Skocz do zawartości




- - - - -

Montaz CB


109 odpowiedzi w tym temacie

#81 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 20 lutego 2010 - 15:48

bardzo fajne miejsce :admin: da się radio wsadzić głębiej, żeby było równo z deską ?



#82 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 20 lutego 2010 - 15:57

Robert142T, faktycznie doskonałe miejsce ;) To w popielniczce też fajne ale trzeba coś popsuć a tego przecież nie lubimy. Piszesz że wchodzi na wcisk i tu mały problem bo pewnie nie każde radyjko wejdzie. Ciekawe co tam jest pod tym plastikiem- blacha czy jakieś tworzywo :admin:

#83 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lutego 2010 - 16:22

faktycznie bardzo dobrze to wygląda :admin: ,blisko kierownicy i nawet wzroku nie oddalasz zbytnio od tego na czym powinieneś być skupiony ...szkoda ,że w w201 nie ma takiej opcji ;)

#84 Offline   Robert142T


  • Postów: 150
  • Na forum od: 06 lip 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w168 A170 CDI 1999r.

Napisano 20 lutego 2010 - 22:25

Tak moje radio pasuje na wcisk(wysokość), wiec nie wiem czy inne się zmieszczą zawsze można zmierzyć :ok: Za tym plastikiem są tylko kabelki, które bez problemu rozmieszczamy, radio można wcisnąć głębiej, lecz wtedy nie mógł bym zmieniać przełącznika na dole radia (fale -10 do danego kanału). Przełącznik mało użyteczny, więc ostatnio zastanawiałem się nad wsunięciem CB głębiej, lecz tak też ładnie komponuje się z deską :E Mikrofon idealnie pasuje w wlot powietrza na przednią szybę, w gałce jest takie kółko, które zaczepiam i trzyma się jakby było tam jego miejsce (ani razu mi nie spadł). Dorobiłem sobie również taką zaślepkę na przód CB radia, wystarczy odkręcić mikrofon i założyć, przydatne, gdy zostawiamy auto w nieznanej dzielnicy, aby nie korciło :pub:

Pozdrawiam.

#85 Offline   D4vid


  • Postów: 144
  • Na forum od: 15 gru 2009
  • Miejscowość: Łosiów (woj. Opolskie)
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Audi A6 C5 2.8 Quattro

Napisano 20 marca 2010 - 19:43

No no widzę ze kolega to ciekawie wymyślił i takie pytanie czym wycinałeś dziurę na Cb i jakie tworzywo jest pod kokpitem ?

#86 Offline   Leszko


  • Postów: 3
  • Na forum od: 21 mar 2010
  • Miejscowość: Kluczbork

Napisano 24 marca 2010 - 13:29

Witam kolegow.
Tak oto udalo mi sie zamontowac w mej :old: CB radio (troche wiekowe), podpasowalo idealnie pod boxy po kasetach, antenka na uchwycie -tylna klapa

(tak przy okazji ,czy ktos wie jak sie dostac do potencjometrow od ogrzewania? )

Dołączona grafika

#87 Gość_Samael_


  • Na forum od: --

Napisano 21 kwietnia 2010 - 22:43

sulim napisał:

ogolnie jest tak podstawowa zasada... anteny w stylu 40 cm (bo mala i nie szpeci) nadaja sie do rozmowy na parkingu jak stoi sie kolo rozmowcy, wiadomo dlugosc robi swoje (glownie jesli chodzi o odbior) optymalna dlugosc to okolo 150 cm. najlepiej na stale (masa lepsza) i ogolnie im wyzej zamontowana tym lepiej (lepiej dach niz bagaznik)... jesli chodzi o nadawanie

Posiadam radio President Harry (edycja I, made in philipines, brak pokrętla RF-gain) oraz anteny florida i ml145. Najczęściej używam floridy (środek dachu), jest wygodniejsza i sprawuje się doskonale. Wbrew pozorom nie działa na zasadzie "jak cie widzę tak cię słyszę" (chyba że ktoś ma podróbkę Hutler ic-100, albo inne wynalazki typu Sunker). Do samochodu osobowego, aby pogadać w konwoju (np jadąc na kilka aut przez europę) albo po prostu zapytać gdzie suszą, albo tylko nasłuchiwać wieści z eteru jest w sam raz.
ML-145 oprócz tego, że auto wygląda jak model RC to dzięki tej antenie cb odbiera informacje z dużych odległości (nie mam RFg) co praktycznie nie jest do niczego potrzebne, do tego długa jak wędka i ciężko schować do bagażnika.
No chyba że komuś się marzą DX z osobówki :(
Osobiście przynosi mi więcej niewygody niż korzyści, dlatego stoi nieużywana.

#88 Offline   Kriss_Lodz


  • Postów: 52
  • Na forum od: 05 mar 2010
  • Miejscowość: Łódź

Napisano 22 kwietnia 2010 - 07:26

Samael, bo widzisz florida to jedne z najbardziej udanych anten, miałem jeszcze okazje pojeździćz Sirio Tajfun, wygląda zupełnie jak antena od radia, zresztąma 3 wyjścia ( telefon, tadio, CB ) i powiem że sprawowało to się bardzo poprawnie, Obecnie używam najmniejszej Sirio Turbo Preformer 1,2m bata i jest to kompromis między 2 metrową tyczką a floridą. Hustlerów wogóle nie polecam bo to po prostu badziew i tyle. najlepsze i stosunkowo tanie anteny robi Sirio.

#89 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 05 maja 2010 - 21:04

D4vid napisał:

jakie tworzywo jest pod kokpitem ?

to ja odpowiem. blacha :roll:

#90 Offline   zecikk


  • Postów: 3
  • Na forum od: 04 maj 2010
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Napisano 09 maja 2010 - 18:55

Kriss_Lodz napisał:

najlepsze i stosunkowo tanie anteny robi Sirio.
zgadzam sie. ja mam antene sirio as-100 magnesówke w zestawie z unidenem pro 520 xl i zestawik bardzo ladnie sie sprawdza.








Podobne tematy Zwiń