Skocz do zawartości




- - - - -

190E Mercedes W201 - Mercedes 190E B+G po wystrzale na gazie nie odpala


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   dominoc4


  • Postów: 2
  • Na forum od: 07 paź 2013
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 października 2013 - 12:11

Witam, mam problem jak w temacie, autko odpalało na benzynie przełączało się na gaz i było ok (no może miał trochę za duże obroty na biegu jałowym na gazie) aż do momentu wystrzału gazu, po tym incydencie silnik tylko raz odpalił po 2 dniach i to na moment.
Silnik zalewa benzyną (w kolektorze było 1/2 szklanki benzyny) iskra jest na wszystkich świecach, tak zwany kalosz wraz z rurą "U" cały (rura "U" spadła po wystrzale) sprawdziłem przekaźniki za akumulatorem i poprawiłem luty, napięcie na wtryskiwaczu rozruchowym jest.
Wymieniłem:
-przewody
-palec z kopułką
-świece
-rozdzielacz wtrysku
Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły bo mnie już się skończyły, przekopałem mnóstwo tematów ale żadne rozwiązanie nie pomogło :(



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 października 2013 - 16:41

Po pierwsze - tematów o problemach z wtryskiem KE w połączeniu z gazem masz cały dział - poszukaj.
Po drugie - temat umieszczony w złym dziale
Po trzecie - zapewne przestawiona - przesunięta klapa przepływomierza - nie wraca do położenia spoczynkowego, przez co wtrysk podaje za dużo paliwa - zluzuj śrubę na klucz 10 i ustaw klapę tak, aby nie ocierała i nie blokowała się w gardzieli przepływomierza. Jeśli to nie pomoże, dołącz się do któregoś z obecnych tematów.

Ten temat zamykam.








Podobne tematy Zwiń