Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] E-Klasa M111 2.2 Centralny?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   podembski2


  • Postów: 27
  • Na forum od: 06 wrz 2013
  • Miejscowość: łódź
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Opel Vectra B

Napisano 06 października 2013 - 13:08

Z góry przepraszam jeśli nie w tym dziale zakładam temat ale niestety nic nie wygoglowałem, ba nawet nie wiem jak to wygoglować. Kupiłem MB EKlase Jest parę problemów,druciarstwa ale i zagadek:) Alarm był? Jest? są jego elementy, brak pilota:) Centralny działa tylko z guzika w środku auta,więc trzeba otwierać auto od strony pasażera (mojej kobiecie się to podoba bo zawsze jej drzwi otwieram najpierw;]), a na klamce kierowcy i klapie bagażnika zagadka co to jest i jak to działa? Domyślam sie że to coś od centralnego może.
Dołączona grafika
Dołączona grafika


PS. Gdzie szukać czytelnych (wysoka rozdzielczość) Schematów elektrycznych??
szukam dokładnego podłączenia wyłączników oświetlenia wnętrza z drzwi i fabrycznego alarmu



#2 Offline   podembski2


  • Postów: 27
  • Na forum od: 06 wrz 2013
  • Miejscowość: łódź
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Opel Vectra B

Napisano 08 października 2013 - 22:38

Ktos cos wie?;)

#3 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2013 - 09:12

Masz możliwość sterowania centralnym za pomocą pilota na podczerwień. Na zdjęciach są odbiorniki wraz z lampkami sygnalizacyjnymi. Jak nie masz pilota, to za bardzo nie ma sensu szukać go po Allegro, bo nie zsynchronizujesz go z modułem (chyba, że w jakimś łebskim serwisie). Chyba, że kupisz z modułem w zestawie. Zdaje się, że przy takim układzie, to normalne, że prawe drzwi nie otwierają całego auta. Tylko zamek w klapie albo pilot (albo ten guzik na konsoli). Chcesz, to czytaj:
http://w124-zone.com...lLockSystem.htm
Tam jest trochę szerzej opisane - zdaje się, że były też różne wersje z immo/alarmem którego się aktywowało/deaktywowało za pomocą kluczyka/pilota od centralnego itp. Nie musisz tego mieć (trzebaby VIN "zdekodować").
Jakiś schemat masz tutaj, ale nie wiem czy podchodzi do E-klasy: http://www.autolib.d...AGRAMS/4503.pdf

Na Twoim miejscu, to albo bym zamontował jakiś alarm na pilota z Allegro, albo choć kupił używaną wkładkę drzwi wraz z kluczykiem, przerobił u "klucznika" na Twój kluczyk i zamontował w drzwiach kierowcy. Nie wiem czy będzie dało się to pożenić elektrycznie, ale przynajmniej komfort wsiadania zwiększy. Alarm z Allegro taniej wyjdzie.
Wpisz w wyszukiwarkę "zamek na podczerwień" albo ogólnie "centralny zamek". Kolega Gerri opisywał zasady działania bardzo szczegółowo.

#4 Offline   podembski2


  • Postów: 27
  • Na forum od: 06 wrz 2013
  • Miejscowość: łódź
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Opel Vectra B

Napisano 10 października 2013 - 09:19

Już zamówiłem, cały kpl zamków od kogoś na allegro. Ale chciałem tylko kpl wkładek, a dostałem całą stacyjkę i resztę zamków za 100zł;P Znalazłem coś w archiwum i pisali że bez tego nie odpalę auta, jak nie rozblokuje zamka, a że autko odpala i normalnie jeździ to chyba ktoś przede mną to odłączył więc raczej nie będzie problemu z demontażem tego. myślałem że jakoś można to łatwo podłączyć, ale nie będę robił sobie problemów. Dziękuję za pomoc.

#5 Offline   stachu22


  • Postów: 460
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Bytom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kangoo 1.5/Vectra C 2.2

Napisano 10 października 2013 - 11:57

A kluczyk masz zwykły czy scyzoryk? Jeżeli zwykły to musisz dokupić tak jak kolega wcześniej napisał kluczyk scyzoryk plus centralka i wkładki. Auto odpala o pewnie jest teraz centralnym otwarte więc jest rozblokowany. A tematów na ten temat jest multum, wiem bo sam się nie raz wypowiadałem








Podobne tematy Zwiń