Skocz do zawartości




Propozycja "szybkiego" działu


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 11 listopada 2013 - 16:08

Witam.
Na pewnym forum, dotyczącym autek może niezbyt wysokiego gatunku (:D), jest taki dział o nazwie Szybka pomoc.
Służy do zadawania szybkich pytań i udzielania szybkich odpowiedzi (no jak sama nazwa wskazuje).
Jest o tyle pomocny, że czasem jakiś (zwłaszcza świeży) user potrzebuje pomocy na cito- np. w którą stronę odkręcać śrubę od koła lub jaka żarówka siedzi w światełku kierunku (fakt!) i zanim taki ktosiek przekopie się przez szukajkę to krew go zaleje i narobi sobie kłopotów lub dostanie zj....b od moderatora, wpadnie w depresję i zlikwiduje konto na forum :P
Zapytania w takim dziale mogłyby mieć okres karencji, powiedzmy miesiąc, potem w /dev/null, a jak trafi się ciekawy problem z ciekawym rozwiązaniem, to można przenieść do działu tematycznego.
Nieraz zamiast odpowiedzi wystarczy wrzucić link do już istniejącego tematu, o ile ktoś pamięta gdzie co siedzi gąszczu tekstów.
Wiem, można tu się kłócić co do "rozleniwiania i rozpieszczania", ale sam czasem przyłapywałem się na tym, że szukając rozwiązania problemu, gdy naprawdę czas gonił, musiałem się przekopać przez setki postów (nie tylko tutaj) a w końcu bywało, że robiłem po swojemu, bo nie znalazłem np. rozmiaru simmeringa czy łożyska, a wszak prościej wiedząc co potrzebne kupić/zgomadzić materiały i po zakupie na spokojnie wymienić, niż najpierw rozbebeszyć sprzęt potem szukać (na piechotę :D) części...
Pozdrowienia, V.



#2 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 listopada 2013 - 23:12

Taaaaaak bo my tu dostajemy wręcz orgazmicznego migotania zwieraczy na myśl o wyścigu kto pierwszy odpowie
na po raz 150-ty postawione pytanie nieroba który ostatecznie pojedzie do mechanika i i tak nie będzie wiedział co mu wymienili ;)
edit:
można by co prawda poszukać "sam naprawiam" i przynajmniej zadać sensowne pytanie no ale to by
trzeba się oderwać od facjatebooka czy innego twitera i poczytać.

#3 Offline   szafa


  • Postów: 6 374
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 12 listopada 2013 - 11:24

vorlog, jeżeli napiszesz że szukałeś ale nie znalazłeś to na pewno każdy Moderator przychylniejszym okiem spojrzy na zadane przez Ciebie pytanie. Wiemy że forumowa wyszukiwarka idealna nie jest, jest możliwość przeszukania przez google no ale to też pewnikiem sukcesu nie jest.

Przekopywanie postów niekiedy jest wyzwaniem, ale u nas szczególnie kładło się i kładzie się nacisk na to aby wątki techniczne zawierały jak najmniej niepotrzebnego spamu.

Nie zdecydujemy się raczej na to aby otworzyc furtkę dla leniwych wykorzystywaczy, bo prawda jest taka że będzie to głównie dla nich pole do popisu a przypadki takie jak Twój to jednostkowe sytuacje na które jesteśmy w stanie przymknąc oko.

#4 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 12 listopada 2013 - 18:42

Spokojnie, panowie... Zaprawdę powiadam Wam, nie siebie i swoje jedynie kłopoty miałem na myśli! Doskonale sobie radzę ze swymi problemami nie oglądając się na nikogo i nic poza własnym garażem i skrzynką z narzędziami :D. Ułatwienia są tylko ułatwieniami- przyspieszają robotę. Bez nich jest nie tyle trudniej co wolniej, ale da się przeżyć. W końcu internet nie istnieje od zawsze.
Nie przejmujcie się moją skromną osobą- temat do kosza, życie toczy się dalej :)
V.

Użytkownik vorlog edytował ten post 12 listopada 2013 - 18:44


#5 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 listopada 2013 - 20:14

Ale jak mi coś odbije i jako odpowiedź na proste pytanie, napiszę jakąś "biblię o żarówce", a to potem poleci automatycznie w niebyt... No jakże to tak? To tak, jakby mnie małego palca u nogi pozbawić ;) .

Hmm... kiedyś chyba był szałtboks, czy jakoś tak. Za bardzo nie korzystałem, ale ile razy wszedłem w ramach testu, to zawsze był jakiś ruch (chyba głównie Klata81 rozkręcał imprezę ;) )... Może ta "krzycząca skrzynka" by styknęła do tego co mówisz?

#6 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 listopada 2013 - 22:21

Szałtbox był i jest cały czas.

#7 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 listopada 2013 - 07:12

Tylko, że za opowieści o śrubkach w szałtboksie ludzie są gonieni, bo od tego jest dział techniczny.
W dziale technicznym za "szybkie pytania" ludzie są gonieni, bo wyszukiwarka i "było już osiem razy".
To nie jest forum dla szybkich.
Co nagle, to po diable... :E






Podobne tematy Zwiń