Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Opcje wyposażenia dostępne do 1986r


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 marca 2008 - 19:06

Witajcie!
Moja gwiazdka jest austriacką ślicznotką z '86 roku w cudnym stanie. Tak, tak to jeden z tych mitycznych egzemplarzy co nigdy z garażu nie wyjeżdżały :piwo: Otóż chcę zachować ją w jak najbardziej oryginalnym wyglądzie i nie chcę montować clearów ani szerokich listew itd itp. Chciałbym jednak zamontować do niej full wypasione wyposażenie adekwatne do rocznika. Napiszcie co było montowane w autkach do momentu zmiany na E-Klasse? Kupiłem już podłokietnik, elektryczne szyby x4 oraz dwa przełączniki ogrzewanych siedzeń przednich (jeszcze wiązka i maty). Klimy i webasto nie chcę bo się po prostu nie opłaca. Co polecacie?
Pozdrawiam!

Poprawiono tytuł



#2 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 26 marca 2008 - 19:51

barryzlasu, teraz mnie sie przypomnialo ;-)
Zerknij do FAQ i masz tam zamieszczone opcje wyposazenia ;-) wybor jesli chodzi o W124 masz sporawy ;-)

#3 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 marca 2008 - 21:23

;);) dziękuję
Jeśli macie jakieś sugestie co by wsadzić do Merlota to czekam.
Pozdrawiam.

#4 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 26 marca 2008 - 21:28

barryzlasu napisał:

Merlota
a coz to :shock: ;)

#5 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 marca 2008 - 21:32

Nazwa własna. Pochodzi od gatunku winogron, z których się robi dostojny gatunek wina o tej samej nazwie. ;) ;) ;)

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 26 marca 2008 - 22:22

barryzlasu napisał:

Jeśli macie jakieś sugestie co by wsadzić do Merlota to czekam.
Jak można coś napisać, jak nie mamy pojęcia jakie wyposażenie ma obecnie ten cudnie zachowany okaz z zamurowanego garażu?

#7 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 marca 2008 - 22:55

Po rozkuciu ścian garażu, zdjęciu tony pajęczyn i wydobyciu go na światło dzienne okazało się, że to podstawowa wersja z elektrycznym prawym lusterkiem, ABS, servo, fotelem regulowanym ręcznie, podłokietnikiem z tyłu, szyberdachem. Dołożyłem do niego podłokietnik z przodu, centralny zamek, alarm z pilotem. Mam w pudle do założenia elektryczne szyby (wiązkę, moduł komfortu, podnośniki, przyciski i zaślepki na klamki z tyłu) czekam tylko na to aż się zrobi ciepło. Dokupiłem też przełączniki do ogrzewanych siedzeń ale nie mogę dorwać wiązki ani mat grzewczych. Tu się pojawia pytanie czy może to być uniwersalna mata albo wyjęta z innego auta (VW, Audi....). Z zapakowaniem w fotel można raczej sobie poradzić ale jak z elektryką? Ilostopniowe jest grzanie w MB124? Co dalej nie wiem, zastanawiałem się nad przełącznikiem centralnego od środka bo muszę grzebać na pilocie teraz jak chcę otworzyć albo drzwi kierowcy otwierać. Chciałbym też zamontowac tylną półkę z zagłówkami automatycznymi i maskownicami głośników oczywiście w kolorze granatowym. Klima to za duży wydatek chociaż bardzo by chciał, webasto nie potrzebne. Podświetlanie dołu drzwi przy otwarciu też by fajnie wyglądało. Spryskiwacze i wycieraczki reflektorów jakoś mnie nie powalają. Montowali alufelgi w pierwszych rocznikach? Jaki wzór? Piszcie za każdą sugestię dziękuję ;)

#8 Offline   Radosław


  • Postów: 926
  • Na forum od: 08 maj 2007
  • Drugi Mercedes:W201 om601

Napisano 27 marca 2008 - 09:24

w sumie jak zalezy CI na 100% oryginale to po co to montujesz :roll:

#9 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 27 marca 2008 - 09:33

Oryginalny wygląd to jedno a komfort to drugie. Można zrobić tak aby dołożyć części, które były oryginalnie montowane w tamtych rocznikach nie tracąc oldschoolowego wyglądu.

#10 Offline   Radosław


  • Postów: 926
  • Na forum od: 08 maj 2007
  • Drugi Mercedes:W201 om601

Napisano 27 marca 2008 - 09:38

no mozna ale w takim stanie jak z fabryki wyjechal nie bedzie ale widze ze na tym to nie zalezy Ci :?:








Podobne tematy Zwiń