Skocz do zawartości




[W201] Beddie 2.0E 1991r


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Beddie


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 lut 2014
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Dużo innych

Napisano 10 lutego 2014 - 15:35

Witam wszystkich,

Chciałbym w kilku zdjęciach zaprezentować mojego Baby Benza. Auto kupiłem czystym przypadkiem - Pan, któremu sprzedawałem Fabię wspomniał, że ma w garażu od dawna nieużywanego 'Mercedesa 1900 2000". Od słowa do słowa i po długich negocjacjach udało mi się pozbyć wszystkich oszczędności + pożyczonej kasy w zamian za 190tkę, która ostatnich kilka lat (tak do 10) głównie stała w garażu ;)
Auto ma niski przebieg, czy wierzyć wskazaniom licznika będę mógł określić jak się bardziej wgłębie w auto.
Jest to standartowe 2.0E ze skrzynią 5b, auto było sprowadzone z Francji jako 2 latek i pozostawało w jednych rękach do tego roku. Stan blacharski jest świetny, auto wymaga głównie solidnego domycia i przepolerowania lakieru. Mechanicznie jak to w aucie, które długo stało - trzeba poprawić kilka rzeczy.
Aktualnie walcze z niskimi wolnymi obrotami, bo KE-jet stwierdził, że na ciepłym silniku idealne wolne to 550 obrotów, co nie przeszkadza mu dobijać codziennie nopwych kilometrów w codziennym użytkowaniu ;)
Zdjęcia zrobione dwa dni temu po wstępnym przemyciu i przejechaniu 80km.


Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika



#2 Offline   Bruce_Nolan


  • Postów: 479
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 411, 2.2CDI

Napisano 10 lutego 2014 - 17:19

Też bym musiał swojej zrobić kiedyś taką sesję :E Sceneria bardzo ładna, widać, że auto zachowane raczej w oryginale-dla mnie to ogromny plus :okdouble: Jakiekolwiek detale trudno dostrzec w tych ujęciach. Pochwal się środkiem auta ;)

Gratuluję nabytku. Niech dzielnie i bezawaryjnie służy.

Użytkownik Bruce_Nolan edytował ten post 10 lutego 2014 - 17:20


#3 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2014 - 19:20

Autko fajne, fotki też.
Jeszcze tylko oduczyć Cię centralnych kadrów i będą z Ciebie ludzie ;)

#4 Offline   Piotrek 190E


  • Postów: 1 307
  • Na forum od: 26 gru 2012
  • Miejscowość: Świętokrzyskie (okolice Stąporkowa )
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mecedes c220
  • Trzeci Mercedes:Mercdes w210 2.7cdi
  • Inne auto:Passat b5

Napisano 10 lutego 2014 - 19:24

KE to prosty układ z pewnością sobie poradzisz ;) A co do wyglądu ja bym go troszkę obniżył ale i tak świetnie wygląda . Bezawaryjności życzę :surprised:

#5 Offline   OldPiernik


  • Postów: 138
  • Na forum od: 03 sie 2011
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2014 - 20:29

Ech, niektórzy to mają szczęście w życiu ;)
Ładne auto i fajne zdjęcia :slinka:

#6 Offline   Beddie


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 lut 2014
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Dużo innych

Napisano 11 lutego 2014 - 08:49

Bruce, detale są celowo pominięte, bo nie miałem kiedy dopolerować samochodu i w pełni pozbawić go śladów kilkuletniego postoju w garażu. Powoli, systematycznie idzie do przodu w kierunku igły. W najbliższym czasie dostanie mycie podwozia wraz z suszeniem, oczyszczanie kilku miejsc potencjalnie newralgicznych i zakonserwuje cały spód środkami Fertana (stosunek cena<mimo, że raczej niezbyt niska>-jakość-prostota nakładania jak dla mnie najlepsza na rynku).
Zdjęcia wnętrza będą jak będzie chwila za dnia ;)

Wojtek, zdjecia nie mojego autorstwa. Kiedyś bawiłem się w foty, ale utopiłem aparat, a drugi raz już nie zebrałem się na wydanie pieniędzy na fotopstrykator zamiast na samochody/motocykle :)

Piotrek, auto obniżane nie będzie na pewno - jestem raczej wyznawcą Boga Ori, jedyne odstępstwa to modyfikacje w stylu customowoym z lat 60 zesżłego wieku zza Wielkiej Kałuży, ale też musi to być auto do tego nadające się i przede wszystkim ciężkie do przywrócenia do oryginału. Gleba, duże felgi i klasyczny.com to coś co wywołuje u mnie reakcje alergiczne ;) Co do z KE nie miałem jeszcze zbyt wiele do czynienia (drobne zabawy przy Scirocco, ale tam wtrysk był tak zajechany gazem, że nic mu nie pomagało) za to kilka razy miałem okazje asystować przy zabawach z K-Jetem w starych Fordach, damy radę :)

Jeśli ktoś ma ładne, kompletne lusterko kierowcy bardzo proszę o kontakt. Poprzedni właściciel był facetem, lekko mówiąc, solidnie zbudowanym i jak łaził koło auta to trochę zmasakrował lusterko, podczas jazdy obsewujesz losowe elementy krajobrazu. Przygarnąłbym również siedzisko tylnej kanapy w stanie bdb, czarny materiał z jasnym przeszyciem oraz konsolkę sufitową do wersji bez szyberdachu (dziadek zmienił na taką, bo w starej mu się spaliła żarówka, i rozwalił obudowę przy wymianie...). Ewentualnie mogę się zamienićkonsolka za konsolkę, bo ta jest ładna ;)

Dzięki za miłe przyjęcie, postaram się w miarę możliwości wrzucać jakieś apdejty związane z autem. Przy okazji - czy ktoś może mi pomóc rozkodować VIN? Walczyłem z tym chwilę, ale odpadłem. WDB2010241F752247

#7 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 lutego 2014 - 09:04

Niewiele widać, ale przedni zderzak nie jest od tego modelu, tylko od wąskiej listwy

Problemy z obrotami:
http://mb201-124.eu/...liwe-przyczyny/

VIN
http://mb201-124.eu/...080#entry284099


Dawaj więcej fotek :ok:

#8 Offline   Beddie


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 lut 2014
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Dużo innych

Napisano 11 lutego 2014 - 10:14

Tak, zderzak jest od wąskiej, a najzabawniejsze jest to, że jest to dzieło... ASO :) Nie pamiętam już czy to poprzedni właściciel czy ktoś z jego rodziny wyjeżdżając z garażu wpiął 2 zamiast wstecznego :D Pokazał mi nawet zdjęcie jak to wyglądało - zderzak pęknięty, grill pęknięty, lampa jedna pęknięta. Zawiózł do ASO i kazał zmienić wszystko na nowe. Żal dojpę ściska, bo przez to nie ma żółtych halogenów :/

#9 Offline   Bruce_Nolan


  • Postów: 479
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 411, 2.2CDI

Napisano 11 lutego 2014 - 17:53

Rozkodowany VIN WDB2010241F752247

Model- 190 E
Numer silnika- 102962 10 271285
Numer skrzyni- 717412 01 607476
Reflektory- HELLA
Kolor nadwozia- 199 (Blauschwarz)
Tapicerka- 061 (Stoff Schwarz)

Wypas:

428 - skrzynia 5-biegowa
466 - centralny zamek
470 - układ ABS
538 - antena automatyczna, głośniki przednie, bez radia
570 - składany podłokietnik z przodu
583 - elektrycznie podnoszone szyby przednie
593 - szyby atermiczne, tylna ogrzewana, szkło hartowane, przednia z paskiem przeciwsłonecznym
610- Zusatzfernlicht gelb- :hmm: domyślam się,że chodzi o żółte halogeny
630 - trójkąt ostrzegawczy wg norm ECE
826 - dodatkowe wyposażenie/części/ osprzęt dla Francji
876 - oświetlenie wnętrza z tyłu

#10 Offline   Beddie


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 lut 2014
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Dużo innych

Napisano 12 lutego 2014 - 12:43

Bruce, dzięki wielkie! Wszystko by się zgadzało, gdyby nie te nieszczęsne halogeny. Wiecie może jak to wyglądało technicznie? Czy to były barwione szkła czy barwione odłbyśniki, żarówki czy jeszcze jakiś inny patent? ;)

EDIT:
Zastanawia mnie kto wpadł na pomysł kupienia automatycznej anteny, głosników ale olania tematu radia. Do teraz jest zaślepka. Badałem kable chcąc tam coś podpiąć, ale chyba nie dociera prąd - trzeba poszperać głębiej, a w międzyczasie szukać jakiegoś radia pod oryginalne kable w rozsądnych pieniądzach :)

Użytkownik Beddie edytował ten post 12 lutego 2014 - 12:46









Podobne tematy Zwiń