Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Jakie radio wybrać?



25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   nadrat24


  • Postów: 17
  • Na forum od: 16 gru 2013
  • Miejscowość: Mława
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento

Napisano 21 grudnia 2013 - 23:12

Witam

Mógłby ktoś z forumowiczów polecić jakieś fajne radyjko do 100zł które by obsłużyło usb/aux i pasowało by stylistycznie do w124? To na okres przejściowy może później uda mi sie wyrwać jakiegoś beckera narazie trzeba sobie dać rade na sprzecie za tą stówke.

Dzięki za pomoc



#2 Offline   Depsu95


  • Postów: 1 528
  • Na forum od: 03 lip 2013
  • Miejscowość: Piotrków Tryb (okolice)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:Sprinter 2.2 CDI

Napisano 22 grudnia 2013 - 10:37

Ja mam audiomedia arm 113 za 100zł z media markt, czyta usb, karty sd, ale nie ma napędu cd, tak na przejśćiowe radio może być

#3 Offline   nadrat24


  • Postów: 17
  • Na forum od: 16 gru 2013
  • Miejscowość: Mława
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento

Napisano 22 grudnia 2013 - 13:08

Właśnie chodzi o to żebyt radio wyglądało jak sprzed epoki. Myśle o jakimś blaupunkcie na kasety i albo transmiterze albo takiej kasecie która jest zarazem przejściówką na jacka 3.5. Miał ktoś może z tym do czynienia?

Właśnie jeszcze jedna rzecz. Jak sie prezentuje sprawa podłączenia radia pod głośniki i pod mercedesową kostkę?

Użytkownik nadrat24 edytował ten post 22 grudnia 2013 - 13:10


#4 Offline   Depsu95


  • Postów: 1 528
  • Na forum od: 03 lip 2013
  • Miejscowość: Piotrków Tryb (okolice)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:Sprinter 2.2 CDI

Napisano 22 grudnia 2013 - 13:12

Tu nie pomogę bo ja miałem już kostkę iso, ale podepnę się do tematu, jak by ktoś znał model radia który ma całe białe podświetlenie to niech pisze :)

#5 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 grudnia 2013 - 10:33

Wyświetl postUżytkownik nadrat24 dnia 22 grudnia 2013 - 13:08 napisał

Właśnie jeszcze jedna rzecz. Jak sie prezentuje sprawa podłączenia radia pod głośniki i pod mercedesową kostkę?
Chyba jest problem. Ja mam u siebie przejściówkę (jeśli chodzi o zasilanie), ale chyba jest "z epoki", bo dziś nigdzie takich nie widziałem. Chyba, że ktoś ma namiary. Podobno da się coś wyrzeźbić z... wtyczki Molex - takiej z komputera stacjonarnego, z zasilacza ATX, co się podłącza dysk i czytnik płyt. Ewentualnie "ciach" i lutowanie.
Co do głośnikowych, to bez problemu da się kupić gniazdka głośnikowe DIN oraz wtyk głośnikowy ISO i polutować do kupy. Jedynie jak ktoś ma pokrętło "fadera", to pewnie trzeba będzie ciąć i kombinować albo puścić drugą instalację.

#6 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 grudnia 2013 - 13:26

U siebie robiłem ISO, więc najprościej jest pociąć wszystko w jasną cholerę i wlutować nowe wtyczki.
Fader - najlepiej jest odciąć i pominąć go w instalacji, bo nowoczesne radia obsługują natywnie cztery głośniki i nie ma potrzeby zostawać przy "joint stereo" ;)

#7 Offline   Depsu95


  • Postów: 1 528
  • Na forum od: 03 lip 2013
  • Miejscowość: Piotrków Tryb (okolice)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:Sprinter 2.2 CDI

Napisano 23 grudnia 2013 - 18:12

w moim ktoś fader zostawił, bo działa xD ale postanowiłem pociągnąć nowe przewody głośnikowe, i chyba fader ominę

#8 Offline   fazzi


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 gru 2013
  • Miejscowość: Andorra
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2014 - 15:35

dobrym rozwiązaniem są zmieniarki mp3 zastosowane do oryginalnego radia, miałem taka w lagunie i nie było jej praktycznie widać co najważniejsze można ja było sterować z kierownicy a utwory wyświeltały się na wyświetlaczu auta, widziałem ze są takie zmieniarki do praktycznie każdego auta

#9 Gość_claroos_


  • Na forum od: --

Napisano 24 stycznia 2016 - 13:55

Niedługo zamierzam "zmodyfikować" moje car audio ;) Chcę wymienić wszystkie 4 głośniki na nowe (stare trzeszczą przy lekko głośniejszych dźwiękach) oraz dopasować do tego radio (aktualnie jest Blaupunkt Dusseldorf SQR47). Jak na razie planuję wrzucić głośniki które zmieszczą się w maskownice na podszybiu z przodu i z tyłu. Myślę o jakichś Helixach ewentualnie Hertzach 13 cm. Już trochę poczytałem o głośnikach i na bank nie chcę niszczyć oryginalnej tapicerki. Nie oczekuję też nie wiadomo jakiego basu itp. Jak na razie miałyby grać bez wzmacniacza, chociaż docelowo może się taki u mnie pojawić w późniejszym czasie. Stąd moje pytanie, w jakie radio zainwestować? Nie przeszkadza mi, że będzie np używane. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć to ~300 zł. Wiadomo, im mniej tym lepiej :E Myślałem nad Alpine CDR 9882Ri lub czymś z serii CDA. Z drugiej strony nie potrzebuję radia, które będzie wykorzystywać 10% swoich możliwości. Głównie zależy mi na CD, MP3, USB. Polećcie coś proszę dla mojej :star:

Użytkownik claroos edytował ten post 24 stycznia 2016 - 14:00


#10 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 stycznia 2016 - 17:47

, nie wachluję w nowszych radioodbiornikach, więc nie doradzę co do modelu. Ale zwróć uwagę by radio miało wbudowany filtr HPF (górnoprzepustowy), by odciąć od dołu te malutkie fabryczne głośniki i 2 (lub 3) pary wyjść z przedwzmacniacza dla ewentualnej rozbudowy sytemu o wzmacniacz.








Podobne tematy Zwiń