Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Blos Lpg problem z ustawieniem , duże spalanie


53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Negocjator007


  • Postów: 28
  • Na forum od: 26 lip 2014
  • Miejscowość: Oława
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2014 - 08:03

Które końce od ZDP mają być zaślepione. Jak próbowałem na odłączonym ZDP z zatkana rura , auto nie chciało zapalić.
Co do odmy to mam tak zrobiona, jedna przed blosem , a druga od zdp przy samej przepływce.
Mówisz że rura z ZDP to nie odma, a przecież to jest jedno i to samo bo zdp jest podlączony do odmy.

A i mam pytanie, bo wcześniej przy swojej instalacji lpg miałem założony na wężu register z wtykiem na kostkę której przewody najprowdopodobniej idą do komputera gazowego. Po przerobieniu instalacji i założeniu blosa wyrzuciłem ten register.
Czy założenie go spowrotem na wąż gazowy i zmniejszenie trochę przepływu mogło by poprawić spalanie czy raczej przy blosie unikać registrów itp.
I na jakiej zasadzie działa ten register z kostka do komputera gazu /sondy. Teraz mam to odłączone i sonda po podpieciu pod miernik nic pożytecznego nie podaje niestety , ( oczywiście sonda gazu). Dlatego nie mogę wyregulować go ze wskazań sondy chyba że jest jakaś inna sonda , mało wiem na ten temat ale , ta do której podpinałem jest od gazu , bo jest na niej napisane jakies brc i sonda lambda.

Użytkownik Negocjator007 edytował ten post 31 lipca 2014 - 08:17




#22 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 lipca 2014 - 08:54

no to o to mi chodzi by zalozyc mikser pomiedzy ke a przepustnice czytaj kolego negocjator uwaznie to co pisze . ja niechce wywalac zadnego ke bo mi chodzi na benzynie ale chce tak jak pisalem wczesniej upchnac mikser na przepustnicy , tylko ze nie chce podnosic ke bo mozna dorwac mikser co ma taki sam obwod jak przepustnica i tylko go nalozyc i uszczelnic polaczenie czyli w miescu gdzie sie naklada kalosz na przepsutnice wcisnac tam i mikser i nic sie nie podniesie . i zrobic otwor w gomowum kaloszu gdzie mikser na waz gazowy i powinno byc ok ale puki co narazie sie wstrzymuje z tematem

#23 Offline   Negocjator007


  • Postów: 28
  • Na forum od: 26 lip 2014
  • Miejscowość: Oława
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2014 - 09:01

yamaha00, Mogło by to być dobre rozwiązanie, z tym, że trzeba było by powalczyć z tym mechanizmem który steruje odchyleniem przepustnicy.
W moim przypadku jak nałożyłem gumę na przepustnice to ciężko było upchać to razem z opaską żeby to zacisnać. a jak to oglądałem to nie miałem żadnego pomysłu żeby to w jakiś sposób przerobić żeby mechanizm odsunął się trochę od przepustnicy.

Miałbyś może jakiś link , lub zdjęcie takiego miksera. Jeżeli byłby w miare tani mógłbym to przetestować u siebie i zobaczyłbym jak to działa.

Użytkownik Negocjator007 edytował ten post 31 lipca 2014 - 09:07


#24 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 lipca 2014 - 09:10

nie mam jestem na etapie poszukiwania jak tylko znajde odpowiedni to zapodam .

#25 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 lipca 2014 - 09:11

Wyświetl postUżytkownik yamaha00 dnia 31 lipca 2014 - 09:10 napisał

nie mam jestem na etapie poszukiwania jak tylko znajde odpowiedni to zapodam .
musze pomierzyc po obwodzie srednice przepustnicy by odpwiedni mikser pod to dobrac by idealnie pasowal

#26 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 lipca 2014 - 09:15

bo nasi wspanaiali gazownicy ida na latwize bo im sie niechce robic wiecej i zakladaja mikser na ke bez sensu poniewaz droga gazu sie wydluza a wadomo ze sam ke ma potezny kolektor ssacy a jak juz bedzie przy pespustnicy to droga sie znacznie skraca auto powinno zyskac na dynamice a zwezka powietrza bedzie zblizona do przepustnicy

#27 Offline   Negocjator007


  • Postów: 28
  • Na forum od: 26 lip 2014
  • Miejscowość: Oława
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2014 - 09:22

ja w tym momencie i tak mam blosa, praktcznie przy samej przepustnicy , więc co do dynamiki już wiele nie zyskam. jedynie licze na spalanie normalne

#28 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 lipca 2014 - 10:01

no na blosie nie masz zweoznego dolotu a to juz duzo daje tez sie zstanawiam nad blosem ale 380zl za kawalek aluminium to uwazam za drogi wydatek

#29 Offline   Negocjator007


  • Postów: 28
  • Na forum od: 26 lip 2014
  • Miejscowość: Oława
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 sierpnia 2014 - 06:00

Eh co do registera o który pisałem u mnie jest on normalny z srubą i dodatkowo z elektronicznym sterowaniem z sondy lambdy. Podłaczyłem go, jeździ jak wczesniej , ale od 4 tys rpm czuć, nierównomierne przyspieszanie, najprawdopodobniej sonda wysyla, ze mieszanka za bogata i register zuboża. i nie idzie równo. Po odłączeniu registra od sambdy jest gitara. Z tego co wiem to przy takich obrotach już ma być do konca bogata mieszanka

#30 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 01 sierpnia 2014 - 18:33

ja register wywalilem i zalozylem srubke a regster sobie wisi z boku oczwisscie kostki od niego nie odpinalem niech sobie bedzie hehe

no przyszedl mi parownik jak sie tylko pogoda poprawi to odrazu wymieniam








Podobne tematy Zwiń