Skocz do zawartości




- - - - -

[R129] Temat dachu - w końcu ogarnięty!


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   igoor


  • Postów: 30
  • Na forum od: 09 lut 2008
  • Miejscowość: Słupsk
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:R129 300SL-24 '92
  • Trzeci Mercedes:W251 R500 '07

Napisano 25 sierpnia 2014 - 12:12

Witam,

Po rocznej walce z dachem w R129 '92 moge poinformowac o pelnym sukcesie! Wiem, ze problem z dachem jest dosc powszechny wiec postanowilem sie podzielic paroma radami.
Dotyczy to takze kolegi z Wladyslawowa, ktory mial podobny problem i takze udalo sie go rozwiazac.

W obu przypadkach zrodlem problemow byla awaria sterownika. Co do przyczyny to ciezko dokladnie stwierdzic ale najprawdopodobniej byly to wachania napiecia w instalacji (np w czasie odpalania na kablach).
Problem w sterownikach zostal zdiagnozowany i rozwiazany przez firme BBA Reman z Krakowa. Profesjonalny i szybki serwis plus dozywotnia gwarancja. Wszystko odbylo sie kurierem i przez telefon/mail. Koszt calej operacji ok.1540zl. Przed decyzja o wysylce do BBA bylem w kontakcie z wieloma osobami ktore cos wiedza w tym temacie ale bez sukcesu. Nastepnie kupilem uzywany sterownik w okazyjnej cenie, ktory tez okazal sie padniety. Po takiej konkluzji zaczalem sam projektowac sterownik w oparciu o PLC i nadal sadze ze temat jest jak najbardziej do wykonania! Jednak koszty takiego rozwiazania dla jednego samochodu sa dwa razy wysze niz usluga w BBA.
Konkluzja taka ze alternatywne naprawy wiaza sie z podobnymi lub wyzszymi kosztami a efekt niepewny i brak gwarancji.

Kiedy sterownik byl juz OK, dach dalej nie dzialal :( wtedy auto zawitalo na dluzszy czas do warsztatu Agatronic (Reblinko 2c kolo Slupska) gdzie przeszlo komplenty przeglad instalacji oraz usuniecie nieszczelnosci w hydrulice dachu. W czasie serwisu znalazly sie zawieszone styczniki i pare mniejszych usterek.
Po wstepnym uruchomieniu dach zostal wyregulowany i zsynchronizowany z szybami.

Zaraz po mnie wjechal kolega z Wladyslawowa u ktorego po paru dniach tez dach smigal OK. (mam nadzieje ze tak jest do dzis :)
Efektem ubocznym naszych napraw jest spore doswiadczenie Pana z Agatronica w temacie R129.


Podsumowujac.... po nacieszeniu sie sprawnym dachem przez cale lato w/w mechanik bedzie instalowal zdalne otwieranie/zamykanie dachu :) bedzie czad!!!!

W razie pytan i watpliwosci prosze pisac.

pozdrawiam

Igor



#2 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 25 sierpnia 2014 - 19:31

to nie żadna magia zrobienie otwierania z pilota, brat by mi to zrobił, ale nie chcę mieć kolejnej pajęczny w instalacji.








Podobne tematy Zwiń