Skocz do zawartości




- - - - -

Półka z zagłówkami, głośnikami i roletą oryginalną W124


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 lipca 2014 - 02:20

Potrzebuję doposażyć samochód w brakujące tylne zagłówki. Posiadam obecnie tylna półke z wiadomo apteczką, głośnikami i roletą oryginalne. Ale niestety bez zagłówków i potrzebuję to doposażyć ale pojawia się problem. Przeszukałem juz od jakiegoś czasu sporo miejs i nie znalazłem takiej półki do nabycia, to znaczy z głośnikami, apteczka zagłówkami i roletą. Czyli rozumiem, że albo nie było, więc nabędę chyba półke z zagłówkami - choć też sprzedawane sa osobno - i samemu będę musiał sobie wykonać precyzyjna robotę - otwór na roletę i przełożyć. Tylko czy są takie same półki w miejscu pod szybą?? Proszę o wszelkie pomysły, sugestie. Nie chcę tego robić dla wizualizacji ale dla wygody jadących z tyłu. Jest to rzeczywiście nie wygodne na dłuższej drodze dla siedzących z tyłu - brak oparcia dla głowy.



#2 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 17 lipca 2014 - 04:05

Na 100% są półki z zagłówkami, głośnikami i roletą, bo taką posiadam u siebie w coupe, apteczka na 99% też tam jest. Czyli słabo szukałeś.

#3 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 lipca 2014 - 07:48

Wyświetl postUżytkownik Wujek-Beton dnia 17 lipca 2014 - 04:05 napisał

Na 100% są półki z zagłówkami, głośnikami i roletą, bo taką posiadam u siebie w coupe, apteczka na 99% też tam jest. Czyli słabo szukałeś.

Dzięki za info Wujek-Beton, widziałem ża w coupe-tach, ale czy one pasuja do sedana ?? Są dokładnie takie same w obrysie ?? Oczywiście wszyscy sprzedający z którymi rozmawiałem sa mocno zorientowani i maja rozkompletowane - twierdza że zagłówki są z fotelami a półki maja same bez zagłówków, oczywiscie ci z którymi rozmawiałem. Ale czy na pewno pasuje taka półka od coupe-ty do sedana, z vinu mi wychodzi że były zagłówki a teraz jest półka z apteczka głośnikami i roletą bez zagłówków wiec chyba ktoś podmienił ją chociaż musiałby ciągnąc instalke do deski a wyglada na oryginał. Więc chce doposażyć w zagłówki i to co jest z półką tylko czy pasi na pewno?? Dzięki Wujek-Beton za info,

#4 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 17 lipca 2014 - 16:06

Podejrzewam, że przez różnice związane z inna szybą to półka z sedana do coupe nie będzie pasowała, ale to już ktoś mądrzejszy niech się wypowie.

#5 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 lipca 2014 - 21:35

No właśnie też mi sie tak wydaje ale nie jestem pewien, bo nie widziałem "organoleptyczniie". Z kąd więc albo ...no właśnie, nie spotkałem sie nigdzie jak ogldam 124ki z taka roletą. Dlatego chcę uzyskać jak najwięcej info, sugestji żeby nie popełnić błędu - kto pyta nie bładzi :):) i mniej się "narobi". Dlatego proszę o wspomożenie.

#6 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 20 lipca 2014 - 22:30

Wyświetl postUżytkownik Sid dnia 17 lipca 2014 - 21:35 napisał

No właśnie też mi sie tak wydaje ale nie jestem pewien, bo nie widziałem "organoleptyczniie". Z kąd więc albo ...no właśnie, nie spotkałem sie nigdzie jak ogldam 124ki z taka roletą. Dlatego chcę uzyskać jak najwięcej info, sugestji żeby nie popełnić błędu - kto pyta nie bładzi :):) i mniej się "narobi". Dlatego proszę o wspomożenie.
No kurcze, nikt nie wie ??
Właśnie trafił mi się ostatnio na mojej trasie przejazdu W124 Coupe i zatrzymałem sie co by popatrzeć dokładnie na półke i na moje oględziny wychodzi jakoby półka jest taka sama, porównując wymiary. Akurat była z roletą i zagłówkami, ale nie wiem więcej do do szczegółów montażowych, mocowań. Chyba nie powinne być inne?

#7 Offline   SeQ_PL


  • Postów: 224
  • Na forum od: 04 wrz 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:w124 2.0 <92 - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:S202 96r 2.5 DT
  • Trzeci Mercedes:S210 99r 2.2 CDI
  • Inne auto:W201 86r 2.0 D

Napisano 22 lipca 2014 - 13:08

Jaki kolor tej półki potrzebujesz? Mam taką jak chcesz tylko juz niema w niej rolety.

#8 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 lipca 2014 - 16:07

Półka od CE będzie inna i nie przypasuje do sedana. Tak samo z roletą tylnej szyby.

#9 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 lipca 2014 - 22:39

Wyświetl postUżytkownik m104 dnia 22 lipca 2014 - 16:07 napisał

Półka od CE będzie inna i nie przypasuje do sedana. Tak samo z roletą tylnej szyby.

m104, dlaczego inna? Jak ostatnio zatrzymałem sie przy 124 - ce w coupe-cie i zacząłem porównywać i mierzyć co prawda z zewnątrz to i głośniki i półka były tych samych rozmiarów, nie sprawdzałem co prawda szerokości ale coupe-ta raczej nie jest szersza-węższa od sedana. A jak porównałem tak wstępnie to jak dla mnnie jedna i druga pokrywa się rozmiarem w "głebokości" . Nie wiem jak w szczegółowych ogędzinach by wyszło ale nie spotkałem sie nigdzie w sedanie z roletą taka jak ja mam. Tylko kurcze te zagłówki by sie przydały, nawet wstępnie bez instalacji, kłaść mogę je manualnie - zostawię wężyki w bagażniku i sam będę robił za podciśnienie jak będzie potrzeba złożenia :):)

Wyświetl postUżytkownik SeQ_PL dnia 22 lipca 2014 - 13:08 napisał

Jaki kolor tej półki potrzebujesz? Mam taką jak chcesz tylko juz niema w niej rolety.

Mam czarną półkę, tapicerka w samochodzie jest typowa dla E klasy - czarna krata fotele, czarny kokpit, półka czarna oczywiście z oryginalnymi głośnikami-obudowami czyli bez żadnych "rzeźbień" w półce. A czy półka tylko czy z zagłówkami ? Podeślij fotki półki.

#10 Offline   SeQ_PL


  • Postów: 224
  • Na forum od: 04 wrz 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:w124 2.0 <92 - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:S202 96r 2.5 DT
  • Trzeci Mercedes:S210 99r 2.2 CDI
  • Inne auto:W201 86r 2.0 D

Napisano 24 lipca 2014 - 09:17

Mam półkę czarna z zagłówkami i głośnikami (tapicerka 2-ga seria) oraz półkę szarą z głośnikami i roletą (3-cia seria). Dziurę pod roletę można wykonać własnoręcznie, są wytrasowane linie cięcia.








Podobne tematy Zwiń