Skocz do zawartości




- - - - -

Kapryśne szyby


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   yang_a


  • Postów: 13
  • Na forum od: 09 kwi 2010
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 czerwca 2014 - 07:33

Witam.
Zwracam się koledzy do Was o pomoc w rozwikłaniu mojego problemu z szybami. W zeszłym sezonie zdarzało się, że szyba kierowcy nie opuściła się delikatnie przy otwieraniu drzwi ale występowało to losowo powiedzmy raz na 30 razy i nie stanowiło to większego problemu.
Po zimie oraz podłączeniu akumulatora w tym sezonie problem się nasilił i występuje powiedzmy raz na 10 otworzeń drzwi - dodatkowo jak już szyba nie opuści się przy otwieraniu drzwi to nie ma siły żadnej (przycisk otwierania szyb, dachu, gaszenie i odpalanie, kluczyk w różnych pozycjach) aby zaczęła ona działać do zamknięcia pojazdu oraz zablokowanie z kluczyka i pozostawienie na jakiś czas. Zdarza się również, że na początku szyba działa a po dojechaniu na miejsce już nie.
Jest to problem na tyle wkurzający, że jak wiecie w momencie kiedy nie działa szyba nie mam możliwości rozłożenia oraz złożenia dachu...
Naczytałem się na ten temat już parę dni i nic - wydawało mi się, że źle przeprowadziłem proces programowania szyb po podłączeniu akumulatora co dla własnego spokoju przeprowadziłem ponownie - nic to nie dało. Było dobrze przez dwa dni a na trzeci miałem znowu cyrki z szybą.
Czytałem że ktoś sugerował zamienić miejscami jakieś przekaźniki/moduły odpowiedzialne jeden za szybę prawą a drugi za lewą i zobaczyć czy nie zacznie się wieszać druga strona - całkiem dobry pomysł tylko nie wiem gdzie ich szukać.
Może ktoś ma pomysł albo ktoś może mi wytłumaczyć gdzie znajdę te przekaźniki od szyb...
Za wszelkie uwagi serdeczne dzięki !



#2 Offline   Kubusss


  • Postów: 6
  • Na forum od: 08 maj 2014
  • Miejscowość: Olkusz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:R129 SL280

Napisano 12 czerwca 2014 - 18:53

U mojego kolegi było podobnie tylko,że za którymś razem szyba po odsunięciu z przycisku w dół całkowicie niechciała się podniesć, zabrałem się za to i rozebrałem mu całe drzwii sciągnąlem tapicerke ,porozpinałem wszystkie kostki wypsikałem kontakt sprejem, a mechanizm szyby nasmarowałem wazeliną techniczną po tych zabiegach naciskając przełącznik szyba zaczęła reagowąc i chodzić ....coraz szybciej w dól i w góre ,domykanie również zaczęło chodzić podejrzewam ,że może byc to problem śniedziejących styków i ogolnego zabrudzenia mechanizmu jak i połączen elektrycznych.

#3 Offline   kubicatomasz1


  • Postów: 16
  • Na forum od: 29 maj 2011
  • Miejscowość: Wodzisław Sl
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 124 200E
  • Trzeci Mercedes:W 114 coupe
  • Inne auto:CL W 140

Napisano 05 lipca 2014 - 14:34

Witam prosze o podpowiedz jak zaprogramowac szyby nigdy tego jeszcze nie robilem, a mam czasem problemy z dachem, dziekuje


#4 Offline   MarkII


  • Postów: 31
  • Na forum od: 16 mar 2016
  • Miejscowość: Praszka
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 marca 2016 - 12:04

Witam.
Aby nie zakładać nowego tematu spytam tu. Czy szyby się programuje. Mam taką sytuację, że po otwarciu szyby tylnej prawej na maxa, przestałą ona domykać się do końca (elektryczna). Brakuje je około 5 cm. Staje i koniec.








Podobne tematy Zwiń