Skocz do zawartości




Ubezpieczenie OC


50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:14

Pierwszy z brzegu:
http://finanse.wp.pl...l?ticaid=111ef6
V.

Użytkownik vorlog edytował ten post 30 grudnia 2013 - 21:14




#22 Offline   Piotrek 190E


  • Postów: 1 307
  • Na forum od: 26 gru 2012
  • Miejscowość: Świętokrzyskie (okolice Stąporkowa )
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mecedes c220
  • Trzeci Mercedes:Mercdes w210 2.7cdi
  • Inne auto:Passat b5

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:15

Jest coś takiego kolego że masz napisane w ubezpieczeniu że jeździ osoba poniżej 24 roku życia bodajże . Masz stłuczkę przyjeżdzą policja wszystko spisuje przyjeżdża twój ubezpieczyciel i tu dla ciebie nie miła niespodzianka skasowałeś auto za 300tyś i płacisz z własnej kieszeni dlaczego? , a to dlatego że nie przestrzegałeś warunków umowy . Wszystko pięknie ładnie do póki się nic nie stanie ;P A jeszcze tak dla ścisłości dodam że wszystkie 4 moje samochody ubezpieczone są w tej samej firmie.

Użytkownik Piotrek 190E edytował ten post 30 grudnia 2013 - 21:17


#23 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:22

Okraść zlodzieja jest bardzo ciezko , i takich kombinacji jest wiele

#24 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:26

Dlatego unikam jak ognia tanich okazyjnych ubezpieczycieli- fakt, niby OC to tylko obowiązkowy haracz, który gdzieś zapłacić trzeba, ale właśnie hak w tym, aby w wyniku spowodowanej szkody nie wtopić się po uszy w nieprzewidziane koszty...
Podstawa- należy zwracać uwagę na kwotę ubezpieczenia auta, nie wysokość opłaty ponoszonej.
I dodatkowo- takie NW- grosze, niby zbędne, ale znany parę lat temu w necie był przypadek, gdzie właściciel/kierowca auta musiał bulić koszty leczenia jakiejś [pannie lekkich obyczajów], którą z dobrego serca zabrał na stopa, a która przy wysiadaniu z auta przycięła sobie palucha zamykając drzwi i zaskarżyła gościa o odszkodowanie...
V.

Użytkownik vorlog edytował ten post 30 grudnia 2013 - 21:30


#25 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:32

Wyświetl postUżytkownik vorlog dnia 30 grudnia 2013 - 21:14 napisał

Taa... A tymczasem połowa osób na forum ma samochód na ojca, raz na ileś kogoś trzasną i jakimś cudem się nie skarżą, że musieli dorzucać z własnej kieszeni. Przecież pod artykułem jest "Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl". W dodatku nie ma ani słowa czy chodzi o OC czy AC.

Dobra, znalazłem i jest faktycznie (w Liberty Direct):
Jeżeli przy składaniu wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia zadeklarowałeś, że pojazd nie będzie używany przez osoby poniżej 25 roku życia, a szkoda z tytułu ubezpieczenia Autocasco powstała z winy osoby w wieku poniżej 25 lat, która kierowała Twoim pojazdem, z odszkodowania zostanie potrącony dodatkowy udział własny w wysokości 2 000 zł.
Ale dalej chodzi tylko o AC.

Punkt dla Ciebie. No, pół punktu ;) . Ale oprócz tego, cała reszta jest bez konsekwencji. Inaczej, to bym musiał się zgłosić (właśnie do Liberty) z prośbą o rekalkulację składki, bo:
- już nie garażuję samochodu (taa... a bo on widział kiedy garaż) - dycha w górę,
- cudownie okazało się, że jednak nie ma 50 tysięcy przebiegu, tylko z 500 - dycha w górę,
- mój detektyw dotarł do pierwszego właściciela i wydusił z niego, że nie kupił auta w PL - dycha w górę,
- jednak robię roczne przebiegi większe jak 5 tysięcy - dycha w górę,
- jednak zdarza mi się pojechać za granicę - dycha w górę,
- zmieniłem stan cywilny (z 7 żon pochowałem) - dycha w górę,
- dzieci przybyło (z każdą żoną bliźniaki) - dycha w górę,
Dla mnie to jest bez sensu, bo połowa z tych rzeczy nie ma wpływu na wypadkowość i jest nie do skontrolowania.

Użytkownik XM edytował ten post 30 grudnia 2013 - 21:35


#26 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:39

Bo jak tak się przyjrzeć ichnim regulaminom to 80% zapisów jest tam na twoją niekorzyść...
Dobrze, że nie piszą, że auto mam mieć określony kolor płynu w zbiorniku spryskiwaczy, bo jakiś pajac z firm badających statystyki z wypadków stwierdził, że np. różowy powoduje rozkojarzenie u przeciętnego kierowcy i dopuszczalny jest wyłącznie dla supernaturalnych blondynek w wieku reprodukcyjnym :P
V.

#27 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 30 grudnia 2013 - 21:54

Dlatego oc jest ustalone ustawą i ona chroni nas przed kretactwami , a jak cos jest nie tak to fundusz gwarancyjny i potem sprawca ma z nim doczynienia

ac to wolna amerykanka - jedynie auta pakietowe czyli leasing z ubezpieczeniem jest cos warte bo to wlasciciel (leasingodawca) zabiespiecza i wymusza na zlodziejach usuwanie pewnych zapisow . Dlatego trzeba uwazac przy podpisaniu pełnomocnictwa na warsztat bo przelewaja odszkodowanie po pierwszych ogledzinach i ich wycenie ( lampa tyl ori koszt 360 - kalkulacja zamiennika minus 30 % ) i to jest ważny zapis w ac . Oc nie dotyczy

#28 Gość_arek92_


  • Na forum od: --

Napisano 01 stycznia 2014 - 14:18

Ja mam OC w PZU i mam kartę PZM, gwiazda jest z 87r i dzięki temu mam zniżkę -70% dla pojazdów zabytkowych.

#29 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 stycznia 2014 - 15:44

Czy chodzi o kartę, która kosztuje 71,88 zł i można ją kupić np. tutaj: http://www.sospzmot....p/site/buy.html ?
Bo tutaj http://www.pzm.pl/po...y-zabytkowe/pzu i tutaj: http://www.pzm.pl/pl...zabytkowych.pdf - jakoś tak bez konkretów piszą o tej "zabytkowości". Kartę niby dają każdemu. Czyli co? Nie trzeba żółtych tablic? Tam nawet o wieku auta nie ma ani słowa. A te 70% to jest oprócz 60% za bezszkodowość? Czy może karta dodaje tylko 10% do wszystkiego?
No i dziwne, bo na stronie PZU nic nie znalazłem.

Użytkownik XM edytował ten post 01 stycznia 2014 - 15:46


#30 Gość_arek92_


  • Na forum od: --

Napisano 01 stycznia 2014 - 16:43

Karta jest wydawana członkom klubów zrzeszonych pod PZM, to zupełnie inna karta niż ta o której myślisz.
Żeby dostać zniżkę trzeba kartę członkowską, a pojazd musi mieć skończone 25 lat od daty produkcji.
Nie potrzeba żółtych tablic ani opinii rzeczoznawców, przy zawieraniu polisy pokazujesz kartę i upominasz się o zniżkę.

karta wygląda tak http://www.autond.pl...mages/karta.jpg
na karcie znajduje się nazwa klubu oraz imię i nazwisko posiadacza

koszty są zależne od ustaleń w danym klubie, PZM narzuca minimalną wysokość składki na ten rok jest to minimum 75zł

Żeby zarejestrować nowy klub musi się zebrać minimum 15 osób, jest trochę papierkowej roboty i latania po urzędach ale warto.








Podobne tematy Zwiń