Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Woda w bagażniku Kombi


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Szalap


  • Postów: 20
  • Na forum od: 03 sty 2008
  • Miejscowość: Daleko

Napisano 13 marca 2008 - 18:42

Witam!
Prosze o pomoc mianowicie od dluzszego czasu mialem wode w kufrze z tylu (2 dodatkowe siedzienia - w niektorych wersjach) i z boku tam gdzie apteczka ale myslalem ze to tylko chwilowe. Tydzien temu patrze a tam "jezioro" :hmm: . Wiec rozebralem tapicerke patrze a tam pelno wody. W weekend musze sie za to zabrac ale nie wiem gdzie i czego mam szukac ;( czy ktos na forum mial moze podobny problem??

Z gory wielkie dzieki

PS.wrzucam zdjecie dla szczegolow

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poprawiono tytuł i błędy



#2 Offline   gulin


  • Postów: 154
  • Na forum od: 16 mar 2008
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 17 marca 2008 - 14:47

Mialem wode w sedanie w bagazniku. Pojechalem na myjnie, wsadzilem zone z latarka do kufra i znalazlem - Pekniete uszczelki. Moze sprobuj...

MOD: Zmieniono "krzyk" czyli wielkie litery.

#3 Offline   SzmicioW124


  • Postów: 734
  • Na forum od: 28 paź 2007
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 17 marca 2008 - 15:05

Ja teraz to przerabiałem i tez w sedanie. W boczkach pod plastikami są kanalki sciekowe i jeden był zatkany i stała woda... Wszytsko wyczysciłem przetkałem i jest sucho. W TE pewnie jest tak samo... :slinka:

#4 Offline   maki.pl


  • Postów: 148
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 17 marca 2008 - 20:23

To choroba kombi. Leci przez boczne okna lub okno klapy. Ja uszczelnilem boczne szyby, wymienilem uszczelke pod klape i uszczelnilem okno klapy i.... dalej woda zaiwania przez okno klapy! Jezeli leci przez boczne, to splywa do niecki gdzie znajduje sie zbiornik spryskiwacza i tam na dole jest odplyw. TZN nie ma jeziora. Jezeli zaiwania przez klape, to wplywa na dywanik bagaznika i wszystko jest wilgotne. :evil:

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 22 lipca 2009 - 10:07

Witam!

W moim kombi miałem podobnie:

Otwieram schowek a tam jezioro, odchylam klapy a w nieckach kupa wody.

Częściowo rozwiązałem problem (prowizorycznie):

- objechałem silikonem szpary przy bocznych szybach i szczeliny przy obudowie szyby (woda pojawia się tylko przy obfitych opadach i w niewielkich ilościachm ale nie zalewa schowków).

- oczyściłem kanały odpływowe w nieckach

Przy dużych ulewach pojawiają się wycieki z osłonki lampki na ostatnim słupku.

Pytanie: skąd tam się może brać woda? Uszczelka tylnej klapy a może ten kanał koło zawiasów?


Wycieki pojawiają się czasem również pod gąbką z wykładziny kierowcy, ale to najprawdopodobniej przelewania się przez rynienkę przedniej szyby (mało drożne kanały odprowadzające wodę).

Jak ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc.

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 27 lipca 2009 - 11:36

roxa napisał:

sprawdz organoleptycznie, co to za płyn. Moze okazać się, że to płyn do spryskiwaczy. Może tez byc nieszczelnosć na uszczelce.
_________________

To woda - pojawia się po deszczu....

Spryskiwacza nie używam, bo muszę przerobić wiązkę do tylnej klapy - jest polepione "szkotem" a nie chce się sam tym bawić....

Tak OT: Raz się to skończyło dla mnie tragicznie - w Clio II wiązka do radia była tak poklejona - wyciągnąłem radio, wsadziłem spowrotem i bęć.... zwarcie i pożar deski :drive:

Reasumując: od czasu do czasu nie działa spryskiwacz, wycieraczka i grzanie tylnej szyby.... ale to inny temat.

#7 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 27 lipca 2009 - 12:08

U mnie woda do prawego (patrzac z tylu) boczku dostaje sie poprzez mocowanie anteny w karoseri. Jest luzny (ten plastik) i miedzy nim a blacha zadnej gumki uszczelniajacej.

#8 Offline   Wojtek WW


  • Postów: 6
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Świnoujście

Napisano 26 sierpnia 2009 - 20:59

Jestem tu "nowy" temat jest stary, ale widać powraca, co prawda ostatni post jest z lipca, ale może komuś się to przyda. Walczyłem z wodą w bagażniku ( kombi) przez parę miesięcy nie mogłem znaleźć przyczyny, czyszczenie uszczelki, pokrycie silikonem okolic anteny nic nie dało. Jednak po dokładnym sprawdzeniu i obserwacjach znalazłem przyczynę. W kanale zawiasów są elipsowate gumowe uszczelki zamykające szczelnie ten kanał przy zamkniętej klapie, no i właśnie jedna z tych uszczelek była pęknięta. Woda wlewała się po przez harmonijkową osłonę siłownika i spływała do środka. Kupno tego nie sprawia problemów, można zamówić ale rozebranie i wypięcie klapy, żeby wmontować tę uszczelkę na siłowniku, jest z tym sporo roboty . Ja skleiłem tę uszczelkę i dodatkowo pozszywałem nicią potem to jeszcze uszczelniłem silikonem . Ta "prowizorka" działa już od dwóch lat bagażnik jest suchy.

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:08

Wojtek WW napisał:

Jestem tu "nowy" temat jest stary, ale widać powraca, co prawda ostatni post jest z lipca,
Dzięki za radę - chętnieto sprawdzę, bo wydaje się prawdopodobne.
Boczne okienka prowizorycznie zakleiłem silikonem - u blacharza uszczelnie je jak należy, ale wyciek wciąż się pojawia z szczelin w tylnej lampce na słupku...czyli cieknie gdzieś z góry i tak obstawiałem te "dziury".

JAk sprawdzę to dam znać o efektach :slinka:

#10 Offline   Wojtek WW


  • Postów: 6
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Świnoujście

Napisano 27 sierpnia 2009 - 18:27

Od strony pasażera w niszy zawiasu jest też przewód od spryskiwacza jest on co prawda zabezpieczony dodatkowa uszczelką ( taka fajka z harmonijką) często w tym miejscu przewód od spryskiwacza tylnej klapy, ulega uszkodzeniu. Sprawdź czy jest w dobrym stanie. Z tego co opisujesz mercedres92 ( miałem podobnie woda lała się z góry po tunelu karoserii do lamp i bokiem do skrytek ) jeśli jest woda w zagłębieniu gdze jest kotwa zamka, to raczej wydaje mi się że jest pęknięta ta eliptyczna uszczelka, odwróć pęknięcie do góry sklej ją lub jak masz więcej czasu to wymień na nową ( ja tego nie zrobiłem, bo wymiana to sporo roboty i ustawianie klapy, tego nie da się zrobić poprawnie w pojedynkę ), sprawdziło się u mnie sklejenie i zszycie, no i dodatkowy silikon. Trzeba tylko uważać żeby nie posklejać wszystkiego razem polecam po pokryciu silikonem zrobić z tej cienkiej foli spożywczej osłonę, uszczelka może być sklejona do ramienia od zawiasu, ale nie powinna być oczywiście przyklejona w koło karoserii.








Podobne tematy Zwiń