Skocz do zawartości




- - - - -

Awaria SZYBERDACHU


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   SLIWKA


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 lis 2007
  • Miejscowość: Wejherowo

Napisano 26 marca 2008 - 17:13

Witam!!!
Mam problema i proszę o cenne wskazówki, podpowiedzi.
Mój szyber od wczoraj uchyla sie do góry normalnie, lecz jak chce "otworzyć" dach to jakby zaczyna sie cały "proces" otwierania po czym jakby zacina sie i koniec. Słychac pracujący mechanizm, tył lekko sie podnosi jakby miał sie schować "w dach" i na tym przygoda sie kończy. Smutne to ale prawdziwe :star: . Może ktos miał coś podobnego i udzieliłby dobrej rady? Oprócz rady odwiedzenia mechanika :piwo:
Dziękuje, Pozdrawiam.



#2 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 marca 2008 - 17:22

Nie wiem dlaczego zaczynasz temat nie zorientowawszy się czy już coś takiego było.
Moja rada jest taka, abyś rzucił okiem kilka postów niżej bo ten wątek jest skazany na unicestwienie.

#3 Offline   SLIWKA


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 lis 2007
  • Miejscowość: Wejherowo

Napisano 26 marca 2008 - 17:53

Widziałem Wodzu, ale nie znalazłem tam nic co dotyczy mojej sytuacji,ale ok, jeżeli trzeba to kasacja.

#4 Offline   Tom3k_Wro


  • Postów: 4
  • Na forum od: 15 mar 2008
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 marca 2008 - 18:05

Sprawdź sobie czy wszystko kolo silniczka gra. Tzn czy nie masz żadnych przecieków wody. Mi tak właśnie szyber dach odmówił posłuszeństwa - przekaźnik czy sterownik jak on tam sie zwie został zalany dzięki przeciekowi wody. To spowodowalo ze szyber dach sie otwiera do gory a już z powrotem sie nie zamyka. Polecam to sprawdzić i tak jak moderator pisze czytac inne watki ;-)

Swoja droga, ten przekaźnik od szyber dachu jest naprawialny ?? Działa tylko na otwieranie dachu do góry.

#5 Offline   SLIWKA


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 lis 2007
  • Miejscowość: Wejherowo

Napisano 26 marca 2008 - 22:05

Kurcze dałeś mi do myslenia. Wilgoć w bagażniku mam dosyc dużą... Szyber sie otwiera do góry i z powrotem chowa. Jest problem z "tył - przód". Jeśli możesz, gdzie dokładnie jest ten przekaznik?

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 26 marca 2008 - 22:33

Temat wałkowany milion razy. Proszę zapoznać się z wątkami, które są dostępne w tym dziale forum ;)

A na przyszłość też proszę precyzyjniej tytułować wątki, o czym więcej w regulaminie. Zapraszam do lektury, zarówno regulaminu jak i wcześniejszych wątków na temat szyberdachu ;) Jakiś porządek musi w tym dziale być...








Podobne tematy Zwiń