Skocz do zawartości




Jak zdemontować obudowę lusterek bocznych?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   sarbel


  • Postów: 950
  • Na forum od: 04 sie 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 października 2013 - 19:20

W moim wypadku, to akurat demontaż plastików z obudowy lusterka prawego.
Miałem problem ze zdjęciem plastikowych elementów.Dokładnie chciałem rozdzielić plastik od metalu,nie uszkadzając żadnego elementu.
Metoda jest,i to całkiem prosta.Wymaga użycia zrównoważonej siły mięśni i nieco wyczucia.
Potrzebny jest nam:
- wkrętak płaski czyli zwykły śrubokręt,
- wkrętak krzyżakowy (średni i mały).
- Oraz trzy do czterech dłoni,czyli druga osoba do pomocy.
- mały klucz 'francuski' ,przynajmniej ja takiego użyłem(jeżeli chcemy demontować lusterko do imentu)

Zdejmujemy trójkącik tapicerki,osłaniający śruby mocujące lusterko.Element pociągamy za górną część trójkąta prostopadle do drzwi.Proponuję robić to ostrożnie,ze względu na możliwość połamania zatrzasków.
Małym śrubokrętem krzyżakowym,odkręcamy śrubkę mocującą wtyczkę elektryki lusterka,i wyjmujemy tą wtyczkę.
Średnim śrubokrętem krzyżowym,odkręcamy trzy śrubki mocujące lusterko.Zacząłem od poluzowania każdej i odkręcałem śrubki poczynając od dołu.Ostatnią śrubkę odkręcałem podtrzymując lusterko.
Zabieramy lusterko do domu.
Kładziemy lusterko na stole,na którym najpierw kładziemy sobie gazety(dla ochrony przed żoną),plastikiem w naszą stronę.Przytrzymując lewą ręką lusterko,wkrętakiem płaskim podciągamy do siebie wierzchni element na około 2-3 mm.Musimy to robić delikatnie acz stanowczo.Druga osoba,w tym czasie,odciąga do góry tą część plastikowego paska idącego po obwodzie,która przylega do plastiku odciąganego przez nas.Czyli 'ząbek' zabezpieczający musi wyjść poza krawędź pokrywy.Kiedy to nastąpi,'lusterko jest nasze'.
Po wysunięciu pierwszego ząbka,na początku będziemy pokonywać opór,wysuwamy pasek w stronę przeciwną do metalowej wkładki.
I załatwione!

- Klucza francuskiego,używamy do wyjęcia elektryki lusterka.Odwracamy lusterko ,podstawą którą przylegało do drzwi,do siebie.Ustawiamy sobie klucz na właściwy rozstaw,i przekręcamy plastikowe gniazdko w prawą stronę, o jakieś 90'.Wpychamy gniazdko do środka.Od tyłu,wypychamy szkiełko lusterka,tak żeby wyskoczyło z mocowań,odkręcamy śrubkę,mocującą napęd lusterka i go wyjmujemy.
Nie ma sensu dobierać się do mechanizmu zawiasów lusterka,choć w tym położeniu możemy ten mechanizm oczyścić i nasmarować.A jeżeli ktoś odczuwa potrzebę,może wymienić sprężynę.










Podobne tematy Zwiń