Skocz do zawartości




W124 Coupe - pomoc dla laika.



70 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 02 lutego 2014 - 20:33

Harry, pożyjemy zobaczymy...podobać Ci się nie musi...ale taka jest prawda.



#42 Offline   Davidushka


  • Postów: 422
  • Na forum od: 25 lip 2013
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 TE300
  • Trzeci Mercedes:W201 2.0
  • Inne auto:Jeep Compass

Napisano 02 lutego 2014 - 20:37

Ja szukalem 3.0 lub 3.2, ale jak obejrzalem szesc padaczek jezdzac w promieniu 100 km, to odechcialo mi sie wszystkiego. Przez telefon cud mniod, a na miejscu porazka. Jak nie dziury, to silnik zakopcil caly plac komisowy :) W koncu kupilem 2,3 bez grama rdzy. Wyposazenie moze nie jest topowe, ale spokoj mam przynajmniej z blacharzem i mechanikiem. Zrobilem cale zawieszenie i to bylo najdrozsze jak na razie. Drobiazgi jak np tempomat, regulacje itd mozna robic po malu i systematycznie. Czyli dobra baza, a potem spokojne inwestycje bez wiekszych stresow. Nie skupialbym sie tylko na oszczednym silniku, bo takiego nie znajdziesz. Wazne, zebys za miesiac od kupna nie wymienial skrzyni biegow, co roku nie odwiedzal blacharza i nie walczyl z wypadaniem zaplonu. Skoro nie jestes przeciwnikiem gazu, to moze i warto sie w tym kierunku okreslic.
@ Johny, troszke poczucia humoru. To "chlapanie minety" mialo byc z usmiechem, radoscia i mialo na celu rozluznic atmosfere :)

Użytkownik Davidushka edytował ten post 02 lutego 2014 - 20:39


#43 Offline   aarmir


  • Postów: 682
  • Na forum od: 12 kwi 2013
  • Miejscowość: Trójmiasto
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S124 E-Klasse 250 TD - OM605 1994

Napisano 02 lutego 2014 - 20:46

Wyświetl postUżytkownik Davidushka dnia 02 lutego 2014 - 20:37 napisał

To "chlapanie minety" mialo byc z usmiechem, radoscia i mialo na celu rozluznic atmosfere :)
Nie przejmuj się Johnym,może wstał dziś lewą nogą ;) Każdemu się zdarza.Nie złapał żartu...mojego też,bo link do otomoto nim był :mrgreen: Z tą buźką!
Często pisze z sensem choć,nie zawsze ma rację...Jak w życiu.. racja jest jak du..a, każdy ma swoją ;P
Ty za to piszesz zajefajne wiersze o bolesławskich przedsiębiorcach i ich furach.. :E Więc,wiem dlaczego była mineta...

Użytkownik aarmir edytował ten post 02 lutego 2014 - 20:47


#44 Offline   Davidushka


  • Postów: 422
  • Na forum od: 25 lip 2013
  • Miejscowość: Gdynia
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 TE300
  • Trzeci Mercedes:W201 2.0
  • Inne auto:Jeep Compass

Napisano 02 lutego 2014 - 21:01

Dzis odpuszczam wierszowanie :) Tez sie wkurzylem troche. Wrzucilem temat jak sie odwolac od mandatu z fotoradaru i znalazl sie jeden malkontent: "...bedziesz jezdzil przepisowo, to nie dostaniesz mandatu..." A mnie wk.rwiaja fotoradary ukryte w smietnikach.
Szkoda Johnego, bo dobry chlopak i chce dobrze. Nerwa jakiegos dzis zlapal.
Harry moze przeciez przewertowac tematy z "zakupu kontrolowanego", gdzie jest mnostwo za i przeciw. Wtedy jakies konkretne pytanie moglby zadac i latwiej bylo by chlopaka ukierunkowac. Z reszta jak sam wiesz: nie ma zlotego srodka! Nie da sie tanio i dobrze.
Dzieki za dobre slowo :) Wylane mam na smucenie o kosztach eksploatacyjnych mercedesa. Kocham swoja gwiazde i czesto nie licze ile za to czy tamto. To nie Focus w dieselu, tylko leciwa rasowa pieknosc, ktora potrzebuje dobrej reki i zasobnego portfela. Kazdy, kto ma prawdziwego mercedesa o tym wie.
A tak nawiasem mowiac lubie czasem chlapnac minete z usmiechem :E

Użytkownik Davidushka edytował ten post 02 lutego 2014 - 21:04


#45 Offline   Bruce_Nolan


  • Postów: 479
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 411, 2.2CDI

Napisano 02 lutego 2014 - 23:55

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 02 lutego 2014 - 19:29 napisał

Co do tankowania za 50zł......ja tak tankuję zarówno 500 jak i 400.....i jadą oba :D wstyd?? dla mnie nie.
Jasne, że nie. Nigdzie nie napisałem, że to wstyd. Tylko mówimy o QP do jazdy na co dzień. Zapewne swoimi Gwiazdami, indywidualnie nie robisz 10tys. km rocznie ;) Miałem w126 560SEL i wiem ile to pali :E

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 02 lutego 2014 - 19:57 napisał

Napiszcie mu krótko, do dychy będzie tylko dupowóz, a nie jak wszyscy tutaj oczekują super stan
I tak napisałem na początku wątku :E

Wyświetl postUżytkownik Bruce_Nolan dnia 02 lutego 2014 - 15:42 napisał

W tym przedziale cenowym niczego dobrego nie kupisz. Większość oferowanych egzemplarzy już zagazowana i to na wtrysku mechanicznym-nie pchaj się w to :old:

Wyświetl postUżytkownik Johny dnia 02 lutego 2014 - 19:30 napisał

(znalazłeś sobie nawet poplecznika-gratuluję :metal: ) ... to mało widziałeś, a jeszcze mniej wiesz.
Dlaczego tak twierdzisz? Po prostu nie warto chłopaka wpuszczać w maliny. Kolega aarmir napisał prawdę, a ten link był żartem/przestrogą, że za tą kasę trudno będzie Koledze Harry znaleźć coś sensownego i jak na mercedesa ekonomicznego- sam zresztą wiesz ;)

Wyświetl postUżytkownik Johny dnia 02 lutego 2014 - 16:51 napisał

P.S. Generalnie temat rzeka i pewnie i tak jako pierwsze auto kupisz trupa i na nim dopiero się "nauczysz jak ugryźć 124" :E
OT cała prawda w tym temacie :spokoj:

#46 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 03 lutego 2014 - 04:46

Wyświetl postUżytkownik Davidushka dnia 02 lutego 2014 - 18:04 napisał

W czym masz, Wujku?
TUW, samo OC i NW.

#47 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 03 lutego 2014 - 08:28

ja tu widzę niezłu burdel....w tym temacie :D

#48 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 03 lutego 2014 - 08:59

Na chwilę obecną jest chyba z 5 tematów o c124 i każdy męczy swój, jakby nie można było poczytać co piszą w innych :szukaj:.

#49 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 lutego 2014 - 09:17

Wyświetl postUżytkownik Wujek-Beton dnia 03 lutego 2014 - 08:59 napisał

Na chwilę obecną jest chyba z 5 tematów o c124 i każdy męczy swój, jakby nie można było poczytać co piszą w innych :szukaj:.
Ja tam już po pierwszym swoim poście "zaraportowałem" temat do moderatorów, że to nie ten dział i warto przesunąć do HP.

Wyświetl postUżytkownik Bruce_Nolan dnia 02 lutego 2014 - 23:55 napisał

Dlaczego tak twierdzisz? Po prostu nie warto chłopaka wpuszczać w maliny. Kolega aarmir napisał prawdę, a ten link był żartem/przestrogą, że za tą kasę trudno będzie Koledze Harry znaleźć coś sensownego i jak na mercedesa ekonomicznego- sam zresztą wiesz ;)
Nie załapałem żartu z tym zalinkowanym szczepanem w którym jedyną kwestią, która może się zgadzać jest to, że może jest to sportline.
Ponad to sam już w pierwszym swoim poście napisałem, w skrócie co ma zrobić, żeby postarać się aby wyszło w miarę "bezszkodowo" i było to po części rozwinięcie twojej pierwszej wypowiedzi + moje preferencje (tzw. najmniejsza linia oporu do najbardziej ekonomicznego rozwiązania). A potem pojawiły się żarciki (w dość poważnej formie) o autach do 9K, o tym, że z KE (owszem sam egzemplarz będzie tańszy, bo nikt już tego nie chce i jest to raczej rozwiązanie dla odważnego hobbysty czyt. JA :E ... ale takie rozwiązanie zamyka pewną ścieżkę...ścieżkę do ewentualnej gazowni) też jest tanio, o tym, że "poniżej 3.2" to nie ma sensu kupować CE.
OK zgadzam się z formą "Mercedes W124 nie równą się tanio", ale z formą "Można taniej", już tak!

P.S. Przepraszam Panowie, że nazwałem was "kolesiami" i podważałem waszą wiedzę :smoke: .

Użytkownik Johny edytował ten post 03 lutego 2014 - 09:34


#50 Offline   Bordino


  • Postów: 214
  • Na forum od: 30 wrz 2013
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes 500E
  • Trzeci Mercedes:i piąty też byłby 500E

Napisano 03 lutego 2014 - 10:50

W temacie technicznym MB można być laikiem ,ale zakładać temat o qp w cenie 9 T ,to już naiwność lub jak kto woli ,kręcenie kolejnego tematu w stylu "Wilhelm" . Wy, w większości starzy wyjadacze tego forum ,dajecie się nakręcić na dyskusje o niczym . Jeden drugiemu inputuje "ospałości" w wiedzy ,a ten ktoś kto zamieszcza taki temat może mieć bekę z Was. Dla mnie większość tych nowych tematów w ZK to działalność wywrotowa ,mocno działająca na jakość tego forum ,jak również na wewnętrzny chaos . No i pozdrawiam Cię Johny ,bo takich Scripdoctorów ,to ze świeczką szukać :grinhihi: . Czy nie lepiej byś założył sobie forum ,gdzie użytkownikami byliby MOD Johny 1 do 1000 . Mógłbyś się rozwinąć jeszcze bardziej .








Podobne tematy Zwiń