Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Jaki lakier i jakie koszty lakierowania?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   ziomal149


  • Postów: 45
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Szamotuły

Napisano 08 marca 2008 - 18:57

Chcialem przemalowac moj samochod i to jak najmniejszymi kosztami.... wszystkie poprawki blacharskie zrobie sam z kolega (ktory sie na tym zna) po prostu przygotuje samochod do malowania... i do tego chcialbym jeszcze sam kupic lakier i podklad, a nastepnie dac do malowania (wiadomo wyjdzie mi taniej jezeli wezme farbe z hurtowni) i moje pytanie JAKIEJ FIRMY JAKI RODZAJ I ILE WYJDZIE MNIE LAKIER NA CALY SAMOCHOD??

Poprawiono tytuł i błędy



#2 Offline   MEN


  • Postów: 728
  • Na forum od: 11 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 2,3k

Napisano 08 marca 2008 - 20:08

ziomal149, wszystko zależy od koloru...
akryl np. biały jest stosunkowo tani a metalik zawsze droższy...

#3 Offline   ziomal149


  • Postów: 45
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Szamotuły

Napisano 09 marca 2008 - 12:21

hmmm powiedzmy ze lakier nie ma byc z tych najtanszych bo wydaje mi sie ze akurat na lakierze nie mozna oszczedzac, jeszcze mi zejdzie po piatym myciu :czujnik: kolor ma byc czarny i niekoniecznie metalik TZN zalezy czy metalik ma astronomiczna cene czy porownywalna do zwyklego?

#4 Offline   Tomasz-W201


  • Postów: 182
  • Na forum od: 30 lis 2007
  • Miejscowość: Międzyrzecz
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes C-180
  • Trzeci Mercedes:Mercedes Sprinter 213CDi

Napisano 09 marca 2008 - 20:57

Ja ostatnio lakierowałem swoją :poklon: i polecam firmę Glasurit (wiele dobrych opinii o niej słyszałem i po swoim aucie również widzę że jest ;)). Co do ceny... ja zapłaciłem za 1.8 litra białego akrylu 500zł.

#5 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 10 marca 2008 - 17:04

No więc tak.
Ja za lakierowanie płaciłem ok 3500zł. Oddałem auto prawie zupełnie rozebrane, z załatanym nadkolem, należało jedynie wyprowadzić pare wgniotów i kilka niewielkich rzeczy poprawić. To nie jest mała cena, ale i lakierowanie W124 nie należy do łatwej roboty, bo jest w końcu masa plastików do zrobienia. Z efektu jestem bardzo zadowolony, choć - jak już pisałem wcześniej - do paru pierdół można się przyczepić ( ale akurat ja jestem mocno wyczulony ).

Co do lakierów. Za wszystko wyszło mi ok 1500zł. Z tym, że nie oszczędzałem. Lakiery firmy RM, z palety Mercedesa. Średnia cena za komplet litra jakiejś tam perły ( oprócz białej ) to ok 200zł. Do tego u mnie za każde dodatkowe 10% perły w lakierze dopłata 20 zł. Biała jest droższa, gdyż jest dwuskładnikowa. Podkład kosztuje grosze. Bezbarwny HS ( o ile dobrze pamiętam ) to koszt ok 80zł/l, ja malowałem HD - koszty większe.

#6 Offline   przemek


  • Postów: 242
  • Na forum od: 01 lis 2007
  • Miejscowość: Jaworzno

Napisano 11 marca 2008 - 11:41

Jeśli wszystkoz robisz we własnym zakresie czyli całą przygotówke to napewno wyjdzie Ci taniej tylko pamietaj zeby sie do tego przyłozyc bo potem lakiernik wypnie na Ciebie d.. i powie ze jakies tam niedoróbki po połozeniu bazy były spowodowane złym przygotowaniem podłoza. Nie kupuj bazy klaru i podkładu sam, niech lakiernik kupi, napewno ma wieksze upusty w hurtowniach a pozatym sam lepiej bedzie wiedział co i ile czego kupic.
Za litr bazy musisz liczyć od 200zł. Od nowego roku obowiązkiem (do czego nie kazdy sie stosuje) sa lakiery na bazie wodnej - są droższe i wymagają lepszego przygotowania podłoza oraz lepszych warunków w jakich sie lakieruje.

Więc jesli decydujesz sie na lakierowanie metaliciem to litr bazy masz od 200zł w góre, podkład od ok 40zł za litr, klar ok 70 za litr z 0,5 utwardzaczem więc dostajesz 1,5l całego bezbarwnego. Do tego oczywiscie doochodzą rozcienczalniki, zmywacze, papiery i inne pierdoły ktorych nie sposob podac cen tak na juz.


Scalono posty:


Przykładowo ostatnio malowałem wszystkie listwy boczne (szerokie) progi i dwa zderzaki w 124 CE i kosztowo wyglądało to tak
- podkład novol spectral ok 20 zł - mieszany 5:1 z utwardzaczem +3 rozcienczalnika bo kładłem m/m
- baza metaliczna ok 0,7l ok 150 zł
- klarak Novol MS 1l + 0,5l utwardzacz czyli w sumie 1,5l - 70 zł
do tego dolicz pozostałe materiały czyli papiery scierne, ręczniki, zmywacz silikonow oraz materiały do polerki czyli G3 i G10

Materiały wyszły troche ponad 300zł a normalnie dla klienta z całą robocizną było by min 1000 zł








Podobne tematy Zwiń