje są dość czytelne, ale tablice odczytasz tylko jak blisko stoisz, ze znakami drogowymi ten sam problem. Po prostu brak detali, choć będzie widać, że "czerwony samochód wymusił na zielonym" itp.,
- tryb nocny - ogólnie porażka. Zauważ, że większość "testów nocnych" jakie są na jutubie, jest robiona w dużych miastach, gdzie na gęsto stoją latarnie. Prawie zawsze na teście jeżdżą po jakichś rondach, parkingach centr handlowych itp. W rzeczywistości, jadąc nieoświetloną drogą, widać tylko mniejszą czy większą plamę światła przed maską (ale w tej plamie nie zobaczysz, że na drodze leżała butelka czy coś co instynktownie chciałeś ominąć i spowodowałeś wypadek), widać tylne światła poprzedzającego wozu, linie (ale tylko gdy są z odblaskowej farby) i jakieś zarysy znaków (zawartości nie przeczytasz). Przynajmniej tak było w dziełach firmy GoClever.
- większość rejestratorów ma koło obiektywu diody świecące w podczerwieni. Pic na wodę. Ile te diody oświetlą? 30 metrów? 10 metrów? 5? Nie! Będzie lepiej widać najwyżej celownik na masce. A jeśli szyba jest przybrudzona albo mokra, to światło IR odbije się od tego i tylko oślepi obiektyw. Któryś model GoClevera miał oprócz diod IR, jeszcze dwie zwykłe białe. W dodatku za nic w świecie nie dało się w menu włączyć tych IR, a tryb nocny zapalał te zwykłe. Klienci pytali się na co to, a ja tylko wzruszałem ramionami. Także brak diod, to wcale nie wada - one i tak nic nie dają, a wręcz szkodzą.

Z plusów:
- coś tam jednak widać,
- jeden klient przyszedł zachwycony po drugą sztukę do innego wozu, gdy poprzedni egzemplarz nagrał jak spod kół naczepy TIRa wylatuje bezpański kawałek tarczy hamulcowej i ląduje głęboko w tylnej kanapie, w dodatku nie wsiadając drzwiami.

Tyle ode mnie odnośnie GoClevera. Możliwe, że inne są lepsze, ale jestem pewien, że większość no-name-ów dzieli z GoCleverem większość jego wad.
Z jutubowych filmików, całkiem nieźle prezentował się obraz z różnych Mio MiVue. Choć w rękach nie miałem. Przynajmniej firma, która robi GPSy, a nie mydło i powidło jak GoClever. Ceny powyżej 300 zł.

#10 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2013 - 17:37

Dzięki za rozległe info.
GoClevera mam etui na tablet i jest świetne :E

Na Alledrogo znalazłem chinola w rozsądnej cenie:
http://allegro.pl/ka...3434833276.html
Zainteresował mnie filmik nim wykonany, niby FullHD ( widać, że raczej interpolowane, gdyż w FullHD jest tylko data i godzina ), ale taka jakość byłaby dla mnie wystarczająca:



A co sądzicie o OverMaxach?
Internet jest ich pełny, najróżniejszych wersji ( 02, 03, 04 ), które cholera wie czym się różnią, a i widać mają nawet-nawet sprzedawalność.

Chociaż póki co dość fajny wydaje się ten z linku od Szydercy.








Podobne tematy Zwiń